Radio Białystok | Wiadomości | W Mońkach eksperci PARP spotkali się z przedsiębiorcami z regionu

W Mońkach eksperci PARP spotkali się z przedsiębiorcami z regionu

autor: Marcin Mazewski

24.05.2022, 18:47, akt. 18:56

Prawie 6 mld euro w nowej perspektywie finansowej jest do rozdysponowania wśród polskich przesiębiorców. O tym, jak skorzystać z unijnych funduszy radzili biznesmenom eksperci z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W Mońkach eksperci PARP spotkali się z przedsiębiorcami z regionu - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Spotkanie odbyło się w budynku Mediateki w Mońkach.


Bardzo się cieszę, że nie tylko przedsiębiorcy z powiatu monieckiego, ale też całego województwa przyjęli zaproszenie na tą konferencję. Przestrzeń do dyskusji na temat wykorzystywania nowych środków, nowych mechanizmów, funduszy na rozwój firmy, wprowadzenie innowacji jest niezwykle ważna - mówi starosta moniecki Błażej Buńkowski.


Wiedza odnośnie możliwości skorzystania z nowych unijnych funduszy przyciągnęła na spotkanie przedsiębiorców z całego regionu.


Większość przedsiębiorców czeka z zainteresowaniem, kiedy będzie można pozyskiwać już te środki, składać wnioski. My przedsiębiorcy, którzy czynnie uczestniczyli w poprzednich naborach na różne unijne i regionalne programy - liczymy na to, że teraz będziemy mieli kontynuację tego, co już wcześniej zaczęliśmy i że też te pieniążki będą sprawniej rozdysponowane niż poprzednio - mówi przedsiębiorca z Białegostoku Piotr Zubrycki.


Nowa perspektywa finansowa daje wiele możliwości polskim przedsiębiorcom, szczególnie jeżeli chodzi o sektor innowacyjności.


Poprzednia perspektywa to prawie 600 umów. Ponad 2 miliardy złotych, które zostały wdrożone już na Podlasiu, a w nowej perspektywie finansowej mamy prawie 6 miliardów euro do rozdysponowania wśród polskich przedsiębiorców. Liczymy na nich, polscy przedsiębiorcy są najlepsi na świecie - powiedział Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski.


Jak podkreślał Dariusz Budrowski, na dniach ogłoszone zostaną konkursy dotyczące Polski wschodniej. Wsparcia przedsiębiorczości, zakupu innowacyjnych maszyn, wsparcia dla branży meblarskiej. Trwa konkurs internacjonalizacji i wiele innych inicjatyw dostępnych już teraz - dodał.

W spotkaniu wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Żalek, który podkreślał rolę innowacyjności.


To co dzisiaj jest w mojej perspektywy najważniejsze, co daje nam przewagę i buduje naszą konkurencyjność na rynku międzynarodowym, to kwestia innowacyjności. Ale konkurencja jest ogromna, mamy rynek globalny i musimy sprostać tym wyzwaniom - powiedział Jacek Żalek.


W spotkaniu wzięło udział ponad 100 przedsiębiorców z całego województwa podlaskiego.

Wydarzenie zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Starostwo Powiatowe w Mońkach.


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


MRiT: Dariusz Budrowski nowym prezesem PARP

18.02.2022, 19:18

Pochodzący z Łomży Dariusz Budrowski został powołany na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - poinformowało w piątek (18.02) Ministerstwo Rozwoju i Technologii.


Można starać się o dofinansowanie na realizację pomysłów na biznes w ramach konkursu Runda T

18.05.2021, 17:41

Studenci, naukowcy, innowatorzy, autorzy wynalazków związani z północno-wschodnią Polską do 20 czerwca mogą się zgłaszać do Rundy T - przedsięwzięcia Fundacji Technotalenty z Białegostoku. Najlepsi mają szanse na pozyskanie inwestora - przypomnieli we wtorek (18.05) organizatorzy.


Projekt Łomżyńskiego Forum Samorządowego z szansą na kilkaset milionów złotych

14.05.2021, 17:41

O możliwościach i szansach realizacji najnowszego wielomilionowego projektu turystycznego rozmawiali uczestnicy walnego zgromadzenia Łomżyńskiego Forum Samorządowego.


Waldemar Buda: W pandemii udało się utrzymać większość miejsc pracy

16.02.2021, 16:57

W pandemii udało się utrzymać większość miejsc pracy w Polsce - mówił we wtorek (16.02) po południu w Białymstoku wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Wiceminister mówił o tym na konferencji prasowej w białostockiej firmie Biacomex, która kilkakrotnie skorzystała z różnych tarcz finansowych, by przetrwać skutki gospodarcze pandemii koronawirusa.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok