Radio Białystok | Wiadomości | Do podlaskich samorządów trafi nawet 26 mln zł - pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup sprzętu komputerowego

Do podlaskich samorządów trafi nawet 26 mln zł - pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup sprzętu komputerowego

autor: Marcin Kapuściński

27.09.2021, 14:40, akt. 14:45

Dzięki rządowemu programowi "Cyfrowa Gmina” do samorządów województwa podlaskiego trafi nawet 26 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zakup sprzętu komputerowego, szkolenie pracowników oraz walkę z e-wykluczeniem.

fot. twitter.com/CyfryzacjaKPRM
fot. twitter.com/CyfryzacjaKPRM

W poniedziałek (27.09) w augustowskim ratuszu odbyła się inauguracja programu. Samorządowcom z całego regionu opowiadał o nim sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Janusz Cieszyński.

- Subwencja podzielona zostanie równomiernie między wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Mamy dla nich granty od 100 tys. do 2 mln złotych. Wydadzą je nie tylko na infrastrukturę dla samego urzędu, ale też dla szkół, placówek kultury oraz ośrodków zdrowia. Czyli wszystkich miejsc, gdzie przez ostatni pandemiczny rok przekonaliśmy się, że jeżeli cyfryzacji brakuje, to nie ma właściwiej obsługi obywateli - mówi Janusz Cieszyński.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podkreślał, że jego samorząd otrzyma aż 900 tys. zł.

- "Cyfrowa gmina” to nie tylko nowoczesny urząd i administracja, która będzie rozumiała potrzebę posiadania narzędzi elektronicznych. To również edukacja mieszkańców i zachęcanie ich do tego, aby korzystać z narzędzi stworzonych przez rząd. Liczę, że za chwilę Augustów będzie skomunikowany nie tylko poprzez dobre drogi, ale również przez dostępność cyfrową - mówi burmistrz. 

Pieniądze trafią do samorządów w trzech turach. Pierwszy naborów wniosków rozpocznie się 18 października.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z kilku rodzajów bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać seniorzy z województwa podlaskiego

7.09.2021, 15:34

Do korzystania z bezpłatnych szkoleń zachęcali seniorów pracownicy Urzędu Marszałkowskiego podczas odbywającego się w Supraślu Kongresu Rad Seniorów.


Politechnika Białostocka uruchamia nowy kierunek studiów

7.09.2021, 11:54

Politechnika Białostocka we współpracy z Polskim Klastrem Budowlanym uruchamia nowy kierunek studiów. To modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, które z powodzeniem wykorzystywane jest podczas nowych inwestycji w krajach wysokorozwiniętych.


Co roku rząd przeznaczy 50 mln zł na cyfryzację administracji publicznej

16.08.2021, 16:11

Do 2025 roku systemy elektronicznego zarządzania dokumentacją powinny funkcjonować w każdym publicznym urzędzie - takie są założenia rządowe. Białostocki oddział NASK ma dostać w najbliższych latach po 50 mln zł rocznie na rozbudowę systemu EZD i jego wdrażanie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok