Radio Białystok | Wiadomości | Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki

autor: Adam Dąbrowski

1.07.2022, 13:37, akt. 16:54

Symboliczny czek na ponad 4 mln zł otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki Akademia Nauk Stosowanych w Łomży.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To zwiększenie tegorocznej subwencji uczelni o ponad 20 procent ma świadczyć o tym, że resort nauki docenia rolę wyższych państwowych szkół zawodowych.

Chcemy, aby szkoły zawodowe, szkoły wyższe rozwijały się, bo one przygotowują dobrze wykwalifikowane kadry dla całego regionu. I jedną z takich szkół, bardzo dobrze funkcjonujących, jest Akademia Nauk Stosowanych w Łomży. Ona w związku z tym otrzymała ponad 4 miliony złotych. To jest docenienie rozwoju uczelni i jej wkładu w rozwój regionu

- mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

- Bardzo się cieszę, że szkolnictwo wyższe, zawodowe w Łomży dostaje zwiększenie subwencji. To bardzo ważne pieniądze, uczelnia będzie mogła je wykorzystać według własnych potrzeb - mówi senator Marek Komorowski.

- Przeznaczymy te środki dodatkowe na normalne funkcjonowanie uczelni. Różne koszty nam rosną, a zatem to zwiększenie subwencji pozwoli nam czuć się bezpieczniej w tym roku, jeżeli chodzi o zasoby finansowe. Bez tego byłoby nam trudno sprostać różnym wyzwaniom - mówi rektor ANS w Łomży dr hab. Dariusz Surowik.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

29.06.2022, 10:30

Trwa rekrutacja do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie - to jedyna tego typu placówka w województwie podlaskim. Oferuje uzupełnienie wykształcenia ogólnego i zawodowego.


Ponad 1,1 mln zł trafi do 17 podlaskich szkół na doposażenie stołówek i jadalni

27.06.2022, 14:07

Ponad 1,1 mln zł z rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" trafi do 17 szkół w Podlaskiem, prowadzonych przez 10 samorządów na doposażenie stołówek i jadalni. W poniedziałek w kuratorium oświaty w Białymstoku podpisano z samorządami umowy w tej sprawie.


Do podlaskich samorządów trafi nawet 26 mln zł - pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup sprzętu komputerowego

27.09.2021, 14:40

Dzięki rządowemu programowi "Cyfrowa Gmina” do samorządów województwa podlaskiego trafi nawet 26 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zakup sprzętu komputerowego, szkolenie pracowników oraz walkę z e-wykluczeniem.


Premier zapowiedział inwestycje w obiekty sportowe i lokalne perły kultury [zdjęcia]

22.07.2021, 15:23

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (22.07) w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził Podlasie. W Czarnej Białostockiej zapowiedział inwestycje w obiekty sportowe w całym kraju. W Białymstoku, przed Teatrem Dramatycznym, ogłosił, że państwo będzie starało się wydobywać lokalne perły kultury i zapewnić im jak najlepszy byt oraz rozwój.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok