Radio Białystok | Wiadomości | Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok z 1,5 mln zł dofinansowania

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok z 1,5 mln zł dofinansowania

autor: Marek Gąsiorowski

3.07.2024, 14:15, akt. 15:38

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok dostanie 1,5 mln zł dotacji z budżetu państwa. Taką informację ogłosił w środę (3.07) w Białymstoku minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Konferencja prasowa z udziałem ministra Sławomira Nitrasa w ośrodku treningowym Jagiellonii Białystok, 3.07.2024, fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW
Konferencja prasowa z udziałem ministra Sławomira Nitrasa w ośrodku treningowym Jagiellonii Białystok, 3.07.2024, fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW

Pieniądze pochodzą z ministerialnego programu Wsparcia Akademii Piłkarskich Działających przy Klubach Ekstraklasy i Pierwszej Ligi Mężczyzn.

Ta dotacja ma bardzo konkretne przeznaczenie - dodał minister:


Chodzi o to, by to wsparcie zwiększało budżet przeznaczony na szkolenie młodych piłkarzy. Jeśli budżet akademii wynosi obecnie 6 mln zł, to po przelewie z ministerstwa wydatki na młodzież w danej akademii mają wzrosnąć do 7,5 mln, a nie pozostać na takim samym poziomie. Z tych pieniędzy nie można korzystać na rozbudowę infrastruktury sportowej - zaznaczył Sławomir Nitras.


Jesteśmy klubem działającym z dala od centrum kraju i mnóstwo pieniędzy pochłania dojazd na mecze. Chcemy też rozwijać swoją działalność - mówił na konferencji z udziałem ministra Nitrasa dyrektor Akademii Jagiellonii Białystok Przemysław Papiernik:


Mamy już gotowy program szkolenia przedszkolaków i chcemy go wcielić w nowym sezonie. Takie wsparcie jest bardzo pomocne - dodał Przemysław Papiernik.


Dotacje otrzymają 23 akademie z całej Polski. Kwota środków przeznaczonych na ten cel w obecnym naborze wniosków przekracza 23 mln zł. 

Minister Nitras zachęcał, by w Białymstoku powołać żeńską sekcję piłki nożnej - wówczas też będzie można liczyć na dotację z ministerstwa sportu.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok dostanie najwięcej pieniędzy od spółki Ekstraklasa

2.07.2024, 18:33

Ekstraklasa SA ustaliła podział wynagrodzeń dla klubów za miniony sezon. Łącznie wypłacono piłkarskim klubom ponad 280 mln zł, najwięcej - ponad 32 mln zł trafią do Jagiellonii Białystok.


Samorząd województwa wesprze Jagiellonię; pieniądze pójdą na akademię

15.03.2024, 18:09

Samorząd województwa podlaskiego przekaże 2 mln zł na działalność lidera piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii Białystok. Sportowa spółka akcyjna chce wykorzystać te pieniądze na wzmocnienie działalności klubowej akademii, w której trenuje ponad dwieście osób.


Dotacje na sport z budżetu Białegostoku odebrali przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji

31.01.2024, 17:36

To pieniądze na rozwój różnych dyscyplin sportu. Przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji odebrali w środę (31.01) dotacje z budżetu Białegostoku na pierwsze półrocze bieżącego roku. Łącznie to prawie 7 i pół miliona złotych.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok