Radio Białystok | Wiadomości | Fotoreporterka, aktorka i rzeźbiarz odbiorą w tym roku Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

Fotoreporterka, aktorka i rzeźbiarz odbiorą w tym roku Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

1.06.2023, 12:52, akt. 13:06

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczy w tym roku nagrody artystyczne fotoreporterce, aktorce i rzeźbiarzowi. Wręczenie - tradycyjnie już - odbędzie się podczas Dni Miasta, czyli w ostatni weekend czerwca.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

W czwartek (01.06) prezydent Tadeusz Truskolaski poinformował, że wśród tegorocznych laureatów jest Stanisław Ostaszewski - białostocki rzeźbiarz, który w latach 1995-2010 pełnił funkcję plastyka miejskiego, a w latach 2010-2022 zajmował się estetyką przestrzeni publicznej Białegostoku.

Nagrody Artystyczne odbiorą też: aktorka teatralna, filmowa, piosenkarka, wokalistka jazzowa Monika Dryl oraz Agnieszka Sadowska-Mazurek: fotografka, fotoreporteka prasowa, jurorka licznych konkursów fotograficznych, autorka wielu wystaw, laureatka światowej nagrody Grand Press Foto.

Wręczenie nagród, wynoszących po 25 tysięcy złotych, zaplanowano na niedzielę 25 czerwca w kinie "Forum". To jeden z elementów Dni Miasta Białegostoku podczas których będzie wiele wydarzeń, m.in. koncerty plenerowe z udziałem Blanki, Viki Gabor i Michała Szpaka.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pięć młodych twórczyń otrzymało stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

24.05.2023, 07:27

Podcasty, projekt filmowy i fotograficzny - m.in. na takie działania młodzi twórcy dostali stypendia artystyczne prezydenta Białegostoku.


Białostoccy twórcy otrzymali stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

18.01.2023, 19:28

16 osób dostało pieniądze z budżetu Białegostoku na realizację swoich pomysłów. Prezydent miasta wręczył w środę (18.01) stypendia artystyczne.


Rafał Czuper nagrodzony za wybitne osiągnięcia sportowe

17.11.2022, 17:47

To docenienie dotychczasowych sukcesów, a w szczególności tych ostatnich - zdobycia trzech medali na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Zawodnik Startu Białystok - Rafał Czuper wywalczył srebro i dwa brązy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok