Radio Białystok | Gość | Izabela Smaczna-Jórczykowska - rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego

Izabela Smaczna-Jórczykowska

rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego

9.09.2021, 07:22, akt. 10:20

- Czekamy na decyzję Komisji Europejskiej ws. uruchomienia wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenach objętych stanem wyjątkowym. Analizujemy także możliwość przekazania dotacji z budżetu województwa - mówi rzeczniczka.

Izabela Smaczna-Jórczykowska, fot. Joanna Szubzda
Izabela Smaczna-Jórczykowska, fot. Joanna Szubzda

Z Izabelą Smaczną-Jórczykowską rozmawia Renata Reda

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rząd przyjął projekt ustawy o rekompensacie w wysokości 65 proc. utraconych dochodów dla firm z obszaru objętego stanem wyjątkowym. Podlaskie organizacje turystyczne szacują, że straty poniosą właściciele około 160 obiektów noclegowych, ale także restauracje, sklepy z pamiątkami czy przewodnicy.

Czy podlascy przedsiębiorcy mogą też liczyć na pomoc samorządu województwa? Między innymi o tym z rzeczniczką marszałka województwa podlaskiego Izabelą Smaczną-Jórczykowską rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Podczas pandemii koronawirusa podlascy przedsiębiorcy korzystali z pomocy finansowej zarządu województwa. Czy mogą teraz na nią liczyć przedsiębiorcy ze strefy stanu wyjątkowego?


Izabela Smaczna-Jórczykowska: Zaraz po wprowadzeniu stanu wyjątkowego, 3 września, wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej z zapytaniem, czy podobnie jak w przypadku pandemii koronawirusa możemy uruchomić wsparcie dla przedsiębiorców działających na terenach objętych stanem wyjątkowym. Czekamy na odpowiedź z Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że nadejdzie niebawem i że będzie pozytywna.

Analizujemy także możliwości przekazania dotacji z budżetu województwa podlaskiego w formie grantów także przedsiębiorcom, którzy będą poszkodowani w wyniku wprowadzenia stanu wyjątkowego.


Właśnie. Rekompensaty rządowe nie obejmują przedsiębiorców, którzy nie mają zarejestrowanej działalności na terenach objętych stanem wyjątkowym. Dotyczy to na przykład biur podróży, które oferują różne atrakcje na terenie przygranicznym.


Tak. Dlatego oprócz pomocy rządowej będziemy się starać uruchomić jak najszybciej także pomoc samorządową. Czekamy na decyzje - przede wszystkim chodzi o środki unijne, ponieważ dotacje, które były przekazywane w związku z pandemią COVID-19 naprawdę zadziałały. Skorzystało z nich prawie 11 tys. przedsiębiorców, to prawie 300 milionów dofinansowania, więc jest to potężne wsparcie. Tutaj oczywiście skala będzie znacznie mniejsza.


Jakie byłyby to dotacje z budżetu województwa?


W przypadku pandemii koronawirusa, jeżeli chodzi o środki z Unii Europejskiej, były to dotacje na kapitał obrotowy, czyli na bieżącą działalność przedsiębiorstw. Pieniądze te oczywiście pomagały przetrwać ten niełatwy czas, kiedy wielu przedsiębiorców musiało zamknąć swoje biznesy czy też znacząco ograniczyć ich działalność. Liczymy, że w tym przypadku na podobnych zasadach też będzie można przyznać takie wsparcie.


Czy przez zarząd województwa brane są pod uwagę jakieś scenariusze na wypadek zwiększającej się liczby uchodźców w regionie?


Oczywiście. Zarząd województwa podlaskiego cały czas monitoruje sytuację na granicy z Białorusią. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co się tam dzieje.


W jaki sposób zarząd monitoruje tę sytuację?


Śledzimy działania służb: straży granicznej, wojska, policji.


Osobiste rozmowy z samorządowcami?


Oczywiście. Niedawno w ramach akcji "Marszałek wszystkich gmin" marszałek Artur Kosicki był w Mielniku. Rozmawialiśmy z wójtem. Część miejscowości też została tam objęta stanem wyjątkowym, więc wiemy, jak wygląda sytuacja. Wiemy też, jak radzą sobie z nią mieszkańcy, więc jesteśmy na bieżąco z tymi informacjami.

Jeżeli chodzi o ewentualną pomoc uchodźcom, to tutaj jako samorząd województwa możemy zaoferować na przykład organizacjom pozarządowym, które zajmują się pomocą takim osobom, różnego rodzaju dotacje, wsparcie finansowe. Także ci, którzy pomagają uchodźcom, też mogą liczyć na pomoc samorządu, jeżeli chodzi właśnie o jakieś kwestie finansowe.


Teraz o sytuacji w wojewódzkich stacjach pogotowia ratunkowego. Jak na ich pracę wpływają kłopoty kadrowe?


Jeżeli chodzi o sytuację w naszych trzech stacjach pogotowia ratunkowego, czyli w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, zarząd województwa oczywiście także to monitoruje. Jesteśmy na bieżąco informowani przez dyrektorów o sytuacji w danej jednostce.

Jednakże chciałabym zaznaczyć, że jeśli chodzi o wynagrodzenia ratowników medycznych, to samorząd województwa nie ma tutaj ani żadnej podstawy prawnej, ani też kompetencji, żeby te wynagrodzenia podwyższać. Leży to w gestii wojewody i Narodowego Funduszu Zdrowia, ponieważ są to środki z budżetu państwa.


Rząd zapowiada dodatkowe fundusze na ratownictwo medyczne. Na tzw. dobokaretkę specjalistyczną ma być 1400 zł więcej, na karetkę podstawową - 1000 zł.


Tak, słyszeliśmy te zapowiedzi. Oczywiście każde zwiększanie finansowania dla systemu ratownictwa medycznego jest pozytywną informacją. Natomiast cały czas nie znamy jeszcze szczegółów. Czekamy na to. Chcemy też poznać podstawę prawną, na jakiej te pieniądze będą przyznawane. Jeżeli tylko będziemy mieć więcej informacji, na pewno też się do nich odniesiemy.


Na koniec sprawa tworzenia parku krajobrazowego w Kruszynianach i okolicy. Na jakim jest etapie i w jakim kierunku zmierza?


Jeżeli chodzi o park krajobrazowy doliny Świsłoczy, to w tej chwili jest przygotowywany projekt uchwały w tej sprawie. Kiedy powstanie, zamierzamy skierować go do szerokich konsultacji społecznych.


Kiedy to miałoby nastąpić?


To zależy od tego, kiedy powstanie już ostateczna wersja projektu.


Kto tworzy ten projekt?


Urząd marszałkowski.


Wiadomo, kiedy ten projekt będzie gotowy?


Nie chciałabym mówić na razie o jakichś konkretnych terminach, ale trwają intensywne prace i myślę, że już niebawem będziemy mogli go poznać. A zwłaszcza poznają go mieszkańcy, ponieważ chcemy przeprowadzić konsultacje przede wszystkim w gminach, wśród mieszkańców, którzy są bezpośrednio zainteresowani tym tematem.

Chcemy także skonsultować go z organizacjami pozarządowymi, z Podlaską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Tutaj jedyną przeszkodą, którą na razie widzimy w przeprowadzeniu tego procesu, jest stan wyjątkowy. Wiemy przecież, że gmina Krynki jest objęta stanem wyjątkowym - same Krynki i kilka okolicznych miejscowości.


Ale teoretycznie za trzy tygodnie stan wyjątkowy się skończy.


Tak. Miejmy nadzieję, że się skończy. Już wtedy będziemy mogli działać bez żadnych ograniczeń i przeszkód. Natomiast po konsultacjach społecznych uchwała sejmiku zostanie skierowana do uzgodnienia z radami gmin oraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. W przypadku pozytywnego uzgodnienia z tymi organami zostanie skierowana pod obrady sejmiku województwa podlaskiego.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr
Artur Gaweł, fot. Monika Kalicka

Artur Gaweł

dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
16.01.2022

Jest takie miejsce w regionie gdzie znajdziemy wyjątkowo dużo przedmiotów ze świata babć i dziadków. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - to jakby jeden wielki kufer do którego trafiają i te małe, i te całkiem pokaźne obiekty z przeszłości. Po co nam one? Czemu gromadzimy materialne dziedzictwo naszych przodków ? Rozmawiamy o tym z dyrektorem PMKL Arturem Gawłem.

Piotr Święcki, Jakub Totczyk, Monika Godlewska-Zimny i Paweł Zimny, fot. Monika Kalicka

Piotr Święcki, Jakub Totczyk, Monika Godlewska-Zimny i Paweł Zimny

zespół Miss Nobody
15.01.2022

"Inspirują nas nie stricte rockowe brzmienia, ale raczej muzyka brytyjska z lat 80. i 90 XX wieku. Uwielbiamy brytyjski "sound" i dążyliśmy do tego, by na naszym pełnym albumie też był taki dźwięk" - mówią członkowie Miss Nobody.

Daniel Racis, mł. asp. Elżbieta Zaborowska i mł. asp. Krzysztof Kolator fot. Joanna Szubzda

Daniel Racis, mł. asp. Elżbieta Zaborowska i mł. asp. Krzysztof Kolator

14.01.2022

"Pamiętajmy, że na stoku nie jesteśmy sami". Jak nie zrobić sobie i innym krzywdy podczas jazdy na nartach? W ten weekend podlascy policjanci będą promować bezpieczne zachowania na stoku.


julia kuzyka, fot. Joanna Szubzda

julia kuzyka

wokalistka, finalistka konkursu "Niebieski Mikrofon"
14.01.2022

- W pewnym momencie się zorientowałam, że piosenki, które śpiewałam na festiwalach, głównie piosenki aktorskiej, to nie jestem do końca ja. Zaczęłam więc pisać - na początku do szuflady, wylewałam żale nastolatki na papier. I tak powstały pierwsze utwory. Miałam chyba 17 lat.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
14.01.2022

- Szacuje się, że w Polsce płacę minimalną otrzymuje ponad 2 miliony osób. Jej wzrost to też np. wzrost dodatku za pracę w porze nocnej, wzrost wynagrodzenia postojowego czy odpraw - mówi dr Karol Łapiński.

prof. Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
13.01.2022

"O ciężkości przebiegu COVID-19 decyduje w kolejności: zaawansowanie wieku, nadwaga - każdy kilogram więcej to niestety większe ryzyko ciężkiego przebiegu i niestety panowie - płeć męska. Czynnik genetyczny jest na 4. miejscu" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Wojciech Sosiński, fot. Monika Kalicka

Wojciech Sosiński

perkusista zespołu "Complane"
13.01.2022

Nowa płyta powstaje powoli, bardzo się staramy, są chęci, ale brak czasu. Podchodziliśmy do jej nagrania kilkakrotnie - mówi Wojciech Sosiński.

Maciej Olesiński, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Olesiński

dyrektor Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia
12.01.2022

Wciąż będzie można skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Programu Profilaktyka 40 Plus. Projekt ten przedłużono o kolejne miesiące.

Michał Dąbrowski i Oskar Lasota, fot. Monika Kalicka

Michał Dąbrowski i Oskar Lasota

finaliści Muzycznej Nagrody "Niebieski Mikrofon"
12.01.2022

"Chcieliśmy wdać ludzi w romans z poezją Anny Markowej, ze sztuką. Młodym słuchaczom chcieliśmy przekazać, że poezja może być interpretowana po swojemu, nie musimy trzymać się klucza znanego ze szkoły. Dojrzałym - że swoje emocje można przelewać przez sztukę, a osobom starszym, że klasyka też może być dzisiaj atrakcyjna".


prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Henryk Wnorowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
12.01.2022

"Obniżenie VAT-u z 23% do 8% i około 60-70 gr, może nawet 80 gr na litrze paliwa sprawi, że powinno być ono od 1 lutego tańsze" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

Sławomir Śledziewski, fot. Joanna Szubzda

Sławomir Śledziewski

z zespołu Tutorial
11.01.2022

- Samodoskonalenie zespołu i to, żebyśmy każdy kolejny utwór grali coraz lepiej i żeby był on coraz lepiej odbierany przez słuchaczy, to jest cel naszego zespołu - stąd ta nazwa.

Andrzej Jakubaszek, fot. Monika Kalicka (zdjęcie archiwalne)

gen. bryg. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
11.01.2022

- Istnieje niestety możliwość, że ten sztucznie wykreowany szlak może stać się jednym z wielu takich tradycyjnych szlaków nielegalnej migracji do krajów Unii Europejskiej.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski

prezes rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2022

"Widać było z gry naszego zespołu w rundzie jesiennej, że te wyniki, te efekty, ta postawa nie są takie jakbyśmy tego oczekiwali. To miejsce w tabeli, a szczególnie ostatni mecz skłonił nas do takiej refleksji, że nie wystarczy tutaj drobny makijaż, tylko potrzebna jest gruntowna przebudowa. Nie tylko na stanowisku trenera, ale również w strukturze klubu" - mówił w Radiu Białystok Wojciech Strzałkowski.

Piotr Romaniuk, Paweł Szuszkiewicz i Tomasz Kamiński, fot. Monika Kalicka

Piotr Romaniuk, Paweł Szuszkiewicz i Tomasz Kamiński

z zespołu "Szeptucha"
10.01.2022

"Podlasie jest magiczne, spokojne, ma swój klimat, tu nikt nie spieszy. My się też nie spieszyliśmy ze zrobieniem tej muzyki" - mówi Tomasz Kamiński.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji narodowej
10.01.2022

"Uważamy, że każdy dzień dodatkowej nauki stacjonarnej to dodatkowa korzyść dla dzieci. Wiemy, że nauka na odległość ma jednak mankamenty, nie chodzi tylko i wyłącznie o wiedzę, ale i bezpośredni kontakt" - ocenia Dariusz Piontkowski.


Seasonal (Maciej Sochoń), fot. Barbara Sokolińska

Seasonal

finalista 3. edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
8.01.2022

"Zawsze ciągnęło mnie w stronę rocka sentymentalnego - bardzo lubiłem tę melancholię. Szukam melodii i w życiu, i muzyce" - mówi Seasonal.

fot. Monika Kalicka

dr Wojciech Szewko

ekspert ds. terroryzmu z Collegium Civitas
7.01.2022

"Można się spodziewać różnych prowokacji ze strony białoruskiej. Oni nie pozwolą na to, żeby budowa zapory przebiegała bez problemów. Musimy się przyzwyczaić do tego, że granica polsko-białoruska będzie taką płonącą granicą" - mówi dr Wojciech Szewko.

Karol Zimnoch, fot. Sylwia Krassowska

Karol Zimnoch

ekspert kredytowy
5.01.2022

"Widać już, że w bankach jest mniej klientów, którzy chcą skorzystać z kredytu na mieszkanie" - mówi ekspert kredytowy Karol Zimnoch.


dr Marek Bartoszewicz, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Bartoszewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
5.01.2022

"Spodziewamy się, że pod koniec stycznia w naszym regionie wariant Omikron może być wariantem dominującym, a ilość zakażeń w skali kraju może sięgnąć nawet 30 tysięcy" - mówi dr Marek Bartoszewicz.

Janina Mironowicz, fot. Joanna Szubzda

Janina Mironowicz

dyrektorka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku
4.01.2022

- W podlaskich urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad 33 tys. osób bezrobotnych i wydawałoby się, że wśród nich można byłoby poszukiwać też takich osób, które spełniałyby wymagania pracodawców, ale niestety nie zawsze tak jest.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik KWP
3.01.2022

"Szczególnie dotkliwie dla naszego portfela robi się już w momencie, kiedy przekroczymy prędkość o 30 km. Tutaj musimy się liczyć już z 800 złotowym mandatem" - mówi Tomasz Krupa.


prof. Daniel Boćkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa
31.12.2021

"Nie tylko sfałszowane wybory, ale też ta bezwzględna akcja rozprawiania się ze społeczeństwem białoruskim, obywatelskim doprowadziła do tego, że Białoruś zdecydowanie skręciła w kierunku autorytaryzmu" - ocenia prof. Daniel Boćkowski.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
30.12.2021

To sytuacja bez precedensu - łomżyńscy radni odrzucili przedstawiony przez prezydenta projekt budżetu na przyszły rok. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przez kilka godzin apelował o wprowadzenie poprawek i przyjęcie - tej najważniejszej dla samorządu - uchwały. Jednak nic nie wskórał.

prof. Mariusz Popławski, fot. Joanna Szubzda

prof. Mariusz Popławski

dziekan wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2021

Duże zmiany podatkowe od stycznia. - W założeniach aż 18 milionów ludzi ma płacić niższe podatki, a dodatkowo 9 milionów ma przestać w ogóle płacić podatek dochodowy od osób fizycznych - podkreśla prof. Popławski.


Dorota Wyszkowska, fot. Joanna Szubzda

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
29.12.2021

W Podlaskiem zwiększyła się umieralność, przyrost naturalny jest ujemny, a długość życia się skróciła. W I półroczu 2021 r. ubyło ponad 3 tys. mieszkańców województwa - takie dane przedstawia Dorota Wyszkowska z Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
28.12.2021

"Dla wirusa nie ma granic, na pewno Omikron będzie i prognozy nie są optymistyczne. Przy tym poziomie zaszczepienia, który mamy, wydaje się, że zakażeń będzie bardzo dużo. Optymistyczne jest to, że specjaliści cały czas pracują nad dostosowaniem szczepionek właśnie do tych nowych wariantów" - mówi prof. Joanna Zajkowska.

Anna Rzepko, fot. Sylwia Krassowska

Anna Rzepko

z Pronaru
27.12.2021

"Mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Kiedyś to pracownicy bardzo zabiegali o pracę w różnych instytucjach, w tej chwili często to pracodawcy muszą zabiegać, a trudno jest o wykwalifikowanych pracowników" - mówi gość Radia Białystok.


dr Piotr Guzowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Guzowski

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
27.12.2021

"Wydaje mi się, że doświadczenie, które zdobywamy, pozwala ludziom już po iluś miesiącach podejmować racjonalne decyzje także w kontekście epidemii. To nie jest już tak nieznane, ludzie się z tym troszeczkę oswoili" - mówi historyk.

abp Józef Guzdek, fot. Monika Kalicka

abp Józef Guzdek

metropolita białostocki
24.12.2021

"Wielu z nas będzie świętować przy stole wigilijnym w gronie rodzinnym, a oni tam będą stać, to na te dni zapowiadane jest kilkanaście stopni mrozu i trzeba stać, i trzeba być czujnym. Należy się im ogromny szacunek" - mówi o żołnierzach, strażnikach granicznych i policjantach abp Józef Guzdek.

Jan Dziedziczak, fot. Edyta Wołosik

Jan Dziedziczak

pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą
23.12.2021

- Cała polska dyplomacja stara się doprowadzić do tego, że temat prześladowań Polaków na Białorusi nie jest tematem polsko-białoruskim, tylko jest tematem wolny świat versus reżim białoruski.


Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn [wideo]

rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
22.12.2021

"Święta będą dniami, które nadal będą wymagały bardzo dużej czujności, monitorowania całej linii granicznej z Białorusią. Na pewno nie odpuszczamy. Nasi funkcjonariusze i żołnierze pozostaną czujni. Widzimy po działaniach służb białoruskich i części cudzoziemców, że oni są w stanie działać z dużym wyrachowaniem, często w nikczemny sposób. Spodziewamy się, że będą zainteresowani również atakami w tych szczególnych dla nas dniach".

Jarosław Sadowski, fot. Monika Kalicka

Jarosław Sadowski

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku
22.12.2021

Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń. W Polsce od wielu lat spada liczba osób w wieku produkcyjnym. Już teraz pracodawcy mają problem, by zaspokoić potrzeby kadrowe swoich firm.

Kamil Karpowicz, fot. Marcin Gliński

Kamil Karpowicz

onkolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
21.12.2021

"Nie warto narażać swojego życia czy swoich dzieci dla internetowych doradzaczy, dla internetowych teorii. Życie pokazało zupełnie co innego. To jednak lekarze, którzy przekonywali, że szczepienia mogą zmniejszyć liczbę chorujących i ciężkość przebiegu choroby, mieli rację. Jeszcze nie jest za późno. Punkty szczepień cały czas przyjmują" - mówi Kamil Karpowicz.


Marek Zaniewski, fot. Monika Kalicka

Marek Zaniewski

wiceprezes Związku Polaków na Białorusi
20.12.2021

"Angelika Borys i Andrzej Poczobut zostali aresztowani 9 miesięcy temu, mamy z nimi bardzo ograniczony kontakt, nie dochodzi korespondencja, bo w więzieniu jest cenzura" - mówi Marek Zaniewski.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa
20.12.2021

"Musimy de facto odbudować, jeżeli to jest możliwe, nasze aktywa na Ukrainie, rozszerzając także możliwości działania naszych służb dyplomatycznych tam" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Syczewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Syczewska

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2021

- Przepraszam wszystkich, którzy to oglądali. Mam nadzieję, że nie będziemy już oglądali takiej postawy. Jesteśmy zażenowani - mówi prezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska o ostatnich występach żółto-czerwonych w ekstraklasie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok