Radio Białystok | Gość | Joanna Cur - prawniczka, specjalistka od prawa pracy

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy

26.05.2022, 07:53, akt. 11:07

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.

Joanna Cur, mat. pras.
Joanna Cur, mat. pras.


0:00
0:00
Z Joanną Cur rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rząd chce na stałe wprowadzić do Kodeksu pracy możliwość wykonywania pracy zdalnej. Przyjął już projekt odpowiednich przepisów. W czerwcu nowelizacją ma się zająć Sejm. Jakie nowe możliwości dają pracownikom te nowe rozwiązania i kto na nich najbardziej skorzysta? M.in. o tym z prawniczką, specjalistką od prawa pracy Joanną Cur rozmawia Iza Serafin. 


Iza Serafin: Do tej pory mieliśmy w Kodeksie pracy telepracę. Teraz mamy mieć pracę zdalną. To zdecydowanie nowe i bardziej elastyczne niż wcześniej możliwości dla pracowników?



Joanna Cur: Wydaje się, że jak najbardziej tak, bo jeśli chodzi o telepracę, to nie jest to takie proste, trzeba to wprowadzać jakimiś porozumieniami, to nie jest do końca tak samo elastyczna praca, jak praca zdalna.



Na tych nowych przepisach mają najbardziej skorzystać osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli na przykład rodzice małych dzieci, samotnie wychowujący dzieci, to są najczęściej matki. W jaki sposób te rozwiązania mają ułatwić im pracę i godzenie tych obowiązków zawodowych z rodzinnymi?



Ten projekt zmian do Kodeksu pracy w kontekście właśnie pracy zdalnej zakłada, że rodzice dzieci do lat czterech będą mogli właśnie skorzystać z pracy zdalnej. Generalnie to pracodawca nie do końca będzie mógł odmówić takiej pracy zdalnej, jeśli oczywiście organizacja pracy będzie pozwalała na taką pracę zdalną. Rzeczywiście to ma być grupa, która ma najbardziej skorzystać. Jak mówimy w ogóle o tej grupie, to od sierpnia czekają nas kolejne zmiany w Kodeksie pracy i tam nawet rodzice dzieci do lat ośmiu będą korzystały z dużo większych przywilejów jak do tej pory, bo to nie będzie tylko praca zdalna, ale też tak zwana elastyczna praca, czyli na przykład praca, która dotyczy takiego systemu, który się nazywa skrócony system czasu pracy, czyli że się pracuje tylko od poniedziałku do czwartku albo tak zwany system weekendowy, czyli że się pracuje tylko w piątki, soboty i niedziele. Ta praca zdalna to jest rzeczywiście taki plus dla rodziców tych mniejszych dzieci.



Wydaje się, że w czasie pandemii bardzo dobrze przetestowaliśmy tę pracę zdalną i okazało się, że sporym problemem jest ta cała infrastruktura z nią związana, czyli na przykład dobry komputer, dobre łącza, a nawet ergonomiczne biurko. To wszystko pracownik musiał sobie "sam załatwiać ", o to się zatroszczyć. Teraz już nie będzie musiał? To będzie w gestii pracodawcy?



Nie, będzie musiał. Dlatego że projekt przewiduje, że żeby w ogóle mógł pracownik wykonywać taką pracę zdalną, to będzie musiał mieć tak zwane warunki techniczne i lokalowe. I to pracownik będzie musiał o to zadbać, czyli od strony takiej BHP, od strony właśnie takiej ergonomicznej, o której pani wspominała to to będzie po stronie pracownika. Natomiast oczywiście pracodawca będzie musiał partycypować w pewnych kosztach i właśnie na to bardzo czekaliśmy, na ten projekt w kontekście wykorzystania narzędzi i wykorzystania materiałów, czyli na przykład komputera, łącza internetowego, energii elektrycznej to tutaj rzeczywiście są bardzo duże zmiany, dlatego że wprost przepisy mówią o tym, że pracodawca będzie musiał pokryć te koszty.



I to jest obowiązek pracodawcy? To nie jest tak, że to jest jego dobra wola.



Obowiązek. Już sama specustawa, czyli to, co my mamy w tej chwili, te przepisy też zakładały, że narzędzia i materiały powinien dostarczyć pracodawca, natomiast jeżeli pracodawca ich nie dostarczy to, żeby je zapewnił tutaj sobie sam pracownik, natomiast nie było właśnie takiego przepisu, który by mówił o tym, że te koszty musi pracodawca pokryć. Teraz mamy wprost takie założenia, że właśnie zwrot wydatków, ekwiwalent, ryczałt będzie musiał być pokryty przez pracodawcę.



Czyli o dobry sprzęt i dobre łącza musi wręcz zatroszczyć się pracodawca?



Tak, czyli właśnie to jest kwestia energii elektrycznej, łącza internetowego, właśnie takich narzędzi i materiałów, chociażby prozaicznych, jak toner do drukarki czy papier do kserokopiarki. Te koszty będzie pokrywał pracodawca.



To duży plus. Same przywileje jak na razie. Są jakieś ograniczenia, jakieś pułapki, jakieś minusy tych nowych rozwiązań?



Myślę, że właśnie jest bardzo dużo plusów, bo coś, o czym jeszcze nie powiedziałyśmy, a myślę, że to warto, żeby wybrzmiało, to ta praca zdalna ona nie będzie polecana, czyli jak to się w tej chwili odbywa, bo w tej chwili to jest tak naprawdę jednostronne polecenie pracodawcy. To będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. W tych firmach, gdzie są związki zawodowe, ma być to porozumienie pomiędzy pracodawcą a właśnie związkami zawodowymi, natomiast tam, gdzie tych związków nie ma, będzie pracodawca wprowadzał pracę zdalną do regulaminu pracy i z tego będą mogli właśnie skorzystać pracownicy tacy, którzy rzeczywiście mają te warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej pracy skorzystać. Czyli jak najbardziej przywilej. 

Ale może być też tak, że na przykład pracodawca w jakiejś firmie powie "A ja u siebie nie wprowadzam pracy zdalnej", bo tak też może się wydarzyć. To wtedy tutaj pojawia się pytanie, co z tym pracownikiem, czy on jest w ogóle pozbawiony możliwości pracy zdalnej? I odpowiedź brzmi: nie jest pozbawiony, dlatego że ustawodawca przewidział taką możliwość, coś takiego, jak taka praca zdalna na żądanie. Czyli jeśli ja, jako pracownik, mogę wykonywać swoje czynności zdalnie, to będę mogła poprosić pracodawcę o właśnie taką pracę zdalną na żądanie i ona może być wykonywana do 12 dni w roku. 12 dni wydaje się dość sporą liczbą, natomiast biorąc pod uwagę, że to jest wartość taka roczna i mamy 12 miesięcy w roku, jest to tylko średnio jeden dzień w miesiącu, więc to naprawdę jest niewiele, ale dobrze, że w ogóle jest taka możliwość, bo w tym dzisiejszym stanie prawnym, jeżeli pracodawca nie poleci tej pracy zdalnej, to pracownik nie może jej wykonać.



Mówiła pani, że ma możliwość, a w przypadku nie daj Boże takich klęsk żywiołowych, chociażby jak stan pandemii to wtedy też będzie możliwość czy po prostu pracodawca może delegować pracownika na pracę zdalną i koniec?



Tak, wtedy może delegować. Bardzo trafnie pani to ujęła, dlatego że rzeczywiście ten projekt zmian do Kodeksu pracy przewiduje, że pomimo tego, że taką najważniejszą sprawą będzie to porozumienie, to też będzie można tę pracę polecać, ale właśnie w takich wyjątkowych sytuacjach, czyli stan pandemii, stan zagrożenia epidemicznego oraz również wtedy, kiedy będzie to niezbędne, żeby pracodawca zapewnił pracownikowi bezpieczne i higieniczne warunki pracy, tylko w takich wypadkach.



I jeszcze jedno, wiadomo, że nie są to niestety rozwiązania dla wszystkich zawodów.



Będzie tak naprawdę bardzo podobnie, jak jest dzisiaj, to już trwa 2 lata. Będą pewne takie zawody, stanowiska pracy, gdzie się tej pracy zdalnej po prostu nie da wykonać. Chociażby pani, która pracuje w sklepie spożywczym, ona nie przyniesie tego sklepu i towaru do siebie do domu, więc siłą rzeczy ona dzisiaj nie może takiej pracy zdalnej wykonywać, jak i po zmianie przepisów będzie dokładnie tak samo.



Służby mundurowe też nie mogą pracować zdalnie, w domu, i chronić na przykład polsko-białoruskiej granicy.



Owszem.



Ale większość pracowników będzie mogła, jeśli te wszystkie przepisy wejdą w życie z nich skorzystać. Taka jest możliwość i to jest najważniejsze, trzeba to podkreślić. Pracownik będzie miał po prostu więcej możliwości. Bardzo dziękuję pani za rozmowę.


| red: sk, sp




ZNAJDŹ NAS




Katarzyna Turosieńska, fot. Sylwia Krassowska

Katarzyna Turosieńska

rzeczniczka prasowa Polskiej Izby Turystyki
20.06.2025

- Jeśli jakaś wycieczka normalnie kosztuje 4000 zł, a my ją raptem możemy kupić za 1000, to oznacza jakiś podstęp - ostrzega Katarzyna Turosieńska.

Emil Kamiński, 19.06.2025, źródło: archiwum prywatne

Emil Kamiński

z biura prasowego Jagiellonii Białystok
18.06.2025

- Po losowaniu możemy powiedzieć tylko tyle, że gramy z absolutnym beniaminkiem, nowicjuszem. Dla drużyny z Nowego Pazaru to będzie duże wydarzenie. Na pewno będzie bardzo gorąco - mówi Emil Kamiński z biura prasowego Jagiellonii Białystok.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
18.06.2025

- Dwa ugrupowania umawiały się przede wszystkim na wspólne działania Trzeciej Drogi na konkretne wybory i ta umowa została wypełniona - po obu stronach rzetelnie. Nie ma co szukać sensacji - mówi Maciej Żywno.


Eugeniusz Muszyc, 17.06.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Eugeniusz Muszyc

wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
17.06.2025

Podlaskie szpitale mają duże problemy finansowe. Niektóre w najbliższych miesiącach mogą nawet utracić płynność finansową. I o tym debatowała we wtorek (17.06) Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Białymstoku.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
17.06.2025

- Powody do obaw, kiedy Izrael i Iran eskalują, tak jak widzimy teraz, zawsze są. Dlatego że przy każdej eskalacji, przy każdej wojnie coś może pójść nie tak, coś może wymknąć się spod kontroli - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Daniel Boćkowski.

Andrzej Aleksiejczuk, fot. Gabriela Lasota

Andrzej Aleksiejczuk

wiceprzewodniczący podlaskiej rady OPZZ
16.06.2025

- Uposażenie osób najniżej zarabiających powinno rosnąć bardziej dynamicznie niż w sektorze przedsiębiorstw, bo wzrost wynagrodzeń w przedsiębiorstwach i tak powoduje wzrost cen w całym kraju - mówi wiceprzewodniczący podlaskiej rady OPZZ Andrzej Aleksiejczuk.


Anna Raniewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Raniewicz [wideo]

kapitan reprezentacji Polski kobiet w Amp futbolu
15.06.2025

Anna Raniewicz - białostoczanka, kapitan reprezentacji Polski kobiet w Amp futbolu, wraz z drużyną zdobyła w ubiegłym roku brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Jej historia to dowód na to, że nawet największe przeciwności losu można pokonać.

Andrzej Duda, burmistrz Kolna, 31.01.2025, fot. Paweł Wądołowski

Andrzej Duda

burmistrz Kolna
13.06.2025

- W piątek (13.06) rozpoczęliśmy świętowanie 600 lat Kolna. W sobotę (14.06) rozpoczynamy dzień historycznym korowodem, ruszamy spod stadionu miejskiego. Później w parku odbędzie się inscenizacja historyczna - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

dr Ewa Tokajuk, 13.06.2025, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Tokajuk

ekonomistka, radna Białegostoku z Forum Mniejszości Podlasia
13.06.2025

- To, co jest naszym problemem, z którym walczymy od lat, to jest kwestia zatrudnienia, wysokości zarobków. Białystok ze względu na takie, a nie inne położenie przede wszystkim od wielu lat nie może pozyskać wielkich przedsiębiorców, dużych podmiotów, które mogłyby tutaj zapewnić miejsca pracy, które gwarantowałyby wyższe zarobki - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Ewa Tokajuk.


Robert Choiński, 12.06.2025, fot. Barbara Sokolińska

Robert Choiński

radca prawny
12.06.2025

Za nami pierwsza rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu dotycząca polskich kredytobiorców, których umowa była oparta na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Chodzi o kredyt w polskich złotych udzielony przez PKO BP, ale wyrok TSUE może mieć olbrzymie znaczenie dla większości osób spłacających kredyty.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa, poseł PSL z województwa podlaskiego
12.06.2025

- To nie było wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, tylko rządu koalicji partii demokratycznej, która realizuje swój program wyborczy - mówi Stefan Krajewski.

Elżbieta Komorowska, źródło: materiały organizatora konkursu Kwiat Dojrzałości

Elżbieta Komorowska

nauczycielka wychowania fizycznego i finalistka ogólnopolskiego projektu Kwiat Dojrzałości
11.06.2025

- Patrząc na kobiety, które są w mojej grupie, liczę na to, że poznam je i one mnie zainspirują. Ciężko będzie rywalizować i myślę, że jury będzie miało ciężki orzech do zgryzienia. Ten projekt jest kapitalny i powinien być promowany, bo właściwie pokazuje, jak dużo kobiet w średnim wieku, jest aktywnych - mówi Elżbieta Komorowska.


Tomasz Klim, 11.06.2025, fot. Barbara Sokolińska

Tomasz Klim

zastępca prezydenta Białegostoku
11.06.2025

- Zrobimy wszystko, żeby tę halę wybudować. Ona musi powstać - białostoczanie oczekują tej inwestycji, białostockie kluby oczekują tej inwestycji - mówił w Polskim Radiu Białystok o budowie hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku zastępca prezydenta miasta Tomasz Klim.

Prof. Małgorzata  Chlabicz, 10.06.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

prof. Małgorzata Chlabicz

prodziekan ds. Nauki i Ewaluacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
10.06.2025

Jak dobrze wykorzystać informacje o naszym zdrowiu, uzyskane przy pomocy projektu Białystok Plus.

Adam Juchnik, fot. Sylwia Krassowska

Adam Juchnik

dyrektor RDOŚ w Białymstoku
10.06.2025

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku planuje utworzenie kilkunastu nowych rezerwatów przyrody. To kontynuacja działań rozpoczętych w ramach akcji "100 rezerwatów na stulecie Lasów Państwowych".


prof. Daniel Boćkowski i kpt. Maciej Lisowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski i kpt. Maciej Lisowski

organizatorzy konferencji "Dronizacja armii i służb - wyzwanie i realia w świecie a Polska"
9.06.2025

- Chcemy spojrzeć właśnie z punktu widzenia struktur cywilnych, firm, ludzi, którzy pracują nad dronami, oprogramowaniem, elektroniką, jak to będzie wyglądało w przyszłości, bo tak naprawdę my już musimy gonić świat, który nam uciekł - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Bogdan Dyjuk, fot. Sylwia Krassowska

Bogdan Dyjuk

członek Zarządu Województwa Podlaskiego
9.06.2025

- Sytuacja na granicy może i odstrasza turystów, ale staramy się zmienić ten stereotyp, pokazać inne spojrzenie na region. Nasze województwo jest gościnne, różnorodne, atrakcyjne.  Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Bogdan Dyjuk.

Oliczka i Maxim, fot. Sylwia Krassowska

Oliczka i Maxim

duet podlaskich muzyków
7.06.2025

Chcę pokazać, że te stare pieśni i ich przekaz wciąż są aktualne. Zmieniły się formy wyrazu, ale emocje zostały te same: miłość, radość czy tęsknota łączą ludzi bez względu na epokę czy język. Poprzez połączenie hip-hopu z białym śpiewem Oliczki i podlaskimi pieśniami chcę oddać szacunek tradycji regionu, z którego pochodzę, i pokazać jej piękno innym - podkreśla Maxim.


Maciej Jastrzębski, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Jastrzębski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia
6.06.2025

- Strona ukraińska musiała zareagować. Ukraińcy nie godzą się na to, by w aspekcie prawnym traktowano zbrodnię wołyńską jako ludobójstwo - mówi Maciej Jastrzębski.

Marcin Stanecki, fot. Barbara Sokolińska

Marcin Stanecki

główny inspektor pracy
5.06.2025

- Sama definicja mobbingu moim zdaniem nie rozwiąże problemu. Ja uważam, że my, jako inspektorzy, powinniśmy dostać skuteczne narzędzia do walki z mobbingiem. Musimy mieć jakiś oręż, jakąś broń - mówił w Polskim Radiu Białystok Marcin Stanecki.

Ania Karolska, fot. Sylwia Krassowska

Ania Karolska

laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok
5.06.2025

To utwór o momencie przejścia - kiedy jeszcze coś w nas trwa, a już chcemy się uwolnić. O oddechu, który przywraca nas do siebie. Pisałyśmy go z Julią Ukielską, myśląc o kobietach, które stoją u progu ważnych decyzji - ale to piosenka uniwersalna - mówi Ania Karolska o swoim najnowszym singlu.


Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski

szef podlaskich struktur Koalicji Obywatelskiej
3.06.2025

- Chcemy pokazać, że mamy nadal bardzo stabilną większość w parlamencie, bo to Polacy o tym zdecydowali w wyborach w 2023 roku - mówi Krzysztof Truskolaski.

prof. Adam Bartnicki, 3.06.2025, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
3.06.2025

- Polityka czy kierunki polityczne deklarowane przez Karola Nawrockiego to są inne wymiary, inne domeny, inne państwa, niż rządzącej dzisiaj koalicji, więc myślę, że te spory, tarcia będą czymś naturalnym i bardzo szybko je zobaczymy - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Agnieszka Tyszkiewicz

Katarzyna Sztop-Rutkowska

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
2.06.2025

To będzie prezydentura w naprawdę trudnych czasach. I myślę tu o sprawach geopolitycznych. Mamy bardzo niestabilną sytuację w Stanach Zjednoczonych, mamy wojnę tuż za wschodnią granicą, więc wymagania wobec Nawrockiego muszą być bardzo wysokie - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


prof. Jarosław Matwiejuk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jarosław Matwiejuk

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
2.06.2025

- W żadnym stopniu nie jest to zaskoczenie - ocenił wyniki wyborów prof. Jarosław Matwiejuk. - Różnica między kandydatami była niewielka, ale to nie pierwszy raz. Jeżeli chodzi o wynik wyborów prezydenckich, to zaskoczenie miało miejsce tylko dwa razy.

Magdalena Topczewska, 1.06.2025, fot. Piotr Pietruczuk

Magdalena Topczewska

fotografka, laureatka nagrody internautów w konkursie Grand Press Photo
1.06.2025

- Inspiruje mnie wszystko. Ulotność chwil, uczucia, emocje. Nigdy nie myślałam, że będę fotografować ludzi - w tej chwili ludzi fotografuję głównie - mówi Katarzyna Topczewska.

Karolina Cicha, fot. Barbara Sokolińska

Karolina Cicha

piosenkarka
30.05.2025

Artystka daje się poznać w zupełnie nowej roli - jako "ciocia", która śpiewa dla dzieci, ale nie zapomina o dorosłych. Karolina Cicha nagrywa płytę z piosenkami o pieskach, kangurkach i owadach, ale w etnicznych, ambitnych brzmieniach, które porwą też rodziców.


prof. Małgorzata Bieńkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Bieńkowska

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
29.05.2025

- Niezdecydowani - to jest ta grupa, która podnosi emocje, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, którego z kandydatów wybiorą na prezydenta - mówi prof. Małgorzata Bieńkowska.

Grzegorz Kuczyński, 29.05.2025, fot. Barbara Sokolińska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
29.05.2025

Zbliża się kolejna impreza biegowa w Białymstoku. 7 i 8 czerwca na stadionie lekkoatletycznym na Zwierzyńcu odbędzie się kolejna edycja Plum Ekiden.

Artur Urbanowicz, fot. Iza Kosakowska

Artur Urbanowicz

suwalski pisarz grozy
29.05.2025

- Inspiracja pojawiła się zupełnie przypadkowo po spacerze w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Wracam w "Kultorze" na Suwalszczyznę. Jak patrzę po wynikach sprzedaży i po opiniach czytelników, to jednak najbardziej kochają w moim wykonaniu suwalskie klimaty w stylu "Inkuba" i "Gałęzistego" - mówi Artur Urbanowicz.


Jacek Brzozowski, fot. Gabriela Lasota

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
29.05.2025

- Stworzymy ewidencję, która pozwoli wojewodzie najlepiej wykorzystać potencjał ludzki, po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa. W przypadku sytuacji skrajnych - to wojewoda staje na czele obrony cywilnej - mówi wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Katarzyna Turosieńska, 28.05.2025, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezeska Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki
28.05.2025

- Widać wzrost zainteresowania naszym województwem. W wielu innych regionach mówi się o bonie turystycznym i widać zagęszczenie turystów na naszym terenie - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Edyta Halicka, 27.05.2025, fot. Barbara Sokolińska

Edyta Halicka

wiceprezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego
27.05.2025

- Widać czarno na białym, co się dzieje z naszymi zarobkami. Mówimy o tym od lat. Jest ta inicjatywa podpisana przez obywateli i ona zostaje nadal nieruszona - mówiła o płacach nauczycieli Edyta Halicka.


Łukasz Masłowski, fot. Sylwia Krassowska

Łukasz Masłowski [wideo]

dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok
25.05.2025

- Uważam, że to był wyjątkowy sezon, ale znamy swoje miejsce w szeregu i wiemy, że dzisiaj nie jesteśmy klubem, od którego można oczekiwać, żeby regularnie grał w europejskich pucharach - mówi Łukasz Masłowski.

Daniel Chomicki i Anna Czajkowska, fot. Joanna Szubzda

Daniel Chomicki i Anna Czajkowska

Fundacja "Zdrowe Miasto"
24.05.2025

- Zdrowie niestety nie jest na pierwszym miejscu. Dopóki nie zacznie szwankować, nie szukamy pomocy medycznej. Gdybyśmy tak często chodzili do specjalisty od zdrowia jak od urody, to bylibyśmy dużo zdrowszym społeczeństwem - mówi Daniel Chomicki.

Grzegorz Piekarski, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Piekarski

dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego
23.05.2025

-  Ta wiosna jest inna niż wszystkie poprzednie. Mamy bardzo niski poziom wody. W tym roku nie widzieliśmy rozlewisk, więc ptaki wodno-błotne poleciały dalej. Część została i próbuje wysiadywać jajka, wychowywać młode, ale ma trudne warunki - mówi dyrektor NPN.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok