Radio Białystok | Wiadomości | Prawdopodobnie z wychłodzenia zmarła młoda migrantka, której ciało odnaleziono w lesie pod Hajnówką

Prawdopodobnie z wychłodzenia zmarła młoda migrantka, której ciało odnaleziono w lesie pod Hajnówką

autor: Ryszard Minko

14.02.2023, 11:43, akt. 14:50

Prokuratura nadal stara się potwierdzić tożsamość zmarłej, choć jak wynika z relacji aktywistów, którzy odnaleźli jej ciało to 28-letnia obywatelka Etiopii.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Prokurator Rejonowy w Hajnówce Jan Andrejczuk, biegli medycyny sądowej na ciele zmarłej nie odnaleźli żadnych obrażeń, które mogłaby doprowadzić do śmierci - tym samym na tym etapie śledczy wykluczyli udział osób trzecich. 

Prokurator dodaje jednak, że zlecono kolejne szczegółowe badania: toksykologiczne, histopatologiczne i pod kątem koronawirusa, które mogłyby wskazać przyczynę śmierci 28-latki. Jednocześnie prokurator zaznaczył, że jako prawdopodobną przyczynę śmierci wskazano wychłodzenie organizmu. 

Ostatecznie wyjaśnieniem wszystkich okoliczności śmierci kobiety ma się zająć Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, która od początku nasilonej fali nielegalnej migracji zajmuje się wszystkimi przypadkami zgonów migrantów na polsko-białoruskiej granicy. W sumie do tej pory w przygranicznym pasie odnaleziono blisko 20 ciał migrantów z bliskiego wschodu i Afryki.| red: zmj, mp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 120 osób próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

4.11.2022, 10:01

117 osób próbowało w czwartek (3.11) przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podsumowała w piątek Straż Graniczna. Zatrzymano również jedną osobę, która przewoziła migrantów.


Ciało mężczyzny znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy - dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk

14.10.2021, 13:41

W okolicach miejscowości Klimówka, na terenie objętym stanem wyjątkowym, znaleziono na polu ciało młodego mężczyzny. Dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk, wcześniej przebywający na Białorusi - podał w czwartek (14.10) rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.


Podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów

20.09.2021, 14:15

Trzy podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów, których ciała odnaleziono w pobliżu granicy z Białorusią. Jak poinformował premier prawdopodobną przyczyną śmierci była hipotermia i wycieńczenie.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok