Radio Białystok | Wiadomości | Urząd Miejski w Białymstoku ma zapłacić przedsiębiorcy odszkodowanie za ujawnienie danych osobowych

Urząd Miejski w Białymstoku ma zapłacić przedsiębiorcy odszkodowanie za ujawnienie danych osobowych

autor: Ryszard Minko

21.09.2023, 15:16, akt. 15:32

Poszkodowanym w tej sprawie jest Karol Halicki - białostocki przedsiębiorca i społecznik lobbujący miedzy innymi za wybudowaniem w mieście profesjonalnego portu lotniczego. Urząd Miejski w Białymstoku ujawnił jego pełne dane osobowe, kiedy starał się o pozwolenie na wybudowanie na jednej z działek w chronionej dzielnicy wielorodzinnego bloku.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wtedy to w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy ujawnili jego pesel, pełny adres oraz wzór podpisu, co jego zdaniem pozwalało na przykład na zaciągniecie kredytu bez jego wiedzy.

O zdarzeniu poszkodowanego poinformowali sami urzędnicy. Pierwotnie poszkodowany wystawiał miastu wezwania do zapłaty za naruszenie jego danych, kiedy te nie zostały spełnione skierował do sądu pozew, w którym domagał się 200 tysięcy złotych częściowego naprawienia szkody.

Sąd sprawę rozpatrzył i niedawno uznał, że Urząd Miejski w Białymstoku dopuścił się naruszeń i zasądził 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla przedsiębiorcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Poszkodowany przedsiębiorca zapowiada apelację, bo jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok - domagał się większej kwoty. Z kolei rzeczniczka Urzędu Miejskiego Urszula Boublej powiedziała, że decyzje zostaną podjęte po uzyskaniu uzasadnienia wyroku.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał znanego muzyka disco polo

14.09.2023, 12:53

Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał w czwartek (14.09) znanego muzyka disco polo karą finansową 1,5 tys. zł za niestawiennictwo w charakterze świadka na procesie jego 34-letniego syna, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok