Radio Białystok | Wiadomości | Dwie doby oczekiwania na odprawę tirów w Bobrownikach - kolejka ma 22,5 km

Dwie doby oczekiwania na odprawę tirów w Bobrownikach - kolejka ma 22,5 km

17.12.2022, 08:53, akt. 09:06

Do 48 godzin muszą w sobotę rano (17.12) czekać kierowcy ciężarówek na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. Kolejka tirów na drodze krajowej nr 65, prowadzącej do przejścia, ma 22,5 km, stoi w niej niespełna 900 pojazdów.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że podczas 12-godzinnej nocnej zmiany z piątku na sobotę po odprawie wyjechały przez Bobrowniki na wschód 103 ciężarówki.

W związku z długą kolejką tirów od ubiegłego tygodnia na prowadzącej do tego przejścia drodze krajowej nr 65 w Waliłach Stacji obowiązuje strefa buforowa. Aby usprawniać ruch aut na dojeździe do Bobrownik kolejka tirów jest tam dzielona, pojazdy są przepuszczane z jednej części strefy do drugiej w miarę postępujących odpraw na granicy. Porządku pilnują funkcjonariusze KAS, Straży Granicznej i policji.

W sobotę rano kolejka ma 22,5 km długości – wynika z informacji służb.

Od trzynastu miesięcy Bobrowniki są jedynym w Podlaskiem drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią i w ogóle jedynym w Podlaskiem czynnym drogowym przejściem granicznym z Białorusią. W listopadzie 2021 r. – z powodu kryzysu migracyjnego – zawieszono odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy i do tej pory ich nie przywrócono.

Od przełomu listopada i grudnia czas oczekiwania w kolejce do odprawy w Bobrownikach wzrósł, w weekendy sięga 48 godzin.

KAS zwraca uwagę, że grudzień rokrocznie jest miesiącem większego ruchu na granicy wschodniej


Wynika to m.in. z rozliczania i finalizowania przez firmy rocznych kontraktów związanych z dostawami towarów. Liczba pojazdów ciężarowych dojeżdżających do przejść granicznych jest zdecydowanie większa niż w innych okresach roku. Skutkuje to spiętrzeniem ruchu i powstawaniem kolejek – podkreślała w wydanym kilka dni temu komunikacie.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bariera elektroniczna działa na 55 km granicy z Białorusią

17.12.2022, 08:37

Bariera elektroniczna działa na 55 kilometrach granicy z Białorusią. Straż Graniczna włączyła w piątek (16.12) kolejny odcinek - podkreśliła rzeczniczka SG porucznik Anna Michalska. Docelowo system kamer i czujników ma chronić ponad 200 kilometrów.


Akt oskarżenia w związku ze zniszczeniem ogrodzenia na granicy z Białorusią

15.12.2022, 19:06

Łomżyńska prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec trzynastu osób w związku ze zniszczeniem blisko półtora roku temu fragmentu ogrodzenia - zasieków z drutu ostrzowego - zbudowanego na granicy z Białorusią. Oskarżeni nie przyznają się, w śledztwie nie chcieli wyjaśniać.


Syryjczyk, w sprawie którego interweniowali aktywiści, jest zdrowy

14.12.2022, 07:21

Syryjczyk, w sprawie którego interweniowali aktywiści, alarmując, że był w stanie hipotermii, jest zdrowy. 25-latek nielegalnie przekroczył granicę polsko-białoruską. Wcześniej dostał rosyjską wizę. Obecnie jest w Placówce Straży Granicznej. Złożył wniosek o ochronę międzynarodową – podała SG.


Mariusz Błaszczak [wideo]

14.12.2022, 08:00

"Chcemy przeszkolić tych, którzy służyli już w wojsku. Którzy byli żołnierzami zawodowymi lub służyli z poboru. Jesteśmy także otwarci na ochotników, wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest rzeczą ważną. Należy szkolić rezerwy" - mówi Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok