Radio Białystok | Wiadomości | Trwa zamieszanie wokół nagród dla pracowników szpitala dziecięcego w Białymstoku

Trwa zamieszanie wokół nagród dla pracowników szpitala dziecięcego w Białymstoku

autor: Renata Reda

15.04.2024, 17:34, akt. 17:43

Chcą dostać szczegółowe informacje odnośnie wysokości nagród i liczby pracowników szpitala dziecięcego w Białymstoku, którzy je otrzymali. Władze podlaskiego regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych jeszcze w tym tygodniu wystąpią o pomoc w tej sprawie do sądu administracyjnego.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Od kilku dni na portalach społecznościowych trwa burzliwa dyskusja odnośnie nagród przyznanych pracownikom UDSK w Białymstoku. Duże sumy mieli otrzymać głównie lekarze, a pielęgniarki miały dostać niewielkie kwoty.

Informacje o tym znalazły się na profilu jednej z polskich pielęgniarek, która komentuje to, co dzieje się w służbie zdrowia.

Podała ona, że lekarze i dyrekcja średnio dostali po 25 tys. złotych, pielęgniarki po nieco ponad 200 złotych.

Informacje o nagrodach w UDSK otrzymali związkowcy ze szpitala. Dyrekcja podała m.in., że na nagrody dla lekarzy wydano ponad 4 miliony 800 tysięcy złotych, a na nagrody dla pielęgniarek, które są największą grupą zawodową, niecałe 92 i pół tysiąca.

Przewodnicząca Regionu Podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Agnieszka Olchin tłumaczy, że mimo wielu prób, związkowcom nie udało się uzyskać szczegółowszych informacji o tym ile osób i w jakim dziale dostało nagrody oraz jakiego okresu dotyczą podane przez dyrekcje informacje. Tymczasem wnioskowały o to już w styczniu. Dlatego teraz chcą by sąd nakazał dyrekcji podanie tych danych.

Z kolei na stronie internetowej UDSK zamieszczono oświadczenie, w którym napisano m.in. że praca pielęgniarek jest w szpitalu odpowiednio nagradzana.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki DSK ma nowy gabinet zabiegowy - jest dostosowany do potrzeb młodych pacjentów

5.04.2024, 08:14

To miejsce, mimo choroby i trudności z nią związanych, ma zmniejszać stres i wywoływać uśmiech. W piątek (05.04) na Oddziale Onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku otwarto nowy gabinet zabiegowy.


Pacjenci Onkologii i Hematologii białostockiego UDSK mogą korzystać z sali doświadczania świata

15.02.2024, 13:03

To miejsce, gdzie dzieci mogą poznawać świat zmysłami smaku, wzroku, słuchu, zapachu, dotyku, ale przede wszystkim mogą się tu zrelaksować i wyciszyć. W Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii w UDSK w Białymstoku powstała sala doświadczania świata. Od czwartku (15.02) mali pacjenci mogą już z niej korzystać.


Pielęgniarki nie zgadzają się na nierówne traktowanie pracowników UDSK w Białymstoku i idą do sądu

27.12.2023, 12:14

Do sądu trafiły pierwsze pozwy pielęgniarek z dziecięcego szpitala klinicznego w Białymstoku domagających się równego traktowania pracowników.


Dzięki wolontariuszom udało się wyremontować świetlicę na oddziale onkologii UDSK w Białymstoku

6.12.2023, 19:23

To miejsce, w którym będą mogli chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie i leczeniu. Z nowej świetlicy mogą korzystać mali pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok