Radio Białystok | Wiadomości | Kolejni "kurierzy" nielegalnych migrantów zatrzymani przez policję

Kolejni "kurierzy" nielegalnych migrantów zatrzymani przez policję

22.10.2021, 10:25, akt. 11:04

Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski, zatrzymała podlaska policja. W sumie w samochodach przewozili 43 osoby.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Jak poinformował w piątek (22.10) rano zespół prasowy podlaskiej policji, do zatrzymań doszło w czwartek (21.10) w Grabarce, Milejczycach, Nurczyku i Kleszczelach.

Do zatrzymania mężczyzny przewożącego najwięcej nielegalnych migrantów doszło w czwartek (21.10) nad ranem w miejscowości Nurczyk. Obywatel Syrii w samochodzie marki Iveco przewoził 20 osób. Jak podaje policja, to 18 obywateli Syrii i dwóch obywateli Iraku.

W Grabarce zatrzymano obywatela Ukrainy, którzy przewoził osobowym fordem ośmiu obywateli Iraku.

Do dwóch zatrzymań doszło w miejscowości Milejczyce. Najpierw policjanci zatrzymali obywatela Niemiec, który w oplu przewoził czterech obywateli Iraku i obywatela Turcji. Kilka minut później - jak podała policja - zatrzymano kolejnego obywatela Niemiec, który w BMW przewoził pięciu obywateli Iraku.

Podlaskim policjantom pomagają też funkcjonariusze z innych regionów. Jednego z kurierów - obywatela Niemiec, w którego aucie jechało pięciu obywateli Iraku - zatrzymali w Kleszczelach policjanci z Gdańska.

To kolejni kurierzy zatrzymani przez policję w ostatnich dniach. Podlaska policja podała w piątek (22.10), że od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej policjanci w regionie zatrzymali 148 osób, które przewoziły 584 osoby nielegalnie przebywające w Polsce.

źródło: PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek apeluje o umożliwienie pomocy migrantom

21.10.2021, 15:52

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o umożliwienie pomocy migrantom przy polsko-białoruskiej granicy.


Terytorialsi przy użyciu statków powietrznych pomagają patrolować granicę [wideo]

21.10.2021, 13:05

600 prób nielegalnego przekroczenia granicy udaremnili minionej doby funkcjonariusze na polsko-białoruskim pograniczu. W znajdowaniu grup migrantów pomagają Wojska Obrony Terytorialnej.


Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - wśród nich Polacy

20.10.2021, 11:29

Do 8 lat więzienia grozi kierowcom, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Kierujący to obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. Wszyscy trafili do aresztu.


Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych imigrantów z Iranu

16.06.2021, 14:47

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięcioro nielegalnych imigrantów z Iranu oraz dwóch Ukraińców przewożących ich samochodem. Irańczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach procedury readmisji, kurierzy odpowiedzą karnie za pomoc w bezprawnym przekroczeniu granicy.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok