Radio Białystok | Wiadomości | Strażacy-ochotnicy z regionu zbierają elektrośmieci, by dostać pieniądze na nowy sprzęt bojowy

Strażacy-ochotnicy z regionu zbierają elektrośmieci, by dostać pieniądze na nowy sprzęt bojowy

autor: Wojciech Szubzda

18.01.2023, 11:34, akt. 12:02

Ta akcja ma zachęcić do dbania o środowisko naturalne. Strażacy-ochotnicy z całego regionu za zbiórkę elektrośmieci dostaną pieniądze na nowy sprzęt bojowy.

Inauguracja projektu "OSP na straży środowiska", źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko
Inauguracja projektu "OSP na straży środowiska", źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

Rozpoczął się ogólnopolski projekt "OSP na straży środowiska". Dołączyć może każda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski - mówi prezes zarządu głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.


- Mam nadzieję, że wiele jednostek włączy się w akcję zbierania elektrośmieci i usuwania ich ze środowiska. Dzięki temu strażacy pozyskają pieniądze na zakupy sprzętu i wyposażenia. Z jednej strony strażacy będą chronić środowisko, a z drugiej lepiej będą mogli chronić życie i zdrowie współmieszkańców - mówi Waldemar Pawlak.


Do każdej jednostki OSP, która przystąpi do projektu będzie można oddać zarówno małe i duże elektrośmieci - np. lodówki, pralki, suszarki, słuchawki i miksery.

Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko Krzysztof Kieszkowski mówi, że w tej akcji chodzi też o edukację ekologiczną mieszkańców mniejszych miast i wsi.


- Ta akcja da szansę mieszkańcom na poznanie potencjału elektrycznych śmieci, ale również prostego pozbycia z domu. Zależy nam na tym, aby dbać o to, żeby nie przetrzymywać zbyt długo starego sprzętu w domu i piwnicy, ponieważ gromadzimy substancje, które są potencjalnie niebezpiecznie. Po drugie, oddając je do remiz dbamy o strażaków, a oni dbają o nasze bezpieczeństwo - wyjaśnia Krzysztof Kieszkowski.


Akcja "OSP na straży środowiska" będzie trwała pięć lat. Organizują ją wspólnie: ZOSP RP z Fundacją Odzyskaj Środowisko i MB Recycling.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Strażacy z Sokółki dostali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

19.12.2022, 07:23

To samochód, który będzie wykorzystywany m.in. do akcji na polsko-białoruskim pograniczu. Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dostali strażacy z Sokółki.


Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze i łodzie trafiły do jednostek straży pożarnej na Suwalszczyźnie

16.12.2022, 16:21

Będzie nie tylko bezpieczniej, ale poszkodowani otrzymają pomoc znacznie szybciej. Trzy pojazdy strażackie i dwie łodzie trafiły w piątek (16.12) do jednostek w Suwałkach, Augustowie oraz gminach Nowinka i Szumowo.


Nowy wóz gaśniczy trafił do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

28.11.2022, 19:28

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży otrzymali nowy wóz gaśniczy. Zastąpi on kilkunastoletni pojazd, który trafi do jednostki ochotniczej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok