Radio Białystok | Wiadomości | Karny, gra w osłabieniu - Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

5.05.2023, 19:58, akt. 22:51

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gości przed przerwą strzelił Yeboah, a w drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Marc Gual.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 5.05.2023, fot. Joanna Szubzda

Remis w meczu Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław

Podział punktów w piątkowym meczu w Białymstoku. Gospodarze mieli w całym spotkaniu przewagę, ale oddali tylko jeden celny strzał - z rzutu karnego. Śląsk w końcówce meczu grał jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Michała Pazdana, ale nie zdołał zdobyć trzech punktów, bardzo potrzebnych w walce o utrzymanie.

W pierwszym kwadransie Jagiellonia miała najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w 13. minucie. Bramkarz gości wybiegł przed pole karne, stracił piłkę na rzecz Marca Guala, ale Hiszpan nie trafił z kilkunastu metrów do praktycznie pustej bramki. Futbolówka przeleciała obok słupka.

Kilka minut później piłka po uderzeniu Jesusa Imaza znowu minęła bramkę. Po dobrej grze w pierwszym kwadransie - później tempo meczu wyraźnie spadło i na boisko nie działo się zbyt wiele ciekawego.

Ale w 43. minucie goście zdobyli bramkę po akcji, która tego kompletnie nie zapowiadała. Jeden z piłkarzy gości zagrał piłkę z połowy boiska, błąd popełnił Michał Pazdan, który głową chciał zagrać do własnego bramkarza, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówkę przejął Yeboah i strzałem z bliskiej odległości pokonał Alomerovicia.

Po przerwie gospodarze mocno zepchnęli Śląsk do defensywy, goście bronili się całym zespołem na własnej połowie i przez kwadrans tej części spotkania dobrze sobie z tym radzili.

Jagiellonia Białystok wyrównała w 65. minucie. Rzut karny na gola zamienił Marc Gual. Na linii pola karnego Victor Garcia sfaulował Tomasa Prikryla. Sędzia Paweł Raczkowski początkowo wskazał na rzut wolny, po konsultacji VAR zmienił decyzję na "jedenastkę", którą pewnie na bramkę zamienił Gual.

W odpowiedzi z ok. 18 metrów z rzutu wolnego strzelał Adrian Łyszczarz, ale uderzył obok lewego słupka bramki Jagiellonii.

Od 83. minuty żółto-czerwoni grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Michała Pazdana.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe - w piątek (12.05) z Legią Warszawa o 20:30.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Bramka: 0:1 John Yeboah (43), 1:1 Marc Gual (65-karny)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Nene, Israel Puerto, Michał Pazdan. Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca, Michał Rzuchowski, Victor Garcia, Daniel Gretarsson. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan (82).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 9 012.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Miłosz Matysik, Israel Puerto, Michał Pazdan - Tomas Prikryl (90+5. Paweł Olszewski), Nene (85. Mateusz Skrzypczak), Michal Sacek, Aurelien Nguiamba (70. Taras Romanczuk), Bartłomiej Wdowik - Jesus Imaz (90+5 Tomasz Kupisz), Marc Gual.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Diogo Verdasca, Daniel Gretarsson, Łukasz Bejger, Victor Garcia (79. Denis Jastrzembski) - Patryk Szwedzik (88. Piotr Samiec-Talar), Petr Schwarz, Michał Rzuchowski, Adrian Łyszczarz (79. Marcel Zylla) - John Yeboah, Erik Exposito.

Jagiellonia Białystok nie zdobyła Pucharu Polski w futsalu. W rewanżowym meczu finałowym przegrała w środę (3.05) na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 1:9.

Nene: Cieszę się, że mogłem sprawić przyjemność kibicom [wideo]

29.04.2023, 18:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Wartą Poznań 3:1 (3:0) w meczu ekstraklasy. To drugie z rzędu zwycięstwo żółto-czerwonych, którzy praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Adrian Siemieniec: Wielkie brawa należą się drużynie, bo pierwsza połowa była naprawdę kapitalna [wideo]

29.04.2023, 18:22

Jagiellonia wygrywa z Wartą i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

29.04.2023, 16:56

Cezary Kulesza

27.04.2023, 17:59

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Marc Gual: Ten pierwszy gol był bardzo ważny, bo zmieniliśmy grę [wideo]

21.04.2023, 21:24

Piłkarze Jagiellonii wygrali 4:2 na wyjeździe z Wisłą Płock, chociaż do przerwy przegrywali 1:2. Bohaterem mecz był Marc Gual, który strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Żółto-czerwoni wygrali po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe.

Adrian Siemieniec: Niesamowitą pracę wykonała cała drużyna [wideo]

21.04.2023, 21:04