Radio Białystok | Wiadomości | Wodociągi Białostockie zainwestowały w lepszą jakość wody

Wodociągi Białostockie zainwestowały w lepszą jakość wody

autor: Wojciech Szubzda

18.10.2021, 13:44, akt. 14:24

Dzięki tym inwestycjom poprawi się jakość wody, a kolejni mieszkańcy Białegostoku będą podłączeni do sieci wodociągowej.

Inwestycje Wodociągów Białostockich w ramach programu ,,Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Białegostoku i Gminy Wasilków”, źródło: Wodociągi Białostockie
Inwestycje Wodociągów Białostockich w ramach programu ,,Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Białegostoku i Gminy Wasilków”, źródło: Wodociągi Białostockie

Jedną z głównych kończących się inwestycji Wodociągów Białostockich, która wpłynie na czystość i jakość wody jest modernizacja stawów infiltracyjnych w Wasilkowie - mówi prezes Wodociągów Beata Wiśniewska.

To przez te stawy przepływa rzeka Supraśl, z której Wodociągi czerpią wodę dostarczaną mieszkańcom Białegostoku i Wasilkowa.

- Są to stawy, które powstały w latach 60. XX wieku i w zasadzie nie były od tamtego czasu modernizowane. Teraz przeprowadziliśmy ich modernizację. Dzięki tej inwestycji na wiele lat znacznie zwiększy się bezpieczeństwo dostaw dobrej jakości wody dla mieszkańców Białegostoku, Wasilkowa i ościennych gmin - mówi Beata Wiśniewska.

Jak podają Wodociągi Białostockie w informacji prasowej - "W Wasilkowie zmodernizowane, odpowiednio wyprofilowane, w pełni działające stawy infiltracyjne technologiczne ładnieją z dnia na dzień. W dużej części zazieleniły się już umocnione specjalną siatką skarpy. Stawy rezerwowe są w trakcie zaawansowanej modernizacji i też niedługo odmienią swój wygląd".

Beata Wiśniewska dodaje, że kończą się również prace w oczyszczalni ścieków, co wpłynie na ograniczenie najbardziej uciążliwych zapachów.

- Inwestycja o nazwie "Hermetyzacja i dezodoryzacja obiektów oczyszczalni ścieków" znacznie polepszy jakość życia mieszkańców, którzy posiadają nieruchomości wokół oczyszczalni ścieków. Planujemy, że znacznie polepszy się jakość powietrza, czyli zostaną ograniczone odory związane z pracą naszej oczyszczalni - mówi Beata Wiśniewska.

Prace w białostockiej oczyszczalni ścieków potrwają do końca roku.

Dzięki innej inwestycji Wodociągów kolejni mieszkańcy będą mieli dostęp do sieci wodociągowej. Chodzi o ulice głównie w dzielnicy Zawady: Rzędziana, Kiemliczów i Polnej. Podobnie jest na ulicach Zwierzynieckiej i Wasilkowskiej w Białymstoku.

Prezes Wodociągów Białostockich zachęca mieszkańców tych ulic do składania wniosków o przyłączenie do sieci.

Ta inwestycja, jak i inne prowadzona jest w ramach dużego unijnego projektu. Jego wartość to ok. 200 mln zł, z czego większość to dotacja z Unii.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Woda w kranach jest bezpieczna - uspokajają Wodociągi Białostockie

12.07.2021, 13:50

Woda w białostockich kranach jest bezpieczna dla zdrowia i spełnia wszelkie normy. Tak rzecznik Wodociągów Białostockich Krzysztof Kita odnosi się do sytuacji śniętych ryb w rzece Supraśl.


Unijny projekt Wodociągów Białostockich wraz z wiosną nabiera tempa

29.03.2021, 00:01

Realizowany przez Wodociągi Białostockie przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej projekt "Optymalizacja gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta Białegostoku i Gminy Wasilków – I etap" w pierwszym tegorocznym kwartale przebiegał planowo. Wraz z nadejściem wiosny prace budowlane zaczynają nabierać tempa.


W stacji uzdatniania wody w Pietraszach powstał trzeci tzw. pulsator

29.09.2020, 15:48

17 mln zł kosztował pulsator do uzdatniania wody pitnej w stacji uzdatniania na Pietraszach w Białymstoku, który powstał w ramach programu inwestycji spółki gminnej Wodociągi Białostockie.


Woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość

29.04.2020, 13:32

Mimo pandemii koronawirusa Wodociągi Białostockie realizują swoje inwestycje. Dzięki temu woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
30.11.2021, 13:54, akt. 15:24

Kończy się ósmy sezon BiKeRaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok