Radio Białystok | Wiadomości | Kolejna białostoczanka uwierzyła oszustom i straciła oszczędności życia

Kolejna białostoczanka uwierzyła oszustom i straciła oszczędności życia

1.12.2021, 11:08, akt. 11:16

Mimo wielu policyjnych apeli i wielu udanych oszustów kolejna mieszkanka województwa podlaskiego straciła oszczędności życia. 88-letnia białostoczanka, która uwierzyła telefonicznym oszustom podającym się za policjantów, wyrzuciła przez okno w reklamówce 135 tysięcy złotych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Przestępcy przekonali seniorkę, że są funkcjonariuszami centralnego biura śledczego, a jej pieniądze są zagrożone.


Do 88-letniej kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta CBŚP. Rozmówca poinformował, że rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą, która w najbliższym czasie dokona kradzieży na jej szkodę. Dodał, że stanie się to w momencie, gdy kobieta będzie odbierała list polecony, który zostanie dostarczony do jej mieszkania - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Kobieta przygotowała wszystkie oszczędności, jakie posiadała.


Chwilę później mężczyzna przekonał seniorkę, że jej pieniądze będą bezpieczne tylko w rękach policjantów. Zapewnił również, że gdy tylko zagrożenie minie, oszczędności z powrotem do niej wrócą. Seniorka przekonana, że w ten sposób uchroni oszczędności swojego życia, zgodnie z instrukcjami wyrzuciła przez okno 135 tys. zł. Po kilku godzinach zorientowała się, że dzwonili do niej fałszywi policjanci - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


Kolejny raz podlascy policjanci przypominają, że nigdy nie proszą telefonicznie o jakiekolwiek pieniądze i nie informują o szczegółach prowadzonego śledztwa. Podkreślają, że każdy telefon w sprawie przekazania jakichś oszczędność nieznajomemu to próba oszustwa.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja zatrzymała podejrzanych o czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji

30.11.2021, 13:33

Policja zatrzymała jedenaście osób podejrzanych jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która czerpała korzyści z ułatwiania prostytucji. Chodzi o kilkunastoletnią działalność portalu internetowego, gdzie zamieszczane były takie ogłoszenia. Według szacunków, zysk z opłat za te ogłoszenia mógł przekroczyć 40 mln zł.


W Białymstoku rozpoczął się proces mężczyzn oskarżonych o oszustwa metodą "na policjanta"

29.11.2021, 17:09

Proces trzech młodych mężczyzn oskarżonych o oszustwa metodą "na policjanta" rozpoczął się przed białostockim sądem. Chodzi o wydarzenia, do których doszło we wrześniu ubiegłego roku w Białymstoku. Jedna z kobiet straciła prawie 25 tys. zł, druga - 20 tys.


Kobieta wyrzuciła 150 tys. zł przez okno - dała się oszukać "na policjanta"

26.11.2021, 17:43

Ponad 150 tys. zł straciła mieszkanka Bielska Podlaskiego, która uwierzyła w historię o policyjnej akcji i przez okno wyrzuciła oszustowi taką kwotę w gotówce przekonana, że pieniądze trafią do bezpiecznego sejfu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok