Radio Białystok | Wiadomości | Zatrzymani kurierzy przewożący nielegalnych migrantów

Zatrzymani kurierzy przewożący nielegalnych migrantów

26.10.2021, 08:48, akt. 08:58

Kolejnych kurierów przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała podlaska policja. W sumie kierowcy przewozili 22 takie osoby.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Jak poinformował we wtorek (26.10) rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, do zatrzymań kurierów doszło minionej doby w Kruglanach, Narewce, Głębokim Brodzie i Hajnówce.

W Kruglanach niedaleko Kuźnicy policjanci z Warszawy zatrzymali bmw, którego kierowca - obywatel Ukrainy przewoził siedmiu obywateli Iraku. W Narewce policjanci z Olsztyna zatrzymali do kontroli mercedesa; okazało się, że małżeństwo z Niemiec przewozi w aucie dwóch obywateli Kurdystanu, nielegalnie przebywających w Polsce. W Głębokim Brodzie policjanci z Opola zatrzymali dwa samochody, których kierowcy - obywatele Ukrainy - przewozili łącznie siedmiu obywateli Afganistanu. W Hajnówce policjanci z Olsztyna zatrzymali kierowcę z Iraku, który oplem przewoził sześcioro swoich rodaków.

"Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych" - dodał Krupa.

Według danych podlaskiej policji, od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, w regionie zatrzymano ponad 170 kurierów, czyli osób zapewniających transport w głąb kraju osobom, które nielegalnie przekroczyły granicę. Przewoziły one w sumie ponad 700 osób. 

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejni "kurierzy" nielegalnych migrantów zatrzymani przez policję

22.10.2021, 10:25

Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski, zatrzymała podlaska policja. W sumie w samochodach przewozili 43 osoby.


Podlaska policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

21.10.2021, 14:41

Policja w Podlaskiem zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów. Zatrzymani to obywatele Niemiec, Azerbejdżanu i Polski.


Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - wśród nich Polacy

20.10.2021, 11:29

Do 8 lat więzienia grozi kierowcom, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Kierujący to obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. Wszyscy trafili do aresztu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok