Radio Białystok | Wiadomości | 20-latek z powiatu sokólskiego przelał przestępcom 9 tys. zł

20-latek z powiatu sokólskiego przelał przestępcom 9 tys. zł

autor: Grzegorz Pilat

1.12.2021, 13:55, akt. 13:58

Kolejny raz podlascy policjanci ostrzegają przed oszustami internetowymi. Mimo wielu apeli, kolejny mieszkaniec województwa podlaskiego stracił część oszczędności.

Fotolia.com
Fotolia.com

20-letni mężczyzna z powiatu sokólskiego, chcąc kupić na jednym z popularnych portali aukcyjnych używany samochód, przelał przestępcom 9 tys zł.

Oferujący sprzedaż twierdził, że mieszka w Wielkiej Brytanii. Za pośrednictwem poczty elektronicznej 20-latek zadeklarował chęć kupna auta. Następnie, postępując zgodnie z instrukcjami oszusta, wpłacił w placówce pocztowej na podane przez oszusta konto 9 tys. złotych. Gdy rzekomy oferujący zażądał kolejnego przelewu 4,5 tys. złotych w celu pokrycia kosztów ubezpieczenia i transportu, mieszkaniec powiatu sokólskiego nabrał podejrzeń, że może mieć do czynienia z oszustem. Mężczyzna poinformował wtedy o całej sytuacji policjantów

- mówi sierżant Ewelina Wiśniewska z sokólskiej policji.

Podlascy policjanci kolejny raz przypominają, aby nie wierzyć w nadzwyczajne oferty i zniżki w internecie. Podkreślają też, aby weryfikować sklepy i osoby sprzedające towary i usługi w sieci.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejna białostoczanka uwierzyła oszustom i straciła oszczędności życia

1.12.2021, 11:08

Mimo wielu policyjnych apeli i wielu udanych oszustów kolejna mieszkanka województwa podlaskiego straciła oszczędności życia. 88-letnia białostoczanka, która uwierzyła telefonicznym oszustom podającym się za policjantów, wyrzuciła przez okno w reklamówce 135 tysięcy złotych.


W Białymstoku rozpoczął się proces mężczyzn oskarżonych o oszustwa metodą "na policjanta"

29.11.2021, 17:09

Proces trzech młodych mężczyzn oskarżonych o oszustwa metodą "na policjanta" rozpoczął się przed białostockim sądem. Chodzi o wydarzenia, do których doszło we wrześniu ubiegłego roku w Białymstoku. Jedna z kobiet straciła prawie 25 tys. zł, druga - 20 tys.


Kobieta wyrzuciła 150 tys. zł przez okno - dała się oszukać "na policjanta"

26.11.2021, 17:43

Ponad 150 tys. zł straciła mieszkanka Bielska Podlaskiego, która uwierzyła w historię o policyjnej akcji i przez okno wyrzuciła oszustowi taką kwotę w gotówce przekonana, że pieniądze trafią do bezpiecznego sejfu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok