Radio Białystok | Gość | Waldemar Kraska - wiceminister zdrowia

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia

21.10.2020, 08:30, akt. 08:59

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl
Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl


0:00
0:00
Z Waldemarem Kraską rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pandemiczna kula toczy się coraz prędzej. Liczba nowych zakażeń, przynajmniej na razie, nieustannie rośnie. Czy zapewnimy opiekę wszystkim chorym na COVID-19? O tym z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: W przyszłym tygodniu ma być nawet 20 000 zakażeń koronawirusem na dobę, to już kres systemu opieki zdrowotnej?

Waldemar Kraska: Mam nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi w przyszłym tygodniu. Aczkolwiek prognozy, które mamy z tzw. modeli matematycznych niestety tak pokazują, że może tych zakażeń być zdecydowanie więcej, może nie 20 tysięcy, ale na pewno więcej niż w tej chwili.

Codziennie nowe liczby to są około 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ rzeczywiście wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona. Liczba osób, które mogą być przyjęte do polskich szpitali, jest też tymi warunkami lokalowymi ograniczona, więc jeżeli nie będziemy przestrzegali tego, o co już prosimy od kilku miesięcy, to w pewnym momencie tych miejsc może zabraknąć. 

Przygotowujemy się także na ten czarny scenariusz, takim naszym ostatnim posunięciem będą szpitale tymczasowe, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, że jednak dojdzie do przesilenia i tych nowych zakażeń będzie mniej niż w tej chwili.

Czy na Podlasiu też będzie tworzony szpital polowy, czy raczej takie obiekty jednoimienne, bo w Augustowie i w Bielsku Podlaskim już wojewoda zapowiedział, że będą takiego rodzaju szpitale?

Działamy dwutorowo, chcemy wykorzystać maksymalnie tę bazę szpitalną, która jest w tej chwili. Wiemy, że takie oddziały będą przekształcane także w województwie podlaskim. Na wideokonferencji rozmawiałem o tym z panem wojewodą Paszkowskim, więc na pewno będziemy wykorzystywali te lokalizacje, które w tej chwili są dostępne, bo wiemy, że kluczowym elementem dla pacjenta z koronawirusem jest dostęp do tlenu i do respiratora, więc chcemy tę aparaturę, która jest dostępna, maksymalnie wykorzystać, ale także jest plan utworzenia szpitala tymczasowego z parametrami, jakie posiadają szpitale normalne. 

To są warunki do tego, aby był tam nieograniczony dostęp do tlenu, bo to są pacjenci, którzy wymagają tlenoterapii, ale także intensywnej terapii, także muszą być łóżka tzw. oiomowe z dostępem do respiratora.

Czy nie zabraknie personelu?

Rzeczywiście tutaj oprócz łóżek, oprócz respiratorów, oprócz miejsc, gdzie jest dostęp do tlenu, najważniejszym elementem tego systemu są oczywiście ludzie i to personel bardzo dobrze wykształcony, który ma umiejętności obsługiwania właśnie tego sprzętu, jakim jest respirator, czyli lekarze intensywnej opieki medycznej, anestezjolodzy, ale także pielęgniarki anestezjologiczne. 

My w tej chwili budujemy szpital tymczasowy w Warszawie na Stadionie Narodowym i to bardzo cieszy, że właśnie już w tej chwili zgłosiło się ponad 100 osób, które chętnie będą chciały pracować w tym szpitalu, więc widzimy, że jest taki odzew, ale na pewno każde ręce się takim szpitalu przydadzą. 

Także ta ustawa, która jest procedowana w Sejmie, będzie to ustawa, która daje lepsze warunki dla lekarzy, którzy będą toczyli walkę z koronawirusem, szczególnie to dotyczy lekarzy młodych, niedoświadczonych, ta klauzula dobrego samarytanina, czyli że lekarz nie będzie karany za ewentualne błędy popełnione w czasie leczenia, myślę, że jest taką furtką, żeby te osoby, które nie mają na co dzień dużego doświadczenia w leczeniu chorych w intensywnej terapii, będą mogły tę terapię prowadzić. 

Także dodatkowe wynagrodzenie dla lekarzy, 100%, jeśli będą oddelegowani do walki z COVID-em, myślę, że te zachęty, które będą w tej ustawie, spowodują, że tego personelu nie zabraknie. Mam nadzieję, że wszystkie ręce na pokład i pokonamy tę pandemię.

Zapowiadane są kolejne dodatkowe ograniczenia, co to będzie?

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy one będą już ogłoszone w najbliższym tygodniu, czy też nie, ponieważ czekamy zawsze na te wyniki, które przychodzą do nas i wtedy będziemy wiedzieli, czy prognozy wskazują na to, że trzeba jeszcze niestety pewne ograniczenia wprowadzić. 

Zawsze do tego podchodzę z wielką uwagą, bo to sprawia, że jesteśmy pozbawieni pewnych swobód, pewnych przywilejów, ale jak historia pokazuje, tylko to jest jedyna droga czasem do tego, by przerwać łańcuch epidemiologiczny. 

Badania, które ostatnio zrobiliśmy na temat przemieszczania się Polaków, mniej więcej osiągnęliśmy tempo przemieszczania się tak jak przed pandemią. Na podstawie logowania się telefonów komórkowych taki wykres powstał. Kiedy był lockdown, to praktycznie to spadło o 100%, w tej chwili wróciliśmy do tego poziomu, czyli nasze kontakty międzyludzkie są tak jak przed pandemią, a to powoduje, że tych zakażeń niestety jest coraz więcej.

Powrócę jeszcze do tego pytania, jaka jest graniczna liczba — czy 30, czy 20 tysięcy, czy uda się nie dojść do tych granicznych liczb i jak to osiągnąć?

Myślę, że akurat to nie jest najważniejsze, ile osób jest zakażonych, czy ile jest dodatnich, bo większość osób jest bez objawów, a są dodatnie. Najważniejszym elementem jest, ile osób trafia dziennie do polskich szpitali, bo to jest wyznacznikiem wydolności polskiego systemu. Więc jeżeli tych osób będzie przybywało więcej, niż możemy codziennie przyjąć, to będzie to niebezpieczeństwo, że tych łóżek w końcu może niestety zabraknąć. 

My to codziennie wielokrotnie monitorujemy, codziennie mamy sztaby kryzysowe, zespoły kryzysowe z panem premierem Morawieckim i codziennie analizujemy na bieżąco sytuację. Posiłkujemy się także wiedzą ekspertów i jeżeli eksperci dojdą do wniosku, że trzeba wprowadzić kolejne restrykcje, to będziemy musieli to zrobić.

Jeszcze kwestia kwarantanny, zachoruje uczeń — cała rodzina i inni uczniowie oraz ich rodziny idą na kwarantannę. Zapowiadał pan swego czasu ewentualne przyjrzenie się sprawie po to, żeby zmienić te restrykcje.


Rzeczywiście, na ostatnim zespole kryzysowym rozmawialiśmy o tym i główny inspektor sanitarny ma temu się przyjrzeć i w ciągu najbliższych dni wydać ewentualne jakieś inne rekomendacje. Rzeczywiście liczba osób, które trafiają do kwarantanny, jest bardzo duża i to, co pan redaktor powiedział — uczeń nawet nie miał kontaktu, ale był w klasie, gdzie ktoś był "dodatni", to cała rodzina tego ucznia także idzie na kwarantannę. Myślę, że to można będzie w jakiś sposób zmienić, żeby jednak te ogromne ilości osób w kwarantannie nie przyrastały tak codziennie, myślę, że w ciągu najbliższych dni będzie decyzja głównego inspektora sanitarnego.

Co z 1 i 2 listopada, dodatkowego dnia wolnego nie będzie, ale czy zostaną wprowadzone obostrzenia, które spowodują, że będziemy mieli trochę kłopotów z odwiedzinami cmentarzy?

Tego dodatkowego dnia nie będzie, bo on by sprowadził się do tego, żebyśmy mieli 3 dni wolne i byśmy gremialnie wyjechali w Polskę, nie chcemy do tego dopuścić. Ja oczywiście też od wielu dni powtarzam, abyśmy rozłożyli te wizyty, tak ważnego święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, na tydzień przed i tydzień po pierwszym listopada, jest to czas, kiedy można także odwiedzić groby najbliższych, a nie musimy się tłoczyć w ten dzień pierwszego listopada na cmentarzu. 

Szczególnie apel mój jest do osób starszych, które na pewno będą chciały te cmentarze odwiedzić — zróbmy to wcześniej. Myślę, że to nie jest żadna różnica dla naszych bliskich, czy będziemy na cmentarzu dzień wcześniej, czy dzień później, a na pewno unikniemy tych dużych zgromadzeń, także tego tłoku, bo czasem trzeba do cmentarza dojechać autobusem, komunikacją miejską, więc apeluję — zróbmy to w innym terminie, nie róbmy tego pierwszego czy drugiego dnia listopada.

Dziękuję za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok