Radio Białystok | Gość | Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski w Warszawie

Aleś Zarembiuk

prezes Fundacji Dom Białoruski w Warszawie

20.04.2022, 08:22, akt. 11:10

"Białorusini pokazują i całemu światu, i Ukraińcom, że my jesteśmy po stronie ukraińskiej, że my rozumiemy, czym jest ukraińska niepodległość i to, że z terytorium Białorusi lecą rakiety to jest decyzja Łukaszenki, który nie jest uznawany za prezydenta białoruskiego" - ocenia Aleś Zarembiuk.

Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk
Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk


0:00
0:00
Z Alesiem Zarembiukiem rozmawia Jarosław Iwaniuk | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mimo że reżim Aleksandra Łukaszenki opowiedział się po stronie Rosji, znaczna część Białorusinów w tej wojnie zdecydowanie stanęła po stronie Ukrainy. Już dwa dni po wybuchu wojny przy Domu Białoruskim w Warszawie powstało Centrum Pomocy Białoruskim Ochotnikom walczącym na Ukrainie w Batalionie im. Konstantego Kalinowskiego. Centrum zajmuje się rekrutacją ochotników oraz organizowaniem pomocy rzeczowej i finansowej dla walczących żołnierzy. Z prezesem Fundacji Dom Białoruski w Warszawie Alesiem Zarembiukiem rozmawia Jarosław Iwaniuk.


Jarosław Iwaniuk: Czym kierują się te osoby, które są obywatelami Białorusi i chcą walczyć przeciwko rosyjskiej agresji?


Aleś Zarembiuk: Białorusini, którzy wyjeżdżają bronić Ukrainy razem z Ukraińcami, którzy wyjeżdżają do Batalionu im. Konstantego Kalinowskiego, są patriotami białoruskimi. Głęboko wierzą w to, że robią to nie tylko dla Ukrainy, a również dla Białorusi. Rozumieją i to wynika z naszej historii, że Rosja niestety nigdy nie była nam żadnym bratem, a wręcz wrogiem, krajem i narodem, który cały czas zwalczał nasze powstania, zabierał nam nasze państwo, nie pozwalał nam się rozwijać. 

To białoruscy patrioci, a jest już ponad 200 osób tam w Kijowie, którzy rozumieją, że następna kolej może być i nasza. I ci nasi chłopcy z Batalionu Kalinowskiego bronią niepodległości Ukrainy, zdając sobie sprawę, że to doświadczenie, które otrzymują tam na Ukrainie, może nie daj Boże, ale może być w przyszłości potrzebne do walki o nasz kraj, o Białoruś i o naszą niepodległość.


Czy to nie jest jednak trochę tak, że białoruscy ochotnicy chcą usprawiedliwić się przed Ukraińcami za to, że z terytorium Republiki Białoruś na ukraińskie miasta lecą rakiety?


Między innymi działania Batalionu im. Konstantego Kalinowskiego pokazują, że Białorusini w swojej większości nie wspierają tej wojny. I właśnie ten batalion jest takim batalionem, który nie tylko walczy razem z Ukraińcami i broni Ukrainy, niestety już są trzy ofiary -Białorusini, którzy zginęli w tej wojnie, Białorusini pokazują i całemu światu, i Ukraińcom, że my jesteśmy po stronie ukraińskiej, że my rozumiemy, czym jest ukraińska niepodległość i to, że z terytorium Białorusi lecą rakiety to jest decyzja Łukaszenki, który nie jest uznawany za prezydenta białoruskiego, bo nie jest z tym prezydentem od 2020 roku przynajmniej, a według mnie jeszcze wcześniej stracił tę legitymację.


Przez "Centrum Pomocy Białoruskim Ochotnikom" przy Domu Białoruskim w Warszawie przeszło już ponad 200 osób, jaka część z nich ma doświadczenie bojowe?


Bardzo mała część tych mężczyzn ma doświadczenie bojowe, chociaż to osoby w różnym wieku - od 18 i nawet do 60 lat, ale oni generalnie otrzymują doświadczenie tam, mają szkolenie na miejscu. Tutaj w Warszawie organizujemy dla nich szkolenia wyłącznie z pierwszej pomocy medycznej, to jest to, co niezbędne, co jest bardzo potrzebne, żeby jeżeli ktoś jest ranny, okazać tę pierwszą pomoc medyczną dla tej osoby. W większości to są ludzie bez doświadczenia bojowego, ale też sporo tych, którzy byli w armii radzieckiej lub armii białoruskiej i jakieś doświadczenie mają.


Na Ukrainie walczą dwie jednostki białoruskie - Batalion im. Konstantego Kalinowskiego i Pułk "Pogoń", z Białorusi z kolei coraz częściej dochodzą do nas informacje, że trwa kolejowa wojna partyzancka.


Dla mnie te osoby, które prowadzą tę wojnę na kolei, które robią wszystko, żeby zastopować te pociągi, pokazują, że mimo tej drastycznej i niebywałej fali represji, białoruski naród rozumie, co się dzieje, że Rosja prowadzi wojnę. Według mnie ta tak zwana wojna kolejowa przeciwko rosyjskim pociągom pomogła uratować wiele żyć Ukraińców, naszych sąsiadów, naszych braci. 

I to też pokazuje, że my jesteśmy po stronie ukraińskiej, że my wspieramy Ukraińców. Łukaszenka i Rosjanie teraz zmienili podejście, w obawach przed tym, że będzie zastopowany kolejny pociąg z rosyjską bronią, nie informują ludzi na kolei wcześniej, tylko 15 minut przed kolejarze dowiadują się, że będzie taki i taki pociąg. 

Za każdy taki transport teraz jest odpowiedzialnych kilku przedstawicieli KGB, czyli służb łukaszenkowskich, którzy pilnują tego. To jest nowa strategia i to pokazuje, po czyjej stronie jest Łukaszenka, który mówi, że on by chciał uczestniczyć w negocjacjach, a tak naprawdę my widzimy - cały czas wspiera zbrodniarzy z Rosji. Te ostatnie decyzje, że KGB odpowiada za każdy z takich pociągów i osobiście funkcjonariusze KGB odpowiadają swoimi głowami za to, żeby ten pociąg dojechał tam, gdzie trzeba i to, że zaczęli strzelać, pokazuje, że Łukaszenka nie kontroluje tak, jakby chciał terytorium Białorusi i jego decyzje są absolutnie sprzeczne z decyzjami społeczeństwa i narodu białoruskiego.


Tu w Domu Białoruskim jedna rzecz to rekrutowanie tych, którzy chcą jechać i walczyć z rosyjskim najeźdźcą na Ukrainie, a kolejna to zbiórka pomocy. Czego najwięcej potrzebują ci ochotnicy jadący na Ukrainę?


Najwięcej oczywiście kamizelek kuloodpornych, one są bardzo potrzebne i bardzo ważne, również oczywiście hełmy są bardzo potrzebne, lornetki termowizyjne i inne rzeczy, żeby po prostu bronić życia ludzi, bronić członków Batalionu Kalinowskiego. Również zbieramy i buty, bo każdy z chłopców ma mieć przynajmniej dwie pary butów, a lepiej jak ma ich 3, bo cały czas oni znajdują się w terenie, cały czas bronią Ukrainy. 

Teraz ostatnio byli pod Irpieniem, gdzie zginął jeden z przedstawicieli Batalionu Kalinowskiego i również bardzo potrzebne są samochody używane, gdzie z tyłu można po prostu ustawić karabin i w taki sposób walczyć, walczyć przeciwko rosyjskim najeźdźcom. 

Również potrzebne są wszystkie medyczne rzeczy, to też zbieramy z całego świata nawet, otrzymujemy przesyłki z Niemiec, z innych państw, także pomoc idzie z całej Europy i nie tylko Europy, również z Kanady, ze Stanów Zjednoczonych. 

Bardzo są zaangażowani przedstawiciele białoruskiej diaspory na całym świecie i też wspierają, pomagają batalionowi. Również mamy kilka rachunków, gdzie można dokonać wpłat na rzecz Batalionu Kalinowskiego. 

Naszym zadaniem jest zabezpieczenie batalionu od A do Z, wszystkim, co jest niezbędne dla codziennego życia, funkcjonowania i walki. Oprócz broni oczywiście. Broń jest dostarczona przez stronę ukraińską, przez siły zbrojne Ukrainy.


Jak długo będzie działał przy Domu Białoruskim "Punkt Pomocy Białoruskim Ochotnikom", jak długo będziecie prowadzić rekrutację?


Tyle, ile będzie trwała wojna, tyle ile będzie Batalion Kalinowskiego działał, bronił Ukrainy, bo też coraz więcej ludzi się zgłasza, coraz więcej ludzi chce wyjechać, też musimy ich sprawdzić i również ich muszą sprawdzić ukraińskie służby. 

Nie wiemy, kiedy to wszystko się skończy, oby jak najszybciej, ale już za tydzień będą 2 miesiące, jak to centrum działa, działa bardzo aktywnie i już wiele dziesiątków ton tej pomocy było przekazane właśnie tam do Ukrainy i dojechało do Batalionu Kalinowskiego.


Można tylko życzyć, żeby "Centrum Pomocy Białoruskim Ochotnikom" działało jak najkrócej, żeby wojna na Ukrainie skończyła się jak najszybciej. Dziękuję bardzo.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Joanna Szubzda

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
1.07.2022

"W końcu przeszliśmy na bardzo mobilny charakter ochrony granicy. Patrolowanie na pojazdach, pieszo, poruszanie się wzdłuż linii granicy, a nie stacjonowanie na poziomie posterunków obserwacyjnych, jak to było jeszcze przed budową zapory" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.

źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.


gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.

Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.


Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.

fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.


Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.


Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.

Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.

Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.


źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.


fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.

płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.


Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.

Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok