Radio Białystok | Gość | Violetta Karolska - nauczycielka z I LO w Białymstoku

Violetta Karolska

nauczycielka z I LO w Białymstoku

14.10.2021, 08:20, akt. 08:47

- Chodzi o to, aby być nauczycielem, który ciągle się rozwija, bo ważne jest to, żeby lekcja była ciekawa. A lekcja jest wtedy ciekawa, kiedy jest osobowość, empatia, otwartość, rozumienie młodzieży.

Violetta Karolska, fot. Wojciech Szubzda
Violetta Karolska, fot. Wojciech Szubzda

Z Violettą Karolską rozmawia Iza Serafin

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pracuje nie tylko z uczniami, ale też z nauczycielami, a 20 jej wychowanków ma tytuł laureata olimpiady z języka niemieckiego. Nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Violetta Karolska 14 października odbierze w Warszawie Złoty Krzyż Zasługi i nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok mówiła, że stara się być nie tylko dobrą nauczycielką, ale przede wszystkim mentorem i dobrym towarzyszem uczniów. Rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Taki Krzyż Zasługi zgodnie z ustawą dostaje się za "czyny nie leżące w zakresie zwyczajnych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub poszczególnym obywatelom". Za jakie czyny wyróżniono panią Złotym Krzyżem?


Violetta Karolska: Myślę, że przede wszystkim za pracę z uczniem zdolnym, ponieważ mam 20 olimpijczyków olimpiad języka niemieckiego. Nie jest to łatwe, żeby wykształcić olimpijczyka właśnie z języka drugiego nauczanego w szkole, ponieważ mam mało godzin - dwie w tygodniu, więc musimy ucznia zmotywować, zachęcić do tego, żeby zechciał w takiej olimpiadzie brać udział.

To jest oczywiście przede wszystkim duże osiągnięcie moich uczniów, ale moja praca ma tu też duże znaczenie w takim sensie, że chcę, aby uczniowie rozwijali swoją pasję. Żeby zostać olimpijczykiem, trzeba mieć ogromną pasję, ponieważ trzeba włożyć bardzo dużo pracy w domu.

Ponadto myślę, że ważnym elementem mojej pracy jest też zajmowanie się wymianami międzynarodowymi. Od roku 1989 jestem opiekunem projektu YFU, czyli "Młodzi dla porozumienia", który to projekt ma na celu otwieranie młodzieży na Europę, na świat, poszerzanie ich zainteresowań, patrzenie na ludzi z tolerancją. I jestem właśnie koordynatorem tego projektu, przygotowuję uczniów do takich wymian.

Myślę również, że nie bez znaczenia jest to, iż byłam przewodniczącą Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, więc działałam też na forum nauczycielskim, kształciłam nauczycieli, dbałam o to, żeby mieli dobre przygotowanie metodyczne, prowadząc wiele szkoleń.


Takie odznaczenia na  pewno mają ogromne znaczenie dla nauczycieli. Ale kiedy umawiałyśmy się na rozmowę, to pani powiedziała: "moi uczniowie bardzo się ucieszą". Jak się nawiązuje takie relacje z uczniami, że ich to obchodzi?


Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich uczniów. Pewnie trzeba by było o to ich zapytać, dlaczego - mam nadzieję - lubią przychodzić na moje lekcje. Ale myślę, że bardzo ważna jest osobowość nauczyciela. Myślę, że to jest podstawa - przede wszystkim rozumienie młodzieży i lubienie tego, co się robi. Tutaj nie da się nic oszukać. Uczniowie czują, czy ktoś jest naturalny, czy nie.


Wielu specjalistów, edukatorów, którzy działają na rzecz takiej nowoczesnej i przyjaznej uczniom edukacji, zwraca uwagę, że nauczyciele są dzisiaj za bardzo anachroniczni, konserwatywni, tacy - mówiąc kolokwialnie - trochę odklejeni od uczniów. Nie starają się zrozumieć ich potrzeb, zainteresowań, po prostu się do nich zbliżyć. Czy pani podziela to zdanie i czy pani postawa jest inna?


Myślę, że w dzisiejszych czasach jest coraz więcej nauczycieli, którzy do tego obrazu nie pasują i na szczęście, że tak jest. Ale myślę, że tutaj chodzi o to, aby być nauczycielem, który jest w ciągłym rozwoju, bo ważne jest to, żeby lekcja była ciekawa. A lekcja jest wtedy ciekawa, kiedy jest ta osobowość, empatia, otwartość, rozumienie młodzieży.

Ale język obcy ma też w sobie coś takiego miłego, że na zajęciach możemy rozmawiać o wszystkim. I właśnie to, że uczniowie mogą przyjść na przykład po biologii, po chemii, po matematyce i porozmawiać o tym, co było wczoraj, jak spędzili dzień, co ich ciekawi, jakie mają plany na weekend, myślę, że to jest to, co powoduje, że nawiązujemy bliższą relację niż uczeń - nauczyciel. Mamy relację taką bardziej osobistą.


Ma pani czas, żeby ich wysłuchać?


Oczywiście, że mam. Myślę, że mimo tych dwóch godzin tygodniowo możemy tak zorganizować lekcję, żeby mieć też czas ich wysłuchać na lekcji, ale jeżeli jest też taka potrzeba, to chętnie zostaję po lekcji.

To jest taki zbiór różnych cech, który powoduje, że nawzajem z uczniami się lubimy. Ale też muszę powiedzieć, że mam ogromny przywilej pracować właśnie w tej szkole, w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, i jestem przekonana o tym, że nasi uczniowie to wspaniali, mądrzy, młodzi ludzie, od których ja się ciągle bardzo wiele uczę i jestem na to otwarta. I myślę, że też oni akceptują to i może im się to w pewnym stopniu podoba, że nie mam obawy przed tym, żeby się od nich uczyć. Myślę, że każdego dnia uczymy się od siebie nawzajem i to buduje nasze relacje.


Pani jest nauczycielką języka niemieckiego, który - delikatnie rzecz ujmując - nie jest ulubionym językiem nastolatków. Wielu z nich ma wręcz awersję do tego języka. Dlaczego? Co pani zrobiła, że pani uczniowie lubią ten język, mało tego, startują w olimpiadach z tego przedmiotu?


Jeśli chodzi o awersję do niemieckiego, to może ci uczniowie nie spotykali tych nauczycieli, których powinni byli spotkać na pierwszym etapie swojej nauki. Bez wątpienia bardzo ważne jest to, żeby początek był jak należy. Drugi raz nie zrobimy pierwszego wrażenia, w związku z tym jeżeli uczeń spotka na początku swojej edukacji jakiegokolwiek przedmiotu nauczyciela, który nie będzie potrafił wzbudzić w nim zainteresowania, to potem już będzie bardzo trudno.

Ale staram się mimo to i myślę, że moi koledzy i koleżanki również, żeby budować pozytywny obraz tego języka. To pokazywanie celowości uczenia się języka niemieckiego. W mojej szkole jest wiele klas medycznych. Tłumaczę uczniom, że jako lekarz młody człowiek będzie miał szansę pojechać na wymianę, na praktykę albo potem zechce pracować za granicą, to na pewno łatwiej będzie mu wyjechać do krajów niemieckojęzycznych - czy to do Niemiec, Szwajcarii czy do Austrii, a już rzadziej zechcą pracować na przykład w Rosji.

Myślę więc, że z powodów zawodowych również jest to język bardzo przydatny. Poza tym jest to nasz bardzo bliski sąsiad, więc łatwo jest pojechać na weekend do Berlina i sobie pospacerować ulicami tego miasta. Myślę, że też patrząc na znanych ludzi takich jak na przykład Robert Lewandowski, który pięknie mówi po niemiecku, to też zachęca młodzież do tego, żeby tego języka się uczyć.

Pokazywanie uczniom właśnie tego celu, po co to robią, jest czymś, co ich zachęca. Mam nadzieję.


Jako że jest pani germanistką, to użyję niemieckiej kalki i zapytam, czy czuje się pani fajną nauczycielką?


To nie jest moje ulubione słowo, ale czuję się nauczycielką spełnioną, czuję się nauczycielką, która osiąga to, co sobie postawiła za cel, a przy tym nauczycielką sympatyczną, może docenianą przez uczniów i mam nadzieję rodziców.


Pani cel to bardziej nauczyć czy nawiązać dobre relacje z uczniami?


Może "nauczyć" to już troszkę przestarzałe słowo, bo w dzisiejszej edukacji nauczyciel raczej powinien być takim towarzyszem ucznia, wskazywać mu to, do czego powinien dążyć, pokazywać mu, co jest dla niego ważne, i towarzyszyć mu w tej drodze. Myślę więc, że obie rzeczy są ważne - i nauczanie, i bycie towarzyszem w tej drodze uczenia się. Chciałabym to godzić.


Bardzo dziękuję za rozmowę. Gratuluję jeszcze raz Złotego Krzyża Zasługi i nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Życzę miłych wrażeń w Warszawie.


Dziękuję bardzo. Jestem zaszczycona, jestem dumna i bardzo szczęśliwa, że moja praca została zauważona i doceniona.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Arkadiusz Niedźwiecki, fot. Marcin Gliński

dr Arkadiusz Niedźwiecki

ekonomista z UwB
1.12.2021

Rząd przygotował tarczę antyinflacyjną. Czy skutecznie ochroni ona rodziny i przedsiębiorców przed skutkami rosnącej inflacji?

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
30.11.2021

Zmiana klimatu. - Jeśli chodzi o temperaturę, to należy się spodziewać, że taka typowa północno-wschodnia zima będzie stosunkowo rzadka. To nie znaczy, że jej nie będzie w ogóle, ale będzie ona dosyć krótkotrwała.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska

kierownik Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego
29.11.2021

- Rynek pracy potrzebuje specjalistów nie z wykształceniem wyższym, ale po prostu wykwalifikowanych robotników po szkołach branżowych, niekoniecznie po studiach - murarzy, tynkarzy, magazynierów, kierowców samochodów ciężarowych, sprzedawców...


Artur Sulik, fot. Monika Kalicka

Artur Sulik

szef kliniki chorób zakaźnych w UDSK w Białymstoku
28.11.2021

"Chciałbym namówić do myślenia o szczepieniu na COVID-19, jak o każdym innym szczepieniu. My mamy na rynku wiele szczepionek i one wszystkie są badane w ten sam sposób, przez tę samą europejską agencję" - mówi Artur Sulik.

Wojciech Koronkiewicz, fot, Joanna Szubzda

Wojciech Koronkiewicz

autor książki "Podlasie zdrowo zakręcone"
28.11.2021

Mówi o sobie, że jest kolekcjonerem spotkań, interesują go wszyscy, którzy coś robią - bez względu na skalę czy wagę działania. Wojciech Koronkiewicz jest pozytywnym człowiekiem, który apeluje o uśmiech. Jeździ po regionie i zbiera opowieści - tym razem korzystał z pokaźnego kalendarza z adresami.

Robert Ciborowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, rektor UwB
26.11.2021

"Każdy lepiej się czuje, jak coś kupuje, ale mimo wszystko przewartościowałbym pewne wydatki i może ten Black Friday potraktował przede wszystkim jako właśnie selekcję tego, co nam jest potrzebne, a nie to, że trzeba za wszelką cenę kupować" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Doktor Arsalan Azzaddin, fot. Aleksandra Sadokierska

Arsalan Azzaddin

lekarz ze szpitala w Bielsku Podlaskim
25.11.2021

- Większość kurdyjskich migrantów nie ucieka przed wojną, a przyjeżdża do Europy w poszukiwaniu lepszego życia - tak mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Bielsku Podlaskim doktor Arsalan Azzaddin, który z pochodzenia jest Kurdem. Do jego placówki trafiają cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią.

Marzena Wilczko, fot. Monika Kalicka

Marzena Wilczko

z Muzeum Wojska w Białymstoku
25.11.2021

"Naszym założeniem było dotarcie z tematyką historyczną i wojskową do dzieciaków ze szczególnymi potrzebami - z dysfunkcjami wzroku, słuchu i intelektualnymi" - mówi Marzena Wilczko.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
24.11.2021

"W tym roku deficyt będzie mniejszy, dzięki temu zadłużenie województwa się nie zwiększy. Widać, że sytuacja finansowa województwa podlaskiego wygląda bardzo dobrze" - mówi Artur Kosicki.


prof. Krzysztof Pyrć, źródło: archiwum prywatne

prof. Krzysztof Pyrć

wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze
23.11.2021

- Zarówno z punktu widzenia obłożenia służby zdrowia, jak i samej pandemii osoby niezaszczepione stanowią większe ryzyko, dlatego cały cywilizowany świat wprowadza takie zasady, że w tych miejscach, które są uznawane za miejsca wysokiego ryzyka, te osoby nie mogą tak po prostu przebywać albo przebywają, ale z pewnymi ograniczeniami.

mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka

mjr Marek Nabzdyjak [wideo]

rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
22.11.2021

"Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierza - bronić granic naszego kraju" - mówi rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
19.11.2021

- Zaszczepieni mogą zakażać, ale nie w takim samym stopniu. Pomimo że jestem zaszczepiony już trzema dawkami, to zakładam maseczkę, gdy gdzieś wchodzę nie po to, żeby ochronić siebie. Chodzi o to, żebym ja nie przeniósł zakażenia na inne osoby, które są wrażliwe.


Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński

ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich
18.11.2021

"To jest konkretna narracja władz białoruskich zrealizowana według starej, sowieckiej zasady, że własne winy trzeba wmówić czy też przerzucić na adwersarza, na drugą stronę. Strona białoruska swój cynizm, swoje bestialstwo wobec emigrantów, manipulowanie nimi, stosowanie przemocy, przerzuca na stronę polską. To jest działanie czysto propagandowe w nadziei, że może ktoś to kupi".

Marcin Urbański, źr. arch. pryw.

Marcin Urbański

wójt gminy Mielnik
17.11.2021

"Nie ma żadnej paniki, ludzie już się przyzwyczaili do tej sytuacji. Dochodzi do incydentów, przekroczeń granicy przez grupy kilkunastoosobowe, ale absolutnie to nie jest tak, jak ma to miejsce w Kuźnicy" - mówi Marcin Urbański.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
17.11.2021

"Widzimy, że ta fala mocniej nas dotyka, z większą częstością. Na szczęście większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem w miarę łagodnie" - mówi Szymon Bielonko.


Paval Latuszka, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Łatuszka

były ambasador Białorusi, obecnie opozycjonista, kierownik białoruskiego Narodowego Zarządu Antykryzysowego
16.11.2021

- Trzeba zrozumieć, że Łukaszenka nigdy nie zaprzestanie. Dzisiaj kryzys migracyjny, wczoraj porwanie samolotu, jutro wymyśli coś innego. Ten człowiek jest i zawsze będzie zagrożeniem dla stabilności w centralnej i wschodniej Europie, a tak naprawdę dla całej Europy.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn

rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
15.11.2021

"Czekamy na pierwsze informacje szczegółowe o harmonogramie budowy zapory. Są zapowiedzi, że w tym roku będą już pierwsze części jej montowane" - mówi Stanisław Żaryn.

Sebastian Sadowski Romanov, źródło: Łukasz Roszkowski

Sebastian Sadowski-Romanov

ekspert od handlu ze Wschodem
12.11.2021

"Wydaje mi się, że niestety, ale walka ekonomiczna z Białorusią będzie powodować nawet eskalację działań białoruskich na granicy. Jest to próba wywarcia wpływu na Unię Europejską, coś, co obserwowaliśmy kilka lat temu, co zrobiła Turcja. Czyli uszczelnimy swoje granice, będziemy robić obozy dla uchodźców, ale pod warunkiem, że UE zapłaci nam za to pieniądze. Myślę, że to jest taki nowy pomysł białoruskich władz na to, w jaki sposób można podreperować swój budżet".


Kapitan Szymon Szczepański z Dowództwa Garnizonu Warszawa, fot. archiwum prywatne

kpt. Szymon Szczepański

z Dowództwa Garnizonu Warszawa
11.11.2021

"Mundur jest przede wszystkim honorem, godnością. To jest wielkie wyróżnienie" - mówi kapitan Szymon Szczepański.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
10.11.2021

- Migranci wykazują niebywałą agresję i podatność na instrukcje, które otrzymują od białoruskich służb specjalnych. Nie prosi się o azyl w ten sposób, że wyłamuje się płot, ktoś się przedziera siłą, atakuje służby mundurowe.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
10.11.2021

"Między 12 a 24 listopada będziemy realizowali badania kontrolne w ramach prac spisowych. Badanie będzie krótkie, zaledwie kilka pytań m.in. o mniejszość narodową, o liczbę osób w mieszkaniu" - mówi Dorota Wyszkowska.


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Sylwia Krassowska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
9.11.2021

"Wypychanie naprzód kobiet i dzieci to próba zagrania na emocjach. Wiadomo, że płacz dzieci czy krzyk kobiet robi na wszystkich wrażenie. Jest to celowe działanie po to, by osłabić ochronę naszych granic, by reszta osób, która stoi z tyłu, mogła przedrzeć się do Polski".

płk Marek Pietrzak, fot. Joanna Szubzda

płk Marek Pietrzak [wideo]

rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej
9.11.2021

"Mamy zadanie ochrony granicy. Jej nielegalne przekroczenie jest łamaniem prawa, nie możemy do tego dopuścić (...) Na granicy jest ok. 800 żołnierzy WOT. Ich zaangażowanie będzie następstwem decyzji podejmowanych przez Straż Graniczną".

Paweł Mikłasz, fot. Joanna Szubzda

Paweł Mikłasz [wideo]

wójt Kuźnicy
9.11.2021

"To trudna, kłopotliwa dla nas sytuacja, niespotykana od okresu wojny, ale czujemy się bezpiecznie, bo polegamy na służbach, które nas chronią" - mówi Paweł Mikłasz.


Piotr Rećko, źródło: facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe

Piotr Rećko [wideo]

starosta sokólski
9.11.2021

"To, co się w tej chwili dzieje na granicy, to jest bezpośredni atak za pośrednictwem ludzi na terytorium Unii Europejskiej, na terytorium Polski. Ludzie niestety się boją. Ludzie też wiedzą, że możemy liczyć na naszych żołnierzy, na nasz rząd" - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta sokólski Piotr Rećko.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

z Uniwersytetu w Białymstoku
8.11.2021

"Takiego przesilenia jeszcze nie było. Widać, że władze białoruskie przygotowały się do tego bardzo solidnie. Trudno powiedzieć, co było zaplanowane. Na pewno przygotowywano coś bardzo medialnego" - mówił w Polskim Radiu Białystok profesor Daniel Boćkowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki

8.11.2021

- Ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
5.11.2021

Kilka dni temu trzydziestu włodarzy miast-powiatów utworzyło Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich. Jak zadeklarowali: chcą wspólnie, ponad podziałami politycznymi, przyjąć plan działania na rzecz usprawnienia pracy swoich samorządów.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki [wideo]

prezes IPN
5.11.2021

"Wiedza o historii najnowszej i w ogóle sama historia jest jednym z elementów, który buduje niepodległą, wolną Polskę. Sprawia, że jesteśmy częścią jednego narodu" - mówi dr Karol Nawrocki.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz

prezes spółki PKS Nova
4.11.2021

"Nie stać nas na utrzymanie takiej szerokiej infrastruktury. Likwidujemy te oddziały, które są deficytowe, gdzie nie widzimy możliwości reaktywowania tej działalności" - mówi Marcin Doliasz.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
4.11.2021

- Wierzę, że tak jak zawsze będzie biało-czerwono, że setki biegaczy, które stawią się na starcie, pokażą, jak też możemy świętować wolność.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
4.11.2021

- W obecnym układzie prawnym pracodawca nie może nawet pytać pracownika, czy jest zaszczepiony, ponieważ to dane szczególnie wrażliwe. Pracodawcy nie mogą też premiować tych, którzy są zaszczepieni.

Mariusz Gromko, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Gromko

senator PiS
3.11.2021

"Każdy, na którego terenie będzie posadowiona ta zapora, będzie mógł liczyć na stosowne odszkodowanie, bądź też na propozycję zamiany gruntu" - mówi senator PiS.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
2.11.2021

"Tak działa nasza fizjologia, że jeżeli nie przypominamy naszemu organizmowi, jak wygląda ten wróg-patogen, to te przeciwciała produkują się w coraz mniejszej ilości i w którymś momencie one już przestają chronić. Także na pewno warto doszczepić się trzecią dawką".

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz

kolarze z grupy Mistral Grodno SA Radio Białystok
2.11.2021

"Cieszymy się, że jako grupa Mistral Grodno SA Radio Białystok startujemy już czwarty sezon. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali tę współpracę" - mówi kapitan drużyny Dariusz Zakrzewski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
29.10.2021

"W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa"- mówi podinsp. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok