Radio Białystok | Wiadomości | "Kurierzy" przewozili nielegalnych migrantów - jeden z nich potrącił strażnika granicznego

"Kurierzy" przewozili nielegalnych migrantów - jeden z nich potrącił strażnika granicznego

autor: Katarzyna Kozłowska

7.07.2022, 17:55, akt. 19:04

Kierowca, który przewoził nielegalnych migrantów, potrącił podczas ucieczki funkcjonariusza Straży Granicznej. Do zdarzenia doszło w czwartek rano (7.07) w Augustowie.

źródło: podlaski.strazgraniczna.pl
źródło: podlaski.strazgraniczna.pl

Po pościgu zatrzymano w sumie dwóch kierowców - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej major Katarzyna Zdanowicz.


Kierowcy, jeden z nich to obywatel Indii z polską kartą pobytu, drugi obywatel Pakistanu z hiszpańskim pobytem, mimo podawanych sygnałów przez patrol, nie zatrzymali się do kontroli. Mężczyźni rozpoczęli ucieczkę, gdy zwolnili przed światłami ze względu na tworzący się przed nimi korek, podjęto próbę ich zatrzymania. W tym czasie obywatel Indii, jadący pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych, potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej. Oddano strzały - ostrzegawczy i w oponę pojazdu. Auto przejechało jeszcze kilkaset metrów i wypadło z drogi - tłumaczy Katarzyna Zdanowicz.


Każdy z zatrzymanych mężczyzn przewoził po jednym nielegalnym migrancie prawdopodobnie z Iraku. Teraz usłyszą zarzuty - dodaje major Zdanowicz.


Obywatele Indii i Pakistanu usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za niezatrzymanie się do kontroli mimo podawanych sygnałów oraz prawdopodobnie za czynną napaść na funkcjonariusza. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie - dodaje Katarzyna Zdanowicz.


Poszkodowany funkcjonariusz z Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Trafił na SOR, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


24 cudzoziemców próbowało w środę przedostać się z Białorusi do Polski

7.07.2022, 08:54

24 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w czwartek (7.07) rano Straż Graniczna. SG poinformowała też, że w dwóch miejscach pod zaporą zrobiono podkopy.


Zatrzymano kolejnego tzw. kuriera przewożącego cudzoziemców - to obywatel Ukrainy

5.07.2022, 14:41

Obywatela Ukrainy przewożącego Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę - zatrzymała w Podlaskiem Straż Graniczna. W sumie Ukrainiec przewoził cztery osoby.


O złagodzenie wyroku przed sądem walczy Syryjczyk, który przewoził migrantów i spowodował wypadek

4.07.2022, 13:53

Przed Sądem Okręgowy w Białymstoku zakończył się w poniedziałek (04.07) proces Syryjczyka, nieprawomocnie skazanego na 3,5 roku więzienia za pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy i doprowadzenie do wypadku, w którym zginął jeden z przewożonych przez niego imigrantów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok