Radio Białystok | Gość | Adam Andruszkiewicz [wideo] - podlaski poseł, wiceminister cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz [wideo]

podlaski poseł, wiceminister cyfryzacji

3.12.2019, 07:42, akt. 11:50

- Jestem gotów dalej pracować w ministerstwie. Ale też nie ukrywam, że mam bardzo duży mandat społeczny w województwie podlaskim, co pokazuje, że śmiało mogę być takim typowo terenowym posłem. Spokojnie w każdej roli się odnajdę.

Adam Andruszkiewicz, fot. Monika Kalicka
Adam Andruszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Z Adamem Andruszkiewiczem rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zaapelował do prezydenta Białegostoku, by nie podwyższać cen biletów komunikacji miejskiej. M.in. o tym, ale też o planach na kolejną kadencję w resorcie cyfryzacji, z wiceministrem rozmawia Adam Janczewski.
Adam Janczewski: Czy pewne jest już to, że zostaje pan w resorcie cyfryzacji?


Adam Andruszkiewicz: Pan redaktor doskonale wie, co jest pewne w życiu. Myślę, że kiedyś czeka nas wszystkich Sąd Boży. Natomiast mówiąc zupełnie poważnie, politycznie, czekam na decyzję pana premiera. Premier ma jeszcze czas, żeby taką decyzję podjąć. Absolutnie nie chciałbym być osobą, która w swojej sprawie wydaje takie komunikaty. Jest to prerogatywa pana premiera, żeby ustalić skład rządu.


A jakie sygnały do pana dochodzą? Liczy pan na to, że zostanie w ministerstwie?


Oczywiście jestem gotów dalej pracować również w ministerstwie i reprezentować dalej nasz region w rządzie Rzeczypospolitej Polskiej. Ale też nie ukrywam, że mam bardzo duży mandat społeczny w województwie podlaskim - 30 tys. głosów z 10. miejsca - co też pokazuje, że śmiało mogę być takim typowo terenowym posłem, jeździć po naszym województwie, załatwiać sprawy w terenie. Także spokojnie w każdej roli się odnajdę. Myślę, że mam do tego predyspozycje.


Załóżmy, że zostaje pan w resorcie cyfryzacji. Czym chciałby się pan tam zajmować? Jakie projekty zacząć, a co kontynuować?


Myślę, że muszę na pewno kontynuować budowę polskiej bramy cyfrowej, czyli portalu gov.pl. Chcemy, aby była tam przeniesiona maksymalna liczba usług, która dzisiaj jest już obecna internetowo. Przenosiny cały czas trwają, chociaż już np. większość ministerstw jest przeniesiona. Również podpinamy tam chociażby możliwości profilu zaufanego, wszystkie sprawy, które możemy załatwiać przez internet.

Natomiast z drugiej strony na pewno też ważna jest kwestia bezpieczeństwa w sieci. Tą sprawą również się zajmowałem. Wielokrotnie mówiłem o tym, żebyśmy poświęcali więcej czasu jako osoby dorosłe na sprawdzanie, co robią dzieciaki w internecie, bo sieć jest pełna nie tylko szans, ale i zagrożeń.

Ale myślę, że są też przed nami nowe wyzwania legislacyjne. Chcemy wprowadzić dużo spraw deregulacyjnych. Na przykład ma być zniesiony obowiązek posiadania prawa jazdy w czasie jazdy samochodem - dokumentu w sensie formalnym. Różnego rodzaju udogodnienia dla obywateli. Musimy w tę stronę iść, ponieważ mamy XXI w., więc cyfryzacja powinna postępować.


Ważnym problemem, wydaje mi się często niedostrzeganym szczególnie przez starsze pokolenia, jest patostreaming. Na to pan również zwracał uwagę. Jak walczyć z tym zjawiskiem?


Wydaje się, że jest to zjawisko, które będzie niestety występowało w sieci. Nie chcemy wprowadzać cenzury. To jest jasne. Oczywiście ścigamy patostreamerów w momencie, kiedy łamią prawo - na przykład kiedy występuje tam przemoc. Natomiast przede wszystkim chcemy edukować, mówić o tym i w ten sposób doprowadzić do minimalizacji tego zjawiska.

Przede wszystkim zacznijmy od definicji - są to bardzo wulgarne, czasami wręcz obrzydliwe transmisje na żywo, na przykład transmisje patologicznych imprez, mówiąc wprost, gdzie spożywany jest alkohol, są libacje. Niestety dużo, dużo młodzieży to ogląda. Bardzo nas to martwi, dlatego, że nie chcemy, aby nasze dzieci, nasza młodzież wychowywała się na tym, jak ktoś pije wódkę przez internet i to pokazuje, przeklina, wyzywa innych.


Niestety te transmisje są niezwykle popularne.


Tak, więc działamy. Przede wszystkim wydaje mi się, że brakuje koordynacji działań, dlatego że jest wiele organizacji, mediów, stowarzyszeń, również niektóre ministerstwa podejmują działania w tym zakresie. Ja osobiście chociażby doprowadziłem do kilku spotkań w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie byli przedstawiciele kilku resortów, organizacji pozarządowych, nawet Rzecznika Praw Obywatelskich. Czyli idziemy tutaj bardzo szeroko, nie patrzymy na poglądy polityczne. Wszystkie ręce na pokład.


Przejdźmy teraz do spraw lokalnych. Zapowiedział pan na konferencji prasowej w Białymstoku, że jako parlamentarzysta skieruje pan do prezydenta miasta pismo w sprawie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Czy wiceminister powinien zajmować się tak lokalną polityką?


Zostałem wybrany przez mieszkańców Białegostoku przede wszystkim jako poseł. Łącznie dostałem 30 tys. głosów, ale w samym Białymstoku plus powiat otrzymałem połowę tych głosów - drugi wynik z Prawa i Sprawiedliwości. Także zdecydowanie mam wręcz obowiązek reprezentowania mieszkańców Białegostoku.


O ponad 40 proc. mogą wzrosnąć ceny biletów - bilet normalny ma kosztować 4 zł. Dla porównania w Warszawie bilet 20-minutowy kosztuje 3,40 zł, 75-minutowy - 4,40 zł, więc dochodzimy do cen stołecznych, jeżeli chodzi o komunikację miejską.


Dokładnie. Niestety pan redaktor w tym przypadku ma rację - dochodzimy do cen warszawskich, a jednak płace w Białymstoku nie są warszawskie. Mieszkańcy stolicy Podlasia zarabiają mniej niż mieszkańcy Warszawy. W związku z powyższym ceny biletów powinny być również niższe.

Apeluję do pana prezydenta Truskolaskiego, żeby nie podwyższał tych cen, żeby nie wrzucał na barki mieszkańców kwot tak horrendalnych, ponieważ jeżdżenie komunikacją miejską powinno być dostępne dla wszystkich. Uważamy, że te ceny spowodują zubożenie mieszkańców naszego miasta.

Samorządy otrzymują w kadencji Prawa i Sprawiedliwości więcej środków niż za naszych poprzedników, więc uważamy, że nie trzeba szukać tych pieniędzy w kieszeniach białostoczan. Mam nadzieję, że pan prezydent Truskolaski jednak zweryfikuje swój pogląd, bo w czasie kampanii wyborczej nie zapowiadał takich podwyżek.


Czy jest jakieś rozwiązanie poza wpływami z budżetu państwa, by urząd bez przesadnego obciążenia miejskiej kasy rozwijał tabor i mógł utrzymać komunikację miejską?


W Białymstoku są aż trzy spółki, które zajmują się komunikacją miejską. Pytanie, czy jest to zasadne. Wydaje mi się, że nie. Białystok jednak nie jest aż tak wielkim miastem, żebyśmy mieli trzy różne spółki od transportu.


Jedna wystarczyłaby pana zdaniem?


Moim zdaniem tak. Powinno się to scalić i wówczas mamy jeden zarząd, jedno biuro, mniej pracowników. Mamy pewne oszczędności, które można scedować na rozwój taboru, o którym pan redaktor słusznie mówi.

Wydaje mi się w ogóle, że powinniśmy w Polsce generalnie iść w kierunku ograniczania biurokracji. Skoro mamy dzisiaj cyfryzację, mamy podpisy elektroniczne, papierów powinno być coraz mniej w użyciu, to tym bardziej powinniśmy ograniczać zatrudnienie w administracji. Zwłaszcza, że mamy też niskie bezrobocie.


Czy Marian Banaś powinien być szefem Najwyższej Izby Kontroli?


Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo jasne i zdecydowane. Apelujemy do pana prezesa Banasia, aby zweryfikował swoje stanowisko, aby podał się po prostu do dymisji. Zwłaszcza, że zarzuty według prawdopodobnej wiedzy CBA, mogą budzić wątpliwości.

Najwyższa Izba Kontroli jest taką instytucją, na czele której musi stać osoba, która nie jest podważana przez nikogo. Nie chcemy iść standardami Platformy. PO w jakiś sposób wspierała pośrednio pana Kwiatkowskiego, który skończył przecież z zarzutami. Mówię tu o poprzednim szefie Najwyższej Izby Kontroli.


Obecnie senatorze.


Tak. Wydaje się zdecydowanie, że pan Banaś powinien jednak ustąpić. Po co mamy wszyscy w Polsce rozmawiać cały czas na temat jednej osoby. Warto iść do przodu i takie kwestie zamykać. Tutaj musi być osoba, która jeśli przeprowadza kontrole, to sama jest pozbawiona jakichkolwiek wątpliwości.


Wyroku skazującego co prawda nie ma, ale po kontroli oświadczeń majątkowych CBA skierowało do białostockiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa NIK. Czyli coś jest jednak na rzeczy.


W Polsce w ramach zasady prawa rzymskiego obowiązuje domniemanie niewinności. Dopóki ktoś nie został skazany, nie można mówić, że jest winny czemukolwiek. Natomiast chodzi o to, że to jest taka instytucja, w której na pewno nie może być osoba, wobec której toczą się jakieś postępowania.


Na koniec gratuluję zawarcia związku małżeńskiego.


Dziękuje bardzo.


Trzeba przyznać, że stał się pan trochę politycznym celebrytą. O ślubie pisały wszystkie portale i gazety. Przykładowe nagłówki: Nowy rozdział w życiu wiceministra. Adam Andruszkiewicz wziął ślub ("Fakt"), Wiceminister powiedział "tak". Piękna Kamila wyszła za Adama Andruszkiewicza ("Super Express"). Czy nie przeszkadza to panu?


Takie mamy czasy, że polityka przenika się z całym światem medialnym. Wydaje mi się, że jeśli trochę uchyli się drzwi do swojej prywatności - troszeczkę oczywiście, w ramach zdrowego rozsądku - to nic złego się nie stanie. To, że wziąłem ślub, jest dla mnie powodem do dumy. Chcieliśmy się tym też pochwalić.

Chodząc w ostatni weekend po rynku w Białymstoku, podchodzili do nas mieszkańcy, osoby, które nas nie znają na co dzień, gratulowały nam. Dziękuję za te wszystkie dobre słowa. Wydaje się, że jeśli to wszystko jest robione w ramach zdrowego rozsądku - tak jak mówiłem wcześniej - to jest okej.


Uchylił pan nawet dosłownie drzwi, bo wziął pan udział w programie "Politycy od kuchni" i zaprosił do swojego mieszkania w Warszawie dziennikarzy.


Tak. Chciałam pokazać, jak na co dzień akurat w Warszawie, kiedy jestem w ministerstwie, funkcjonuje. Ale zapraszałem też na Podlasiu. Mówiłem, że następną edycję robimy w Białymstoku. Pokażę, jak wygląda nasze piękne miasto.


| red: zmj
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Romaszewska-Guzy

dyrektorka Telewizji Biełsat
10.08.2020

Niepokojące wieści płyną z Białorusi. W wieczornych starciach powyborczych zatrzymano ponad 3 tysiące osób.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.


dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.


Fot. Paweł Wądołowski

Prof. Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
3.07.2020

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński był w piątek (3.07) w województwie podlaskim.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.06.2020

"Związkowcy prawdopodobnie będą domagać się zadeklarowanej przez rząd podwyżki płacy minimalnej" - mówi Józef Mozolewski

Robert Tyszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Robert Tyszkiewicz

szef PO w Podlaskiem
29.06.2020

"W II turze liczyć się będzie każdy głos. Nic teraz nie jest przesądzone. Większość Polaków opowiedziała się za zmianą" - mówi Robert Tyszkiewicz.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS
29.06.2020

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.

fot. Monika Kalicka

Bartosz Brzyski

politolog z Klubu Jagiellońskiego
29.06.2020

"W grupie między 18 a 29 rokiem życia frekwencja wyniosła powyżej 60% i była to frekwencja wyższa niż wśród osób powyżej 60 roku życia. Widać, że także i młodzi ludzie zaczęli się bardziej angażować w życie publiczne, to jest to dobry prognostyk na przyszłość" - mówi Bartosz Brzyski.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

wojewódzki inspektor sanitarny
27.06.2020

Koniec roku szkolnego, początek wakacji - według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w naszym regionie będzie około dwustu kolonii, czy różnego rodzaju obozów, to znacznie mniej niż w latach poprzednich.


Andrzej Matys, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
26.06.2020

"Otworzyliśmy wszystkie możliwe wejścia w budynkach, żeby mieszkańcy nie tłoczyli się, na zewnątrz będą strzałki dokąd się kierować" - mówi Andrzej Matys.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
26.06.2020

"Uczniowie spokojnie mogę odbierać świadectwa w trakcie wakacji. Tym razem nie zalecamy robienia uroczystego zakończenia zajęć" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jacek Kucharewicz, fot. Lech Pilarski

Jacek Kucharewicz

prezes Metal Fachu w Sokółce
25.06.2020

"Najwięcej niepokoju było w marcu, część dilerów odwoływała zamówienia. Dziś mamy sytuację ustabilizowaną. W branży agro jest na razie dobrze" - mówi prezes Metal Fachu.


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu
25.06.2020

"Ja mam swojego kandydata, tym kandydatem jest prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim jego atutem jest to, że on nie zawiódł" - mówi Elżbieta Witek.

Jacek Sasin, źródło: www.gov.pl

Jacek Sasin

wicepremier i minister Aktywów Państwowych
24.06.2020

"Na ten moment najważniejsze jest, żeby przetrwało jak najwięcej firm, jak najwięcej miejsc pracy uratować - to nam się rzeczywiście udaje" - mówi Jacek Sasin.

Karol Łapiński, fot. Monika Kalicka

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
23.06.2020

"Pracodawca będzie mógł bez zgody pracownika i z pominięciem planu urlopowego udzielić pracownikowi 30 dni zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wskazanym, a pracownik będzie musiał wykorzystać taki urlop" - mówi dr Karol Łapiński.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
22.06.2020

"Przestaliśmy się bać tego wirusa, po prostu traktujemy go tak, jakby go nie było, a on jest wśród nas i stwarza dla nas zagrożenie" - mówi Elżbieta Kraszewska.

Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
22.06.2020

Pływanie po alkoholu to zmora ratowników wodnych i ogromne niebezpieczeństwo - przypomina Marcin Gawryluk.

Stanisław Derehajło, fot. Joanna Szubzda

Stanisław Derehajło

wicemarszałek województwa podlaskiego
19.06.2020

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.


insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku
18.06.2020

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.

profesor Marta Kosior-Kazberuk, źródło: PB

Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
17.06.2020

"Politechnika istnieje 70 lat, a ja mam nadzieję kontynuować te dobre tradycje, rozbudowywać je i wzmacniać, nadawać im nowoczesny wygląd" - mówi nowa rektor PB.

Paweł Wdówik, źródło: www.gov.pl

Paweł Wdówik

wiceminister, pełnomocnik rządu d/s osób niepełnosprawnych
16.06.2020

"Przygotowujemy nowe programy z funduszu solidarnościowego, dotyczące wsparcia osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwłaszcza rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi" - mówi wiceminister.


Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
15.06.2020

"Najczęstsza przyczyna wypadków to nadmierna prędkość, stąd nasze apele do kierowców, by prędkość dostosować nie tylko do znaków, ale i swoich umiejętności" - mówi Marcin Gawryluk.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
15.06.2020

"Jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich, ale jeśli chodzi o kwestię związaną z przedsiębiorcami, to tam jesteśmy w samej czołówce" - mówi marszałek.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
12.06.2020

"Sprawa kluczowa to utrzymanie stabilności finansowej i pozyskiwanie środków na dalszy rozwój uczelni, bo jeśli nie będziemy się rozwijać to grozi nam stagnacja" - mówi rektor UwB.


foto: Monika Kalicka

dr Helena Jędrzejczak i Magdalena Samojlik

doktor socjologii i nauczycielka gry na ukulele
11.06.2020

"Według badań Eurostatu, w Polsce mało kto uczy się czegoś po zakończeniu edukacji szkolnej czy akademickiej" - mówi dr Helena Jędrzejczak.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
10.06.2020

- Zalecenia są nadal aktualne, natomiast ich przestrzeganie jest bardzo nieaktualne. Wirus jest, stan epidemii jest, ale dlaczego my zapomnieliśmy, że on jest wśród nas, trudno to zrozumieć. Chciałabym zaapelować o przestrzeganie zasad.

foto: Monika Kalicka

Cezary Ołdakowski

prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
9.06.2020

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".


Filip Turowski, źródło: glodnyswiata.pl

Filip Turowski

bloger
8.06.2020

"Ludzie coraz częściej decydują się na wakacje w Polsce. Widzę, że nasze wspaniałe i smaczne Podlasie staje się coraz bardziej popularne" - mówi Filip Turowski.

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
8.06.2020

- Co roku zauważamy bardzo niebezpieczne zachowania, czyli wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Takiej osobie wydaje się, że może więcej, że dopłynie dalej. Niestety, jest to bardzo złudne i często takie kąpiele kończą się bardzo tragicznie.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
8.06.2020

Maseczki, własne przybory egzaminacyjne, ławki daleko od siebie - w rozmowie o tym, jak wygląda matura w czasach epidemii.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok