Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Nowak: Mogliśmy ten mecz wygrać

Piotr Nowak: Mogliśmy ten mecz wygrać

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

11.04.2022, 20:37, akt. 14.04.2022, 13:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Żółto-czerwoni przegrywali już 0:2, ale doprowadzili do wyrównania, a gole dla Jagiellonii strzelili: Diego Carioca i Marc Gual.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Druga połowa była zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o naszą grę ofensywną

Myślę, że pierwsza połowa, mimo niekorzystnego rezultatu dla nas, była do zapomnienia dla jednego i dla drugiego zespołu. Tak się nie gra w piłkę. Tak się nie gra chcąc wygrywać mecze. Myślę, że druga połowa była zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o naszą grę ofensywną. Te bramki, które straciliśmy - nie powinniśmy w ogóle do takich sytuacji doprowadzić. No cóż, mieliśmy kilka sytuacji również, które mogły zamienić się w bramki. Mogliśmy ten mecz wygrać, ale generalnie musimy zastanowić się nad tym, dlaczego graliśmy pierwszą połowę tak, jak graliśmy. Strzeliliśmy dwie piękne bramki i słowa uznania dla zespołu. Mieliśmy z tym ostatnio problem, a zaczynamy łapać rytm i te sytuacje stwarzamy

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Dariusz Banasik: Znowu tylko punkt

Znowu tylko punkt. Staraliśmy się w tym meczu, żeby zagrać ofensywnie. Pierwsza połowa może tego nie pokazywała, natomiast w pewnym momencie był wynik 2:0 dla nas, jedną bramkę zdobyliśmy po stałym fragmencie gry. No i wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Natomiast znów nastąpiła dekoncentracja. Minutę po tym, jak strzelamy bramkę, idziemy po trzecią, idzie kontra i tracimy bramkę na 2:1. W momencie, gdyby ta piłka dla przeciwnika nie wpadła, my byśmy bardziej się nakręcili, byśmy jeszcze bardziej uderzyli. Wynik mogliśmy nawet podwyższyć

- powiedział po meczu trener Radomiaka Radom Dariusz Banasik.

Radiowy skrót meczu:

| red: mag, wsz

Tomas Prikryl nie zagra w Jagiellonii Białystok przez kilka tygodni

4.04.2022, 19:27

Jagiellonia Białystok nawet na kilka tygodni straciła swojego skrzydłowego - Tomasa Prikryla. Zawodnik doznał kontuzji w trakcie niedzielnego (3.04) meczu z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok zagra z Piastem Gliwice w sobotę - 23 kwietnia

2.04.2022, 11:45

Poznaliśmy terminarz 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice w sobotę (23.04) o 17:30. Transmisja spotkania w Polskim Radiu Białystok.