Radio Białystok | Galerie | Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

6.06.2021, 19:40, akt. 20:17

Kibice piłkarscy Jagiellonii spotkali się w niedzielne (6.06) popołudnie w centrum Białegostoku, by podziękować za jedenaście lat pracy prezesowi tego klubu Cezaremu Kuleszy. Kulesza sam zrezygnował ze stanowiska; zamierza ubiegać się o fotel prezesa PZPN.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


Kibice podziękowali prezesowi

Przy białostockim ratuszu zebrało się ok. dwustu osób. Kibice stanęli za wielkim transparentem z napisem "Czarek - dzięki!" i herbem klubu sportowego Jagiellonia.Odchodzący prezes dostał od nich na pamiątkę fotografię, na której widać oprawę meczową sprzed lat, przygotowaną przez grupę "ultrasów" Jagiellonii jeszcze podczas jednego z meczów na starym stadionie, w miejscu którego od 2014 roku użytkowany jest już nowy.

Główna część fotografii, to wielki baner rozciągający się na dużą część trybun, z cytatem z "Ojca chrzestnego" Mario Puzo, który mówi o znaczeniu przyjaźni w życiu.


Fani podkreślali sportowe sukcesy za kadencji Kuleszy

Kibice dziękowali odchodzącemu prezesowi za sportowe emocje, które w czasie jego kadencji przeżyli. Szef stowarzyszenia fanów Jagiellonii "Dzieci Białegostoku" Adam Tołoczko wymieniał finał Pucharu Polski z 2010 roku, gdy Jagiellonia po raz jedyny w swej historii trofeum to zdobyła, wygrywając wówczas z Pogonią Szczecin, wicemistrzostwo kraju czy grę drużyny w europejskich pucharach.


- To nie zrobiło się samo, my jesteśmy tego świadomi. Wiadomo, że nie jest zero-jedynkowo i nie wszystko wypaliło, ale ten sukces zbudowałeś ty i koledzy pod twoim przywództwem (...) My, kibice Jagiellonii, naprawdę to doceniamy i serdecznie dziękujemy - mówił. 


Adam Tołoczko podkreślał, że kibice rozumieją decyzję odchodzącego prezesa o rezygnacji ze stanowiska.


"Radosne pożegnanie"

Cezary Kulesza mówił, że nie jest to smutne, a radosne pożegnanie. 


- Nie mówię, żegnam was, ale za chwilę powiem +witam+, ponieważ niejednokrotnie będziemy spotykać się na stadionach" - powiedział. Dziękował, że kibice doceniają jego pracę. "Życzę Jagiellonii jeszcze więcej sukcesów, więcej pucharowych meczów - zakończył Kulesza. 


"Czarek, dziękujemy!" - usłyszał w odpowiedzi od piłkarskich fanów zespołu.Klub o zmianach we władzach Sportowej Spółki Akcyjnej poinformował oficjalnie w miniony piątek. Kulesza mówił wtedy, że z zamiarem rezygnacji ze stanowiska nosił się już wcześniej; przyznał, że to, co osiągnął z klubem nie do końca go satysfakcjonuje.


- Wiadomo, że dwa wicemistrzostwa Polski chętnie bym zamienił na jeden tytuł mistrzowski, ale taki jest sport. Odejście wiąże się tylko i wyłącznie z moją decyzją o kandydowaniu na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyszła taka chwila, taki moment, że trzeba powiedzieć +do widzenia+ - mówił wtedy.


Dodał, że decyzja była przemyślana, a nie podjęta z dnia na dzień. "Nie chciałem podejmować kluczowych decyzji, żeby nie zostawiać kogoś, kto zajmie moje miejsce z bagażem, który ja przygotowałem. Mój następca będzie miał możliwość podjęcia swoich decyzji, w kontekście trenera i nowych zawodników zgodnie ze swoim planem" - dodał Kulesza.

Jeszcze tego samego dnia klub ogłosił, że trenerem piłkarzy grających w ekstraklasie został Ireneusz Mamrot, który pracował już w klubie w latach 2017-2019.

| red: maj, wsz, zmj

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Cezary Kulesza [wideo]

4.06.2021, 16:47

"Czas przyszedł taki, że trzeba się rozstać i ta decyzja nie była decyzją dzisiejszą, tylko podjąłem ją pół roku wcześniej, dzisiaj nastąpił ten dzień, w którym powiedziałem do widzenia. Niemniej jednak będę kibicował Jagiellonii, nadal będę gdzieś tam spoglądał z boku na wyniki. Chciałbym wszystkim kibicom podziękować" - mówi Cezary Kulesza.


Cezary Kulesza zrezygnował z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok

4.06.2021, 07:07

Cezary Kulesza nie jest już prezesem Jagiellonii Białystok. O jego rezygnacji informuje oficjalna strona klubu. Funkcję pełnił przez 11 lat. W tym czasie żółto - czerwoni zdobyli Puchar Polski (2010), Superpuchar (2010), dwa wicemistrzostwa (2016/2017, 2017/2018) i raz byli na trzecim miejscu (2014/2015).


Nieoficjalnie mówi się, że prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza wystartuje w tegorocznych wyborach na szefa PZPN-u

14.05.2021, 09:05

Prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza byłby najlepszym kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tak uważa przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok