Radio Białystok | Wiadomości | Ostrołęcka prokuratura zajmie się sprawą byłego naczelnika prewencji policji

Ostrołęcka prokuratura zajmie się sprawą byłego naczelnika prewencji policji

autor: Ryszard Minko

30.03.2023, 07:13, akt. 12:20

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zbada zachowanie byłego już naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Miał on naruszyć nietykalność cielesną jednej z pracownic komendy.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, w trakcie obchodzonego w komendzie Dnia Kobiet, naczelnik wydziału prewencji miał publicznie klepnąć w pośladek jedną z uczestniczek święta. Poszkodowana od razu zgłosiła sprawę komendantowi, który odwołał go ze stanowiska oraz przeniósł do pracy w innej jednostce policji, tak by nie miał kontaktu z uderzoną kobietą. Dodatkowo wobec naczelnika wszczęto postepowanie dyscyplinarne oraz skierowano sprawę do prokuratury.

Pierwotnie zawiadomienie trafiło do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, jednak dla zachowania pełnej bezstronności zdecydowano, że analizą zachowania naczelnika zajmie się prokuratura spoza białostockiej apelacji. W ten sposób akta trafiły do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. 

Rzeczniczka prokuratury Elżbieta Łukasiewicz potwierdza, że dalsze decyzje zapadną po pełnej analizie dokumentacji. Prokuratura ma wyjaśnić m.in. czy w tej sytuacji nie doszło do przestępstwa z uwagi na to, że odwołany naczelnik zajmował stanowisko kierownicze. 

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to zawieszony policjant może być m.in. usunięty z policji, natomiast zgodnie z kodeksem karnym, za naruszenie nietykalności cielesnej grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet rok więzienia.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Naczelnik prewencji policji odwołany - miał klepnąć pracownicę policji w pośladki

13.03.2023, 11:40

Komendant wojewódzki policji w Białymstoku odwołał ze stanowiska naczelnika wydziału prewencji tej komendy i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne - to skutek zachowania policjanta, który miał naruszyć godność i nietykalność pracownicy tej jednostki policji.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok