Radio Białystok | Wiadomości | Zobacz pływadła, które wystartowały w Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie [zdjęcia, wideo]

Zobacz pływadła, które wystartowały w Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

31.07.2023, 19:09, akt. 3.08.2023, 10:54

16 ekip z różnych części Polski wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie 2023, fot. Joanna Szubzda
Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie 2023, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Setki turystów oglądały pokaz pływadeł - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 1 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 2 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 3 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 4 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 5 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 6 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ekipa z Raciborza (kapitanem jest Krystian Michalski) wygrała tegoroczne Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie. Zaprezentowała "Statek Widmo", czyli piękny galeon z czasów Krzysztofa Kolumba. W nagrodę dostała 15 tys. zł.


Drugie miejsce i 10 tys. zł wywalczyła również drużyna z Raciborza, a dokładnie Mariola i Zdzisław Wojteczek, którzy przygotowali pływadło o nazwie "Świerszcz Filip". 

Trzecie miejsce i 7 tys. zł wywalczyła ekipa z Augustowa, której kapitanem jest Iwona Michałowska. Zawodnicy z Augustowa przygotowali pływadło o nazwie "Pszczoła Augustowska". 

W nowej kategorii - "EKO" zwyciężyła drużyna Marka Ławniczaka z Odolanowa, która przyjechała do Augustowa ze "Sterowcem". W nagrodę uczestnicy dostali 5 tys. zł.

Wyróżnienie dostali twórcy pływadła "Ropucha i Celineczka", a także Janusz Chrzanowski z Ełku, za pływadło Pinea."Statek Widmo" wygrał Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w AugustowieNa tegoroczne mistrzostwa konstruktorzy przyjechali z różnych części Polski - niektórzy to wielokrotni uczestnicy imprezy, wśród nich także laureaci, część przyjechała po raz pierwszy.

Nie zabrakło ekip m.in. z Augustowa, Supraśla, Czeremchy, Tykocina, Siemiatycz, Suwałk. Gościliśmy też uczestników spoza województwa podlaskiego - m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Ełku i Krakowa.


Transmisję z mistrzostw można zobaczyć na radiowym kanale na YouTube:

| red: wsz, bs, zmj, sk


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym - niedziela z Polskim Radiem Białystok w Augustowie [zdjęcia, wideo]

30.07.2023, 09:19

Były postacie z bajek, sprzęt wojskowy czy rekreacyjny, dwa ogromne statki i konstrukcje z odpadów. A wszystko popłynęło rzeką Nettą w Augustowie. W niedzielę (30.07) 26. edycja Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok.


Darmowa komunikacja miejska na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie

30.07.2023, 08:45

Mieszkańcy oraz turyści na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie mogą dojechać za darmo komunikacją miejską. Nasza impreza odbędzie się w niedzielę (30.07) na Netcie.


Weekend z Polskim Radiem Białystok w Augustowie – przygotowania do 26. Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym [zdjęcia, wideo]

29.07.2023, 07:34

Ostatecznie 16 ekip z całej Polski wystartuje w 26. edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym w niedzielę (30.07) w Augustowie. Jedno z pływadeł można nawet wylicytować.


Prezes Polskiego Radia Białystok był gościem Obiektywu TVP3 - zapraszał na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

27.07.2023, 18:37

Wielkimi krokami zbliża się 26. edycja Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie. Z tej okazji prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski był gościem programu Obiektyw w TVP3 Białystok.


Marek Gąsiorowski

27.07.2023, 12:59

- To już 26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, a ludzka wyobraźnia się nie kończy. W tym roku przyjadą 23 ekipy z całej Polski, połowa po raz pierwszy weźmie udział w tej imprezie. To zmiana pokoleniowa - mówi Marek Gąsiorowski.


Takiej licytacji u nas jeszcze nie było! Niepowtarzalne pływadło ekipy z Raciborza zmieniło właściciela

30.07.2023, 18:00

Największe pływadło XXVI edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym wylicytowane. "Statek Widomo" nie wróci do Raciborza, zostanie w Augustowie, bo wylicytował go przedsiębiorca Bogusław Falkowski z Augustowa za 1,8 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok