Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Jastrzębski z łomżyńskiej "Wety" wygrał indeks na SGGW

Rafał Jastrzębski z łomżyńskiej "Wety" wygrał indeks na SGGW

autor: Paweł Wądołowski

6.07.2022, 17:59, akt. 18:08

Dzień po otrzymaniu wyników egzaminu maturalnego Rafał Jastrzębski z Łomży został studentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W środę (06.07) wygrał konkurs organizowany wspólnie przez uczelnię i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Weterynaryjnych, którego jest absolwentem.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


Rywalizację na początku roku szkolnego rozpoczęło kilkunastu uczniów, a do ścisłego finału komisja zakwalifikowała dwoje, Katarzynę Wykowską i Rafała Jastrzębskiego. Uczniowie przygotowali prace i dzisiaj (06.07) prezentowali je przed przedstawicielami uczelni. 

Przygotowałem pracę na temat przemieszczania trawieńca u krów mlecznych jako zabiegu coraz częściej spotykanego w stadach krów mlecznych. Dzięki temu konkursowi mogę się dostać na studia pokazując to co lubię, co potrafię

- mówił Rafał Jastrzębski.

Przede wszystkim zwierzęta są moją pasją, zwłaszcza te małe i zwłaszcza psy, także wybór był oczywisty. Przygotowałam pracę o kastracji psów. Udział w konkursie to pisanie pracy, przygotowanie prezentacji i wystąpień, uczenie się tego wszystkiego na bieżąco, plus jeszcze egzaminy zawodowe

- mówiła Katarzyna Wykowska.

Komisja zdecydowała, że lepsza była praca Rafała Jastrzębskiego i od dzisiaj jest on już studentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jak mówi jego dziekan Michał Skibniewski komisja zwraca uwagę na prezentację i jakość pracy.

Na jej merytoryczną wartość. Ale łomżyńska szkoła bardzo dobrze kształci przyszłych techników weterynarii. W związku z tym te prace mają wartość taką aplikacyjną, kliniczną. Niewątpliwe jest to duża szansa dla uczniów, bo nasza uczelnia cieszy się dość dużym zainteresowaniem, z reguły pięć osób ubiega się o jedno miejsce

- mówi Michał Skibiniewski.

Konkurs im. Jana Stypuły odbył się po raz dziewiętnasty.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Joanna Darmetko z łomżyńskiej "Wety" wygrała indeks na SGGW

6.07.2021, 19:34

Joanna Darmetko, uczennica Zespołu Szkół Weterynaryjnych w Łomży, zdobyła indeks na SGGW. Wygrała go w konkursie, który szkoła organizuje wspólnie z uczelnią.


Z powodu pandemii skromnie świętowano 70-lecie istnienia słynnej łomżyńskiej "Wety"

10.10.2020, 15:02

Zasadzenie pamiątkowego dębu i wypuszczenie gołębi towarzyszyło obchodom jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.


Najlepsi uczniowie łomżyńskiej "Wety" odznaczeni - nie tylko za wyniki w nauce

15.03.2018, 19:47

Nominowanych było 33, ale statuetki mogło dostać tylko 11 - w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży wręczono statuetki "Uczniom Mistrza Bojanusa".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok