Radio Białystok | Wiadomości | Obywatele m.in. Maroka i Gwinei chcieli nielegalnie dostać się do Polski

Obywatele m.in. Maroka i Gwinei chcieli nielegalnie dostać się do Polski

5.08.2022, 09:22, akt. 09:35

Straż Graniczna informuje, że 75 cudzoziemców próbowało w czwartek (4.0) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Maroka i Gwinei. Największa, licząca 31 osób grupa, została zatrzymana po przejściu przez granicę w okolicach Białowieży.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Zatrzymano też dwie osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy; to obywatele Mołdawii i Ukrainy, którzy mieli przewieźć dwudziestu nielegalnych imigrantów pochodzących z Nepalu i Turcji - poinformowała SG w piątek (5.08) rano na Twitterze.Z danych Straży Granicznej wynika, że od początku sierpnia było prawie 150 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W lipcu zanotowano w sumie blisko 900 takich prób.

Kończą się odbiory techniczne ostatnich elementów stalowej zapory o wysokości pięciu metrów, zbudowanej na granicy z Białorusią; przęsła ustawione są już na całej zaplanowanej długości 186 km tego ogrodzenia.

Na już ukończonych i odebranych odcinkach, prowadzone są prace związane z instalacją tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów. Mają być zakończone do połowy września.
źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


29 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią

4.08.2022, 09:00

29 cudzoziemców próbowało w środę (04.08) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Uzbekistanu i Kuby, którzy próbowali przejść przez stalową zaporę używając drabin – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.


Na Suwalszczyźnie strażnicy graniczni zatrzymują coraz więcej kurierów, którzy nielegalnie przewożą cudzoziemców

3.08.2022, 13:15

Straż Graniczna zatrzymuje coraz więcej tzw. kurierów, którzy nielegalnie przewożą cudzoziemców przez polsko-litewską granicę. W tym roku zatrzymano już 54 osoby, czyli o jedną więcej niż w całym ubiegłym roku.


Od początku roku prawie wszyscy cudzoziemcy na Białoruś dostają się z Rosji

3.08.2022, 09:37

Od początku roku obserwujemy, że cudzoziemcy, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską prawie w 100 proc. dostali się na Białoruś z Rosji - powiedziała rzeczniczka prasowa SG por. Anna Michalska.


Na granicy z Litwą zatrzymano kolejnych kurierów i imigrantów

2.08.2022, 16:56

Straż Graniczna zatrzymała dwóch kolejnych tzw. kurierów, którzy przewozili imigrantów z Litwy do Polski. Kierowcy - pochodzący z Ukrainy - przewozili łącznie trzynaście osób - obywateli Tadżykistanu i Iranu.


Rzeczniczka SG: przęsła zapory na granicy z Białorusią ustawione są już na całej długości

2.08.2022, 15:43

Przęsła zapory na granicy polsko-białoruskiej ustawione są już na całej długości. Trwają odbiory techniczne i prace wykończeniowe. Montowana jest też bariera elektroniczna - poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska.


21 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski

2.08.2022, 08:45

21 cudzoziemców próbowało w poniedziałek (1.07) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Libanu, Ugandy i Gwinei. Do tych prób doszło na rozlewiskach granicznych rzek – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok