Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Białegostoku nie otrzymają z budżetu miasta dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych

Mieszkańcy Białegostoku nie otrzymają z budżetu miasta dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych

autor: Edyta Wołosik

26.09.2022, 11:42, akt. 11:53

Białostoczanie nie dostaną z budżetu miasta dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych. Projekt uchwały, który dopuszczał możliwość wsparcia w wysokości maksymalnie do dwóch i pół tysiąca złotych, nie uzyskał większości w głosowaniu.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Mieszkańcy Białegostoku nie otrzymają z budżetu miasta dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Projekt uchwały przygotowała grupa radnych na czele z Henrykiem Dębowskim z Prawa i Sprawiedliwości. Zaproponował wsparcie zakupu 300 rowerów elektrycznych. Dofinansowanie miałoby wynosić do 50 procent, ale maksymalnie do 2,5 tysiąca złotych. "By promować zdrowy tryb życia i zmniejszać zanieczyszczanie środowiska" - argumentował.

Projekt nie spotkał się jednak z pozytywną opinią prezydenta Białegostoku, jak też radnych Koalicji Obywatelskiej, m.in. Marka Tyszkiewicza nawet po propozycji, by na początek dofinansować zakup mniejszej liczby rowerów elektrycznych.

Jak mówił: "to naszym zdaniem nie prowadzi do rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza, a poza tym wiele osób w mieście korzysta z normalnych rowerów".

W obradach wziął też udział poseł Koalicji Obywatelskiej - Krzysztof Truskolaski, który podkreślał, że takie pomysły powinny być finansowane z budżetu państwa: "jestem za tym pomysłem, ale finansowanych z pieniędzy centralnych".  

Przy dofinansowaniu zakupu 300 rowerów roczny koszt z budżetu Białegostoku wyniósłby 750 tysięcy złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni przyjęli stanowiska ws. samorządu radców prawnych i kryzysu klimatycznego

26.09.2022, 11:01

Białostoccy radni uczcili 40. rocznicę powołania samorządu radców prawnych. Przyjęli w tej sprawie specjalne stanowisko. Tak jak i w innej kwestii, dotyczącej globalnego kryzysu klimatycznego.


Radni Białegostoku zadecydują, kiedy powstanie pomnik Romana Dmowskiego

24.09.2022, 08:46

Choć do samej idei strony są zgodne, to pojawiają się rozbieżności, czy to jest właściwy czas na realizację. Chodzi o inicjatywę, o której w Białymstoku mówi się od lat, czyli o postawienie w mieście pomnika Romana Dmowskiego.


Propozycje białostockich radnych PiS do budżetu miasta

8.09.2022, 13:57

Budowa kilkunastu ulic, sieci kanalizacyjnych, parkingów, a nawet strzelnicy – to pomysły białostockich radnych Prawa i Sprawiedliwości do realizacji w przyszłorocznym budżecie miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok