Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze podlaskiej KAS udaremnili próbę przemytu 6,5 tys. paczek papierosów

Funkcjonariusze podlaskiej KAS udaremnili próbę przemytu 6,5 tys. paczek papierosów

29.10.2021, 07:40, akt. 07:50

Łącznie 6,5 tys. paczek papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej KAS w dwóch ciężarówkach skontrolowanych na wschodniej granicy. W jednej z nich były specjalne skrytki w podłodze naczepy. Obu kierowcom grożą wysokie grzywny.

Źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl
Źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl

- Nielegalny towar ukryty był w dwóch ciężarówkach skontrolowanych: na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach oraz przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Szacunkowa wartość rynkowa wykrytej kontrabandy to blisko 100 tys. zł - poinformował w piątek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W Bobrownikach funkcjonariuszom pomógł owczarek belgijski Jona. Okazało się, że w białoruskiej ciężarówce, w podłodze naczepy jest skrytka, a w niej 5 tys. paczek papierosów; kierowcą tira był 41-letni obywatel Białorusi.

W Budzisku do kontroli zatrzymana została ciężarówka kierowana przez 31-letniego Litwina. Wśród przesyłek, które miały trafić do Wielkiej Brytanii, było też 1,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Jak podał Maciej Czarnecki, wobec kierowców wszczęte zostały postępowania karne skarbowe, a nielegalny towar trafił do magazynów podlaskiej KAS. Mężczyznom grożą wysokie grzywny; stracą nielegalny towar, a w przypadku Białorusina zatrzymanego w Bobrownikach, również naczepę przystosowaną do przewozu kontrabandy.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


KAS i CBŚP udaremniły w Budzisku przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek [wideo]

27.10.2021, 07:14

Funkcjonariusze podlaskiej KAS i CBŚP z Białegostoku udaremnili przemyt blisko 65 tys. paczek papierosów w ładunku desek przewożonych w ciężarówce. Transport został skontrolowany w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku; litewski kierowca ma w sprawie status świadka.


Przemyt ponad 120 tys. paczek papierosów ukrytych w kolejowych cysternach z żywicą

21.09.2021, 08:01

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce udaremnili przemyt 121 tys. paczek białoruskich papierosów.


Blisko pół miliona paczek nielegalnych papierosów w ciężarówce przewożącej okna

23.08.2021, 07:20

Nielegalne papierosy warte ponad 7 milionów złotych przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Kuźnicy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok