Radio Białystok | Gość | Robert Winnicki - poseł Konfederacji

Robert Winnicki

poseł Konfederacji

25.10.2019, 08:10, akt. 10:31

"My chcemy państwa nowoczesnego w formie i tradycyjnego w treści - taka była, jest i będzie Konfederacja" - mówi Robert Winnicki.

Robert Winnicki, fot. Joanna Szubzda
Robert Winnicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Robertem Winnickim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wczoraj posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze. Byli wśród nich także reprezentanci Podlasia. Z jednym z nich Robertem Winnickim z Konfederacji Wolność i Niepodległość, który jest w studiu w Warszawie rozmawiał Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Jak tam pogoda w Warszawie, słoneczko świeci? 


Robert Winnicki: Przebija się słońce, mamy wyjątkowo pogodną jesień i to na terenie całego kraju chyba.


...i pogodna również dla Konfederacji. Czy to prawda, że Konfederacja będzie zmieniała swój sznyt, będzie dążyła ku większym kompetencjom, technokratycznemu sznytowi?


My chcemy państwa nowoczesnego w formie i tradycyjnego w treści - taka była, jest i będzie Konfederacja i myślę, że nie za dużo musimy zmieniać.


A jak się da to pogodzić?


Nowoczesne w formie, to jest państwo, które ma sprawne urzędy, które traktują obywatela jak podmiot, a nie przedmiot. Nowoczesne państwo to jest takie, które ma sprawną administrację, niskie podatki, dobre drogi i które jednocześnie chroni rodzinę, wzmacnia tożsamość narodową i broni swojej suwerenności na arenie międzynarodowej. Przeciwstawiamy się takiemu fałszowi, który nowoczesność kazał wiązać z kosmopolityzmem, z oderwaniem od tradycyjnych wartości. Właśnie tak będzie działać Konfederacja.


I w tym kierunku będziecie skręcali? Czy to oznacza, że będą dodatkowe szkolenia, że będziecie szukali takich ludzi, którzy właśnie pogodzą tą nowoczesność i starą streść?


Przede wszystkim my musimy dzisiaj porozmawiać o realnych reformach w państwie polskim, bo to co od 30 lat obserwujemy, to są głównie roszady kadrowe, również przez ostatnie 4 lata. Mamy niezreformowany system tak naprawdę podatkowy, system skarbowy, mamy niezreformowany system jeśli chodzi w ogóle o podejście urzędników do obywateli, system sądowniczy też, głównie kadrówka, a nie realne zmiany w funkcjonowaniu sądów. To jest ten aspekt nowoczesność. Jeśli chodzi o aspekt tradycji, to niestety rozmawiamy w dniu, w którym znowu kilkaset szkół w Polsce, bo tak było w zeszłym roku i pewnie się to powtórzy, zostanie dotkniętych przez inwazję ideologii LGBT, ideologią tęczowych marksistów, którzy dzisiaj zdominowali zachód naszego kontynentu i którzy chcą tę deprawację również szerzyć w Polsce. Państwo polskie nic w tym zakresie nie zrobiło przez ostatnie 4 lata, nie wykopano tych guseł i zabobonów w postaci gender studies z uczelni, nadal jest to finansowane z pieniędzy publicznych, nauczanie, że kobieta nie jest kobietą, a mężczyzna nie jest mężczyzną. Z tymi rzeczami trzeba po prostu skończyć i to jest z kolei aspekt tej tradycji, która musi zostać zachowana w Polsce.


Panie pośle, sam pan nawiązał właśnie do tego pierwiastka żeńskiego i męskiego. Okazuje się, że głównie Konfederację poparli młodzi mężczyźni. Czy nie za dużo testosteronu w programie partii, w języku partii, a za mało na przykład zrównania płac kobiet i mężczyzn, praw kobiet, i tak dalej, i tak dalej...


My jesteśmy jak najbardziej za prawami kobiet i pierwszym prawem kobiet, o które się upominamy, to prawo do życia. Dlatego wczoraj mieliśmy konferencję prasową pod Trybunałem Konstytucyjnym i gromko domagamy się tego, żeby nie dokonywać aborcji, która zresztą w skali świata, nie wiem jak to jest akurat w Polsce, ponieważ takie statystyki płciowe zdaje się nie są prowadzone, ale jeśli chodzi w skali świata, to dużo więcej dziewczynek pada ofiarami aborcji niż chłopców. Musimy zwrócić uwagę na to, że kwestia na przykład parytetów w polityce dla kobiet, które rzeczywiście chcą działać i są aktywne, bo przecież mamy takie fenomenalne kobiety, chociażby sekretarz Ruchu Narodowego Anna Bryłka, Izabela Walczak, która otwierała listę Konfederacką. Tak jak mówiła Hania Bryłka na naszym kongresie konwencji Konfederacji, parytety to są rzeczy uwłaczające kobietom, dlatego że kobieta czasami może gdzieś się dostanie, ale niekoniecznie ta, która ma kompetencje, tylko ta, która weszła ze względu na parytet. Te, które chcą działać społecznie i politycznie są aktywne, są obecne w przestrzeni publicznej.


Ale pytanie, czy Państwo będzie miało odpowiednie mechanizmy, żeby wspomóc takie kobiety, a niekoniecznie wiązać tylko i wyłącznie z domem?


A czy Państwo ma odpowiednie mechanizmy żeby wprowadzić parytet przedszkolanek i... nie wiem jaka jest męska forma... Tutaj też będziemy się domagali "przedszkolanów"? Czy Państwo ma wprowadzać parytety też w górnictwie węgla kamiennego w związku z tym? To są rzeczy dosyć absurdalne i naprawdę szanujemy, cieszymy się z obecności licznego grona kobiet w Konfederacji, ale tutaj każdy pracuje. My nie uprawiamy seksizmu, nie faworyzujemy, nie dyskryminujemy nikogo ze względu na płeć.


Pytanie o to jak będzie w parlamencie, bo Konfederacja jest pewnym zrzeszeniem, sama nazwa mówi, że jest to Konfederacja. W związku z tym, czy będziecie tworzyli wspólny klub i wspierali na przykład opozycję albo współpracowali z obozem rządowym? Jak to wszystko będzie wyglądało? 


Będziemy merytoryczną opozycją. Będziemy wtedy wspierali, kiedy uznamy za stosowne i za zgodne z polskim interesem narodowym to co proponuje rząd, nie będziemy też szczędzili krytyki w tych sprawach, w których na to zasługuje. Władze koła poselskiego Konfederacja są już powołane - przewodniczącym jest Jakub Kulesza, wywodzący się ze środowisk wolnościowych, wiceprzewodniczący Krzysztof Bosak - wiceprezes Ruchu Narodowego, dyrektorem klubu jest pan Włodzimierz Skalik rekomendowany przez Grzegorza Brauna. Mamy tutaj dobre porozumienie i Konfederacja jest oczywiście partią, która ma swoje skrzydła narodowe, wolnościowe, konserwatywne, tradycjonalistyczne, ale łączy nas właśnie wolność i niepodległość i będziemy pracować oczywiście razem w parlamencie.


Jeśli pan pozwoli przejdziemy teraz na podlaski rynek, na podlaskie podwórko. Jak pan wie, sporo kontrowersji budzą tutaj szlaki komunikacyjne, czy kolejowy, czy drogowy. Z pana punktu widzenia to ta północna obwodnica kolejowa Białegostoku powinna powstać? A jak nie, to co?


Powinna powstać. W ogóle kolej powinna przeżywać swój renesans. Ja jestem od lat orędownikiem powrotu kolei albo budowy kolei w województwie podlaskim. Tu dużo więcej trzeba wybudować.


Jesteśmy ubodzy strasznie, jeśli chodzi o linie kolejowe...


Niestety, zaborowe podziały jeszcze są widoczne, jeśli chodzi o infrastrukturę, chociażby kolejową w Polsce, trzeba to bardzo szybko nadgonić.


 Ale tę kolej to wbrew ludziom czy trzeba wyciąć kawałek puszczy, żeby zrobić? Skoro mówi pan, że jest potrzebna...


Trzeba negocjować i trzeba zaoferować też ludziom odpowiednie odszkodowania. Ja zwracam uwagę na przykład, że w sprawie budowy dróg obowiązuje ustawa, która jeszcze została przyjęta przed Euro 2012 i to nie jest dobrze, że ludzie dowiadują się o tym, że ich kawałek lasu jest wycinany w momencie, kiedy to już się tak naprawdę dzieje, a z takimi przypadkami spotkałem się też prowadząc kampanię wyborczą w województwie podlaskim. To jest wszystko naprawdę do sensownego negocjowania, natomiast infrastruktura musi powstawać i szybka kolej również musi dotrzeć do najdalszych kręgów województwa podlaskiego, tym bardziej, że my mamy w województwie podlaskim olbrzymie możliwości jeśli chodzi o wypuszczenie dwóch nitek komunikacyjnych, które się zbiegają, na państwa Bałtyckie i na Białoruś. To musi być jeden z priorytetów również tej kadencji sejmu.


Pytanie na zakończenie - co z waszą prorosyjskością? 


Nic, to jest zbiór pusty, nie ma takiego problemu. 


Ale Janusz Korwin-Mikke nie raz i nie dwa już opowiadał, że należy unormować stosunki z Moskwą, zawrzeć swego rodzaju sojusz, żeby rozwijać naszą gospodarkę i tak dalej, i tak dalej. 


Sojusz to jest jakieś dzisiaj abstrakcyjne ćwiczenie intelektualne, to do czego my wzywamy, to przede wszystkim do tego, żeby polska polityka nie była zależna od jednego centrum, tak jak była za rządów Platformy od Berlina, tak dzisiaj jest od Waszyngtonu. My wzywamy do zrównoważonej polityki zagranicznej, gdzie musimy się oglądać i mieć dobre relacje zarówno z Waszyngtonem, jaki z Berlinem, starać się szukać odprężenia z Moskwą. To nie będzie łatwe, mamy szereg sprzecznych interesów, chociażby Nord Stream 2, ale starać się szukać odprężenia. My nie mamy ani interesu, ani siły w tym, żeby dzisiaj być głównym frontmanem walki z Moskwą w tym rejonie Europy. Również szukać odprężenia, porozumienia i handlu z Chinami, które dzisiaj chcą budować nowy jedwabny szlak, a niestety zbytnie uzależnienie polskiej polityki od Waszyngtonu blokuje nam te możliwości rozwojowe. To jest bardzo istotne również w kontekście rozwoju województwa podlaskiego.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?


fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?

prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.

Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.


Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.

Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.


Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.

Paulina Piechna-Więckiewicz, fot. Marcin Gliński

Paulina Piechna-Więckiewicz [wideo]

wiceminister edukacji
16.04.2024

- Ograniczenie zadawania prac domowych uczniom to była konieczność, bo polska szkoła przeciążała pracami domowymi, które często nie przynosiły efektów edukacyjnych - mówi wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2024

- Jeśli jedno państwo atakuje drugie to mamy stan wojny. To jest dzisiaj nieoczywiste, ale też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie wojny w ogóle w stosunkach międzynarodowych - mówi o konflikcie między Izraelem a Iranem prof. Adam Bartnicki.


fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok