Radio Białystok | Gość | Waldemar Kraska - wiceminister zdrowia

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia

21.10.2020, 08:30, akt. 08:59

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl
Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Z Waldemarem Kraską rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pandemiczna kula toczy się coraz prędzej. Liczba nowych zakażeń, przynajmniej na razie, nieustannie rośnie. Czy zapewnimy opiekę wszystkim chorym na COVID-19? O tym z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: W przyszłym tygodniu ma być nawet 20 000 zakażeń koronawirusem na dobę, to już kres systemu opieki zdrowotnej?

Waldemar Kraska: Mam nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi w przyszłym tygodniu. Aczkolwiek prognozy, które mamy z tzw. modeli matematycznych niestety tak pokazują, że może tych zakażeń być zdecydowanie więcej, może nie 20 tysięcy, ale na pewno więcej niż w tej chwili.

Codziennie nowe liczby to są około 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ rzeczywiście wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona. Liczba osób, które mogą być przyjęte do polskich szpitali, jest też tymi warunkami lokalowymi ograniczona, więc jeżeli nie będziemy przestrzegali tego, o co już prosimy od kilku miesięcy, to w pewnym momencie tych miejsc może zabraknąć. 

Przygotowujemy się także na ten czarny scenariusz, takim naszym ostatnim posunięciem będą szpitale tymczasowe, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, że jednak dojdzie do przesilenia i tych nowych zakażeń będzie mniej niż w tej chwili.

Czy na Podlasiu też będzie tworzony szpital polowy, czy raczej takie obiekty jednoimienne, bo w Augustowie i w Bielsku Podlaskim już wojewoda zapowiedział, że będą takiego rodzaju szpitale?

Działamy dwutorowo, chcemy wykorzystać maksymalnie tę bazę szpitalną, która jest w tej chwili. Wiemy, że takie oddziały będą przekształcane także w województwie podlaskim. Na wideokonferencji rozmawiałem o tym z panem wojewodą Paszkowskim, więc na pewno będziemy wykorzystywali te lokalizacje, które w tej chwili są dostępne, bo wiemy, że kluczowym elementem dla pacjenta z koronawirusem jest dostęp do tlenu i do respiratora, więc chcemy tę aparaturę, która jest dostępna, maksymalnie wykorzystać, ale także jest plan utworzenia szpitala tymczasowego z parametrami, jakie posiadają szpitale normalne. 

To są warunki do tego, aby był tam nieograniczony dostęp do tlenu, bo to są pacjenci, którzy wymagają tlenoterapii, ale także intensywnej terapii, także muszą być łóżka tzw. oiomowe z dostępem do respiratora.

Czy nie zabraknie personelu?

Rzeczywiście tutaj oprócz łóżek, oprócz respiratorów, oprócz miejsc, gdzie jest dostęp do tlenu, najważniejszym elementem tego systemu są oczywiście ludzie i to personel bardzo dobrze wykształcony, który ma umiejętności obsługiwania właśnie tego sprzętu, jakim jest respirator, czyli lekarze intensywnej opieki medycznej, anestezjolodzy, ale także pielęgniarki anestezjologiczne. 

My w tej chwili budujemy szpital tymczasowy w Warszawie na Stadionie Narodowym i to bardzo cieszy, że właśnie już w tej chwili zgłosiło się ponad 100 osób, które chętnie będą chciały pracować w tym szpitalu, więc widzimy, że jest taki odzew, ale na pewno każde ręce się takim szpitalu przydadzą. 

Także ta ustawa, która jest procedowana w Sejmie, będzie to ustawa, która daje lepsze warunki dla lekarzy, którzy będą toczyli walkę z koronawirusem, szczególnie to dotyczy lekarzy młodych, niedoświadczonych, ta klauzula dobrego samarytanina, czyli że lekarz nie będzie karany za ewentualne błędy popełnione w czasie leczenia, myślę, że jest taką furtką, żeby te osoby, które nie mają na co dzień dużego doświadczenia w leczeniu chorych w intensywnej terapii, będą mogły tę terapię prowadzić. 

Także dodatkowe wynagrodzenie dla lekarzy, 100%, jeśli będą oddelegowani do walki z COVID-em, myślę, że te zachęty, które będą w tej ustawie, spowodują, że tego personelu nie zabraknie. Mam nadzieję, że wszystkie ręce na pokład i pokonamy tę pandemię.

Zapowiadane są kolejne dodatkowe ograniczenia, co to będzie?

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy one będą już ogłoszone w najbliższym tygodniu, czy też nie, ponieważ czekamy zawsze na te wyniki, które przychodzą do nas i wtedy będziemy wiedzieli, czy prognozy wskazują na to, że trzeba jeszcze niestety pewne ograniczenia wprowadzić. 

Zawsze do tego podchodzę z wielką uwagą, bo to sprawia, że jesteśmy pozbawieni pewnych swobód, pewnych przywilejów, ale jak historia pokazuje, tylko to jest jedyna droga czasem do tego, by przerwać łańcuch epidemiologiczny. 

Badania, które ostatnio zrobiliśmy na temat przemieszczania się Polaków, mniej więcej osiągnęliśmy tempo przemieszczania się tak jak przed pandemią. Na podstawie logowania się telefonów komórkowych taki wykres powstał. Kiedy był lockdown, to praktycznie to spadło o 100%, w tej chwili wróciliśmy do tego poziomu, czyli nasze kontakty międzyludzkie są tak jak przed pandemią, a to powoduje, że tych zakażeń niestety jest coraz więcej.

Powrócę jeszcze do tego pytania, jaka jest graniczna liczba — czy 30, czy 20 tysięcy, czy uda się nie dojść do tych granicznych liczb i jak to osiągnąć?

Myślę, że akurat to nie jest najważniejsze, ile osób jest zakażonych, czy ile jest dodatnich, bo większość osób jest bez objawów, a są dodatnie. Najważniejszym elementem jest, ile osób trafia dziennie do polskich szpitali, bo to jest wyznacznikiem wydolności polskiego systemu. Więc jeżeli tych osób będzie przybywało więcej, niż możemy codziennie przyjąć, to będzie to niebezpieczeństwo, że tych łóżek w końcu może niestety zabraknąć. 

My to codziennie wielokrotnie monitorujemy, codziennie mamy sztaby kryzysowe, zespoły kryzysowe z panem premierem Morawieckim i codziennie analizujemy na bieżąco sytuację. Posiłkujemy się także wiedzą ekspertów i jeżeli eksperci dojdą do wniosku, że trzeba wprowadzić kolejne restrykcje, to będziemy musieli to zrobić.

Jeszcze kwestia kwarantanny, zachoruje uczeń — cała rodzina i inni uczniowie oraz ich rodziny idą na kwarantannę. Zapowiadał pan swego czasu ewentualne przyjrzenie się sprawie po to, żeby zmienić te restrykcje.


Rzeczywiście, na ostatnim zespole kryzysowym rozmawialiśmy o tym i główny inspektor sanitarny ma temu się przyjrzeć i w ciągu najbliższych dni wydać ewentualne jakieś inne rekomendacje. Rzeczywiście liczba osób, które trafiają do kwarantanny, jest bardzo duża i to, co pan redaktor powiedział — uczeń nawet nie miał kontaktu, ale był w klasie, gdzie ktoś był "dodatni", to cała rodzina tego ucznia także idzie na kwarantannę. Myślę, że to można będzie w jakiś sposób zmienić, żeby jednak te ogromne ilości osób w kwarantannie nie przyrastały tak codziennie, myślę, że w ciągu najbliższych dni będzie decyzja głównego inspektora sanitarnego.

Co z 1 i 2 listopada, dodatkowego dnia wolnego nie będzie, ale czy zostaną wprowadzone obostrzenia, które spowodują, że będziemy mieli trochę kłopotów z odwiedzinami cmentarzy?

Tego dodatkowego dnia nie będzie, bo on by sprowadził się do tego, żebyśmy mieli 3 dni wolne i byśmy gremialnie wyjechali w Polskę, nie chcemy do tego dopuścić. Ja oczywiście też od wielu dni powtarzam, abyśmy rozłożyli te wizyty, tak ważnego święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, na tydzień przed i tydzień po pierwszym listopada, jest to czas, kiedy można także odwiedzić groby najbliższych, a nie musimy się tłoczyć w ten dzień pierwszego listopada na cmentarzu. 

Szczególnie apel mój jest do osób starszych, które na pewno będą chciały te cmentarze odwiedzić — zróbmy to wcześniej. Myślę, że to nie jest żadna różnica dla naszych bliskich, czy będziemy na cmentarzu dzień wcześniej, czy dzień później, a na pewno unikniemy tych dużych zgromadzeń, także tego tłoku, bo czasem trzeba do cmentarza dojechać autobusem, komunikacją miejską, więc apeluję — zróbmy to w innym terminie, nie róbmy tego pierwszego czy drugiego dnia listopada.

Dziękuję za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Bartosz Marczuk, fot. Monika Kalicka (archiwum)

Bartosz Marczuk

wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju
27.11.2020

Od stycznia można starać się o wsparcie z kolejnej tarczy finansowej PFR - to pomoc dla niemal 40 najbardziej dotkniętych branż. Pieniądze powinny trafić do przedsiębiorców średnio po 2-3 dniach od złożenia wniosku - zapowiada wiceprezes PRF.

Joanna Zabielska-Cieciuch, fot. Monika Kalicka

dr Joanna Zabielska-Cieciuch

specjalistka medycyny rodzinnej
26.11.2020

"Przed paniką powinniśmy się ratować zdrowym rozsądkiem i naszą logiką, dlatego że osoby zestresowane, z dużym poziomem lęku będą miały obniżoną odporność i one są najbardziej podatne na zakażenia. " - mówi dr Joanna Zabielska-Cieciuch.

Ewa Zgiet, fot. Monika Kalicka

Ewa Zgiet

dyrektorka Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
25.11.2020

- Wydaje mi się, że szpitalowi najbardziej przydałby się wzrost finansowania. (...) Placówka ma problemy z pokryciem kosztów realizacji świadczeń. Udało się zwiększyć to finansowanie w pewnym stopniu, jednak nie jest to satysfakcjonujące - mówi dyrektor szpitala w Choroszczy.


Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
24.11.2020

"Mamy jedyną okazję raz na 10 lat, żeby zrobić w pewien sposób inwentaryzację wsi i rolnictwa, a jest to potrzebne do tego, żeby zobaczyć jak się to rolnictwo w trakcie 10 lat zmieniło" - mówi Dorota Wyszkowska.

Marcin Smolik, Konferencja MEN na temat wyników egzaminu maturalnego 2020 w sesji głównej, źródło: www.gov.pl

Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
23.11.2020

Będzie mniej materiału do matury i egzaminu ósmoklasisty. - Mamy świadomość, że nauczanie zdalne, pomimo tego, że nauczyciele robią coraz lepszą robotę, zaangażowani są uczniowie i rodzice, nie daje tego samego, co nauczanie stacjonarne - mówi dyrektor CKE.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
20.11.2020

"Bardzo wielu młodych twórców nie może się przebić, a Niebieski Mikrofon może dać im szansę pokazania się szerszej publiczności" - mówi Artur Kosicki.


Violetta Cylwik, fot. Sylwia Krassowska

Violetta Cylwik

rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Adwokackiej w Białymstoku
20.11.2020

"Funkcjonariusz policji powinien nam podać swoje imię i nazwisko, stopień służbowy, jednostkę, w której służy i przyczynę podjętych czynności w stosunku do nas" - mówi Violetta Cylwik.

Dariusz Kuć, fot. Marcin Mazewski

dr Dariusz Kuć

lekarz z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
19.11.2020

Książka "Niedługie życie" jest zbiorem 21 wywiadów z rodzicami śmiertelnie chorych dzieci, które były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci - mówi dr Dariusz Kuć.

prof. Piotr Radziwon, fot. Marcin Mazewski

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
19.11.2020

Przeciwciała ozdrowieńców są po to, aby zneutralizować wirusa, zanim wyrządzi on poważne szkody w naszym organizmie. Osocze można oddać 28 dni po ustąpieniu objawów - tłumaczył dyrektor RCKiK w Białymstoku prof. Piotr Radziwon.


Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska

z podlaskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
18.11.2020

"Dwa lata temu zebraliśmy podczas licytacji w Radiu Białystok 7 tys. zł, rok temu około 10 tysięcy zł - słuchacze są ofiarni" - mówi Anna Kietlińska.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący struktur PiS w województwie podlaskim
18.11.2020

"Byłem zaskoczony postawą pana posła Lecha Kołakowskiego, byłem zaskoczony głosowaniem, radykalnymi wypowiedziami w mediach i ostatnim krokiem" - mówi poseł Dariusz Piontkowski.

Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski

Lech Antoni Kołakowski

poseł
17.11.2020

Dokładnie dwa miesiące temu w Sejmie głosowano nad poprawkami w ustawie o ochronie zwierząt. Konsekwencją wyłamania się grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali przeciwko tym propozycjom, było zawieszenie ich w prawach członków ugrupowania.


Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
17.11.2020

"Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy uczniów, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej" - mówi Rafał Rudnicki.

Lech Chyczewski, fot. Marcin Gliński

prof. Lech Chyczewski

rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku
16.11.2020

"Jeżeli próbek będzie bardzo dużo, to planujemy całodobową pracę" - mówi rektor WSM.

dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz, fot. Joanna Szubzda

doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

p.o. kierownika SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
13.11.2020

"Zapalenie płuc wywołane COVID-19 to nie jest choroba, która leczy się w tydzień, to jest choroba, która leczy się w miesiącach. Jeśli pacjent trafia na intensywną terapię, to wiemy, że to łóżko prędko się nie zwolni" - mówi doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
12.11.2020

"Z całą mocą i stanowczością wdrażamy przepisy, które na nas spadają. (...) Z nauką zdalną są jednak problemy, ale staramy się pomagać - będą 4 mln zł na komputery" - mówi Tadeusz Truskolaski.

Bogdan Kalicki, fot. Monika Kalicka

Bogdan Kalicki

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
10.11.2020

- Zdarzają się sytuacje, że zespoły oczekują na przyjęcie, że są odsyłane z jednego szpitala do drugiego z powodu braku miejsc, więc zdarza się, że pacjent przebywa na pokładzie ambulansu do kilku godzin. Takie sytuacje u nas też miały miejsce - mówi dyrektor.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji
9.11.2020

Jeżeli uczeń w domu nie ma warunków do tego, aby uczestniczyć w kształceniu na odległość, wówczas dyrektor szkoły zobowiązany jest do tego, aby udostępnić mu w tym celu pomieszczenia w szkole bądź nawet zorganizować naukę stacjonarną - podkreśla wiceminister.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
6.11.2020

- Niestety prognozy, które mamy na najbliższe dni, nie pokazują aż tak dużego trendu, jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby dziennych zachorowań, więc jesteśmy dość blisko przed decyzją o tzw. kwarantannie narodowej - mówi wiceminister.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
5.11.2020

- Jest bardzo wiele takich sytuacji, kiedy bagatelizujemy drobne objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, myśląc, że jest to przeziębienie, a jest to okres często największej zakaźności wirusa - podkreśla prof. Zajkowska.

Andrzej Duda, fot. Monika Kalicka

Andrzej Duda

burmistrz Kolna
5.11.2020

Zmiana metody naliczania opłat pozwoliła uszczelnić system i dzięki temu większa liczba mieszkańców będzie płaciła za wywóz śmieci - przekonuje Andrzej Duda.


foto: Monika Kalicka

prof. Izabela Kraśnicka

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
4.11.2020

- Większa część kampanii wyborczej w USA nie była dobrym prognostykiem dla Donalda Trumpa, ale końcówka należała do urzędującego prezydenta i już widać jej wpływ na wyniki - mówi prof. Izabela Kraśnicka.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
3.11.2020

- Mamy określony potencjał opieki zdrowotnej i musimy sobie w tych trudnych czasach próbować tymi dostępnymi środkami radzić. W tej chwili zmierzamy do tego, żeby ok. 35-40 proc. naszego potencjału medycznego przesunąć na walkę z Covidem - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Sebastian Wysocki

dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie
3.11.2020

Grajewski szpital nie jest gotowy na przekształcenie go w placówkę tylko dla zakażonych koronawirusem - mówi jego dyrektor Sebastian Wysocki.


foto: Monika Kalicka

sierż. szt. Katarzyna Kulesz

z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
3.11.2020

"Nie daj się zwieść". Rozpoczyna się akcja profilaktyczna "Senior dla seniora", która ma m.in. ustrzec osoby starsze przed oszustwami "na wnuczka" czy "na policjanta".

foto: Monika Kalicka

Adam Kamiński

koordynator Klastra Technologicznego Infotech
2.11.2020

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. "Jestem przekonany, że będzie dużo problemów z wdrożeniem tego trybu. Mogę zaapelować, aby dać szanse urzędnikom i jutro nie wydzwaniać do urzędów. Sądzę, że będą potrzebowały jeszcze kilku dni, żeby się przygotować".

ks. Andrzej Dębski

ks. Andrzej Dębski

rzecznik Archidiecezji Białostockiej
30.10.2020

Tegoroczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będą inne niż zwykle. W jaki sposób możemy wyrazić swoją pamięć o bliskich?


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk
30.10.2020

Polacy są już zmęczeni pandemią i chcieliby wrócić do normalnego życia, dlatego nie wszyscy przestrzegają obostrzeń - mówi prof. Jerzy Kopania.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Rzeszewska

szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem
29.10.2020

"Żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do stacjonarnej nauki".

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
28.10.2020

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
27.10.2020

- W Podlaskiem nie wszystkie szpitale mają uruchomione pełne moce (...) Nie wszystkie łóżka, które są dedykowane Covid-19, są na to przeznaczane. To jest też w dużej mierze wynik braków kadrowych - mówi prof. Flisiak.

Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.

Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.


kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok