Radio Białystok | Wiadomości | Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów usłyszeli ponad 50 zarzutów

Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów usłyszeli ponad 50 zarzutów

autor: Grzegorz Pilat

30.09.2021, 15:06, akt. 15:11

Ponad 50 zarzutów usłyszeli dwaj mężczyźni podejrzani m.in. o kradzieże katalizatorów z samochodów w Białymstoku i okolicach.

Źródło: bialystok.policja.gov.pl
Źródło: bialystok.policja.gov.pl

Pierwszy z nich wpadł po nocnym pościgu, drugi następnego dnia w swoim mieszkaniu. Policjanci patrolujący ulice Białegostoku zauważyli Audi, które na widok patrolu przyspieszyło. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli pościg.

Pościg zakończył się w Wasilkowie, gdzie drogę uciekinierowi zajechał drugi pojazd policjantów. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a badanie na obecność narkotyków w jego organizmie dało pozytywny wynik, wskazując obecność amfetaminy. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że 24-latek ma związek z kradzieżami katalizatorów, do których dochodziło od czerwca do września na terenie Białegostoku oraz gmin Wasilków i Supraśl. Okradzeni właściciele oszacowali straty na blisko 90 tysięcy złotych 

- mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z białostockiej policji.

Śledczy ustalili, że 24-latek ma związek z kradzieżami katalizatorów na terenie Białegostoku oraz gmin Wasilków i Supraśl. Okazało się też, że mężczyzna nie działał sam.

Następnego dnia policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracujący nad tą sprawą zatrzymali drugiego z podejrzanych. To 49-letni mieszkaniec Wasilkowa, który został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Obaj podejrzani usłyszeli po 22 zarzuty kradzieży i po cztery usiłowania kradzieży. Młodszy z nich również zarzut niezatrzymania się do kontroli. Po szczegółowych badaniach jego krwi, policjanci ustalą jego odpowiedzialność w związku z kierowaniem pojazdem po użyciu tych środków. 24-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy

- dodaje asp. Katarzyna Molska-Zarzecka

Za kradzież 49-latkowi grozi do pięciu, a 24-letniemu recydywiście do 7,5 roku więzienia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 7 lat więzienia grozi 28-latkowi, który w Kolnie miał ukraść katalizator z samochodu

14.09.2021, 15:07

Ponad 7 lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał ukraść katalizator z jednego z samochodów w Kolnie. 28-latek uciekając przed policją rozbił samochód na jednym z drzew kilkadziesiąt kilometrów dalej. Okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki.


Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - są podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów

2.08.2021, 13:54

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyznom podejrzanym o kradzieże katalizatorów z samochodów zaparkowanych na białostockich parkingach. Policjanci zatrzymali 20 i 27-latka na osiedlu Zielone Wzgórza.


Coraz częściej na Suwalszczyźnie dochodzi do zuchwałych kradzieży katalizatorów

7.07.2021, 07:39

Ten element układu wydechowego pojazdów pada łupem złodziei głównie ze względu na zawartość cennych metali szlachetnych, takich jak rod, platyna i pallad.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatramenic181 - Fotolia.com
REGION
14.01.2022, 16:36, akt. 16:41

W Sejnach będzie fabryka leków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok