Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna po pościgu zatrzymała samochód wypełniony papierosami z przemytu

Straż Graniczna po pościgu zatrzymała samochód wypełniony papierosami z przemytu

autor: Wojciech Szubzda

29.02.2024, 18:11, akt. 18:29

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali po pościgu i ustawieniu blokady 38-letniego litewskiego kierowcę, który niedaleko Wiżajn uciekał przed kontrolą. Okazało się, że w samochodzie przemycał papierosy warte szacunkowo blisko 360 tys. zł.

źródło: podlaski.strazgraniczna.pl
źródło: podlaski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze chcieli w środę (28.02) zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego samochodu na polskich tablicach rejestracyjnych. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać - informuje rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz.


Kierujący nie zastosował się do poleceń zatrzymania się do kontroli i kontynuował jazdę. Podjęto bezpośredni pościg za pojazdem, kierowca nadal nie stosował się do wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przygotowano punkt kontroli drogowej i zablokowano drogę przy użyciu kolczatki. Z powodu zbliżania się pojazdu z dużą prędkością i stworzenia realnego zagrożenia funkcjonariusze w celu zatrzymania pojazdu wykorzystali służbową broń gładkolufową - relacjonuje mjr Katarzyna Zdanowicz.


Rzeczniczka dodaje, że dopiero wtedy udało się zatrzymać samochód. Kierował nim 38-letni obywatel Litwy.


W trakcie kontroli ujawniono wewnątrz pojazdu 440 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości blisko 360 tys. zł. W samochodzie znajdowały się również dwie inne tablice rejestracyjne - litewska i włoska. Włoska była właściwą dla zatrzymanego audi - dodaje mjr Zdanowicz.


Obywatel Litwy został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Będzie dodatkowe zabezpieczenie na granicy z Białorusią

26.02.2024, 11:40

Straż Graniczna podpisała umowy na budowę zabezpieczeń elektronicznych granicy państwowej z Białorusią na rzece Bug oraz Świsłocz i Istoczanka - poinformował p.o. rzecznika prasowego SG mjr Andrzej Juźwiak. Bariery mają być gotowe w ciągu roku, a ich łączny koszt to ponad 364 mln zł.


Straż Graniczna zatrzymała trzech cudzoziemców - są podejrzani o przemyt migrantów

21.02.2024, 11:12

Straż Graniczna zatrzymała niedaleko Czeremchy trzech cudzoziemców, którzy próbowali przekroczyć granicę z Polski na Białoruś. Według ustaleń funkcjonariuszy, dwaj Jemeńczycy i Hindus to prawdopodobnie tzw. przewodnicy, którzy mieli pomagać w nielegalnej migracji z Białorusi do Polski, a potem do Niemiec.


Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów w pociągu towarowym z Białorusi

21.02.2024, 07:32

Przemyt 4 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Siemianówce. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej 60 tys. zł była ukryta w wagonie pociągu towarowego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok