Radio Białystok | Wiadomości | Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - wśród nich Polacy

Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - wśród nich Polacy

autor: Grzegorz Pilat

20.10.2021, 11:29, akt. 12:02

Do 8 lat więzienia grozi kierowcom, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Kierujący to obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. Wszyscy trafili do aresztu.

fotolia.com
fotolia.com

"Kurierzy" zostali zatrzymani w Żerczycach i Hajnówce

Dwóch obcokrajowców funkcjonariusze zatrzymali w tej samej miejscowości.


Zostali zatrzymani w Żerczycach w powiecie siemiatyckim. Obywatela Niemiec zatrzymał patrol ruchu drogowego, gdy przekroczył prędkość o 20 km/h w terenie zabudowanym. W Skodzie przewoził 4 obywateli Syrii. Obywatel Gruzji, wpadł w tej samej miejscowości po 13:00. Został zatrzymany przez policjantów z Opola. W Renault przewoził 3 obywateli Turcji i 5 obywateli Iraku. Trzeci z zatrzymanych to obywatel Polski. Wpadł w Hajnówce po 20:00. W Renault przewoził 6 obywateli Turcji — mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Zatrzymany bus z migrantami. Polak przewoził 23 cudzoziemców

23 migrantów, przebywających w Polsce nielegalnie, przewożono busem zatrzymanym przez Straż Graniczną w miejscowości Milejczyce, oddalonej kilka kilometrów od granicy z Białorusią - dowiedziała się w środę rano (20.10) Polska Agencja Prasowa. Cudzoziemców wiózł Polak.

Jak przekazała Ewelina Szczepańska z zespołu prasowego Straży Granicznej, funkcjonariusze prowadzą czynności z zatrzymanymi. Wszystkie osoby wiezione busem to obywatele Iraku, którzy przekroczyli granicę naszego kraju nielegalnie.

"Kierowca został zatrzymany. Pojazdem typu bus przewoził +na pace+ 23 cudzoziemców. W tej chwili trwają czynności. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd" - powiedziała Ewelina Szczepańska.

Jeszcze w środę kierowca ma zostać doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty pomocnictwa w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.Posłuchaj rozmowy z płk. Andrzejem JakubaszkiemOstatniej doby strażnicy graniczni odnotowali ponad 420 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów. Wśród nich jest 5 obywateli Iraku i jeden Syryjczyk. Od początku października odnotowano już blisko 10,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


424 próby nielegalnego przekroczenia granicy; 6 migrantów zatrzymanych

20.10.2021, 10:08

We wtorek (19.10) strażnicy graniczni odnotowali 424 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów - poinformowała w środę (20.10) Straż Graniczna.


Zatrzymani po pościgach w naszym regionie trzej cudzoziemcy trafili na trzy miesiące do aresztu

19.10.2021, 13:14

Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy. Obywateli Iraku, Syrii i Albanii zatrzymano po pościgach, gdy przewozili w swoich samochodach osoby nielegalnie przebywające w Polsce.


Hajnówka: zwołano sztab kryzysowy w związku z coraz większą liczbą imigrantów w szpitalu

19.10.2021, 10:25

Taka sytuacja może doprowadzić nawet do paraliżu hajnowskiego szpitala. Coraz więcej cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską trafia do tej placówki.


Aresztowany Syryjczyk z zarzutami za śmiertelny wypadek drogowy i pomoc w przemycie ludzi

17.10.2021, 09:58

Białostocki sąd rejonowy uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące Syryjczyka podejrzanego nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok