Radio Białystok | Gość | nadinsp. Robert Szewc [wideo] - komendant wojewódzki policji w Białymstoku

nadinsp. Robert Szewc [wideo]

komendant wojewódzki policji w Białymstoku

29.09.2022, 07:33, akt. 11:06

- Policjantów nigdy za wiele, bo policjanci to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo naszego regionu. (...) Nie brakuje chętnych i to nas bardzo cieszy - mówi komendant.

nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda
nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z nadinsp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy w województwie podlaskim brakuje policjantów? Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje Komendy Głównej Policji, czyli przyznanie dodatkowych wakatów, można odnieść wrażenie, że tak. Czy i gdzie powstanie nowa kompania prewencji? Ilu więcej policjantów będzie w regionie?

Z komendantem wojewódzkim policji w Białymstoku nadinsp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Skoro jest decyzja z samej centrali o zwiększeniu etatów w podlaskiej policji, to czy w związku z tym brakuje policjantów w naszym regionie?


nadinsp. Robert Szewc: Policjantów nigdy za wiele, bo policjanci to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo naszego regionu. Ale może odpowiem trochę przewrotnie: nie brakuje chętnych i to nas bardzo cieszy.

W ostatnim czasie, i to jest temat naprawdę bardzo świeżutki, bo 19 września, czyli niewiele ponad tydzień temu, otrzymaliśmy dodatkowe etaty, które pozwolą nam wzmocnić oddział prewencji policji o jedną kompanię - to jest 95 etatów policyjnych.


Gdzie ta kompania trafi?


Docelowo planujemy ulokować ją w Suwałkach, ponieważ widzimy tam pewien problem z wewnętrzną granicą Unii Europejskiej, granicą z Litwą, który w dosyć dużym stopniu komplikuje nam życie i nas angażuje, czyli problem migracji. W pewnym stopniu pewnie sztucznie wywołany, ale nie chce się odnosić do tego, bo jest to chyba wiedza powszechna.


Ale jest to chyba dla was więcej pracy?


Zdecydowanie jest więcej pracy. Dotychczas otrzymywaliśmy i nadal otrzymujemy wsparcie oddziałów prewencji policji z kraju. Jesteśmy bardzo wdzięczni szefostwu, że widzi potrzebę tego wsparcia, bo sami jako garnizon pewnie byśmy sobie z tym nie poradzili.


Czy wciąż w województwie podlaskim "stacjonują" siły policyjne z innych części Polski?


Tak. W tym momencie to jest tylko jedna kompania oddziałów prewencji policji. Działa w systemie rotacyjnym, a więc są to policjanci z różnych części kraju. Natomiast od 3 października otrzymany wsparcie jeszcze jednego oddziału, czyli będzie nas wzmacniała jeszcze jedna kompania.


Ile jest obecnie kompanii w naszym regionie?


W tej chwili mamy 243 policjantów oddziałów prewencji - to są dwie, w pełni skompletowane kompanie oddziałów prewencji.


Teraz będzie trzecia, tak?


Tak. Teraz będzie trzecia. Liczymy na i jeszcze jedną kompanię w przyszłym roku, ale nie chciałbym tak bardzo wybiegać w przyszłość. Warunkiem do tego, abyśmy takie wsparcie otrzymali, jest skompletowanie tej kompanii, czyli spowodowanie, aby te etaty zostały zapełnione.

Warto tutaj wspomnieć, że samo przekazanie etatów nie skutkuje jeszcze skierowaniem policjantów do służby, bo przecież tych ludzi trzeba przyjąć, opracować, znaleźć. Ostatni nabór to 32 osoby - one nie zapełnią natychmiast tych 95 wolnych miejsc.


Czy w jakimkolwiek innym województwie są cztery kompanie prewencji?


No tak. W tych dużych województwach jest ich nawet więcej. Są województwa, w których jest 8 kompanii. Ale jeśli otrzymamy wsparcie jeszcze dodatkowej jednej kompanii, to będziemy już zaliczani do grona - powiedzmy - wyróżnionych.


Czy my, mieszkańcy województwa podlaskiego mamy się czym niepokoić, skoro dostaliśmy etaty na trzecią kompanię prewencji, a być może za chwilę będzie czwarta?


Nie, panie redaktorze. Uspokoję. Tu nie chodzi o wywołanie niepokoju czy zbędnego napięcia. Po prostu otrzymujemy wsparcie z kraju. Ci ludzie muszą przyjechać, muszą być gdzieś zakwaterowani, wyżywieni, więc to są dodatkowe koszty, które ponosi nasza formacja. A jeśli będą na miejscu, to koszty będą zdecydowanie mniejsze. Przemawia za tym więc też ekonomia.

Na marginesie warto wspomnieć o tym, że globalne zagrożenie trochę się zmieniło. Widzimy, ile zmian zaszło w ciągu ostatniego roku. Nie tylko Białoruś, ale i Ukraina. Jesteśmy potencjalnie w strefie zagrożenie. Nie chciałbym wywołać jakiegoś niepotrzebnego napięcia, ale chyba lepiej być przygotowanym do pewnych działań i pewnie lepiej mieć ludzi gotowych do podjęcia tych działań, a nie tylko puste etaty.


Czy policja wciąż pełni tak dużą rolę na granicy? Czy wciąż pomaga Straży Granicznej w tym przygranicznym pasie?


Tak. Oczywiście tutaj komponentem wiodącym jest Straż Graniczna i to ona występuje o konkretne wsparcie. Jest też w tej chwili wsparcie wojska. Ale nie chciałbym tutaj wchodzić w garnitur Straży Granicznej, to jest ich rola. Natomiast to wsparcie oni od nas otrzymują.


Z pana informacji wynika, że skoro podlaska policja "zbroi się" w nowe etaty i w nowych ludzi, to czy inne służby postępują podobnie?


Z tego, co mi wiadomo, ustawa o modernizacji służb mundurowych zakłada wzmocnienie etatowe również Straży Granicznej. Nie chcę operować cyframi, bo nie chciałbym wprowadzać w błąd słuchaczy, ale wiem, że to też są dosyć pokaźne liczby. Wiem, że wojsko w ostatnim czasie otrzymało jakieś dodatkowe etaty.


Powiedział pan trochę przekornie, że nie brakuje chętnych do pracy w policji. Ostatnio przyjęto 32 nowe osoby, co ciekawe prawie połowa z tego to kobiety.


Tak, ale to wyjątkowo silny w kobiety nabór, a te 32 osoby to tylko część przyjętych w tym roku. To był czwarty nabór. Przed nami jeszcze jeden. Łącznie dotychczas przyjęliśmy 152 osoby.

Ale wspomnę o tym, że nie słabnie zainteresowanie. Na biegu, mówiąc kolokwialnie, mamy prawie 200 podań, a od początku roku złożono ponad 440, więc zainteresowanie nie jest mniejsze niż w latach przednich.


Jak dużo ludzi odpada w związku z tym?


Aż tak dużo nie odpada. Natomiast oczywiście jest selekcja, są komisje lekarskie, są testy sprawnościowe, jest psycholog, cały szereg badań, po to, żeby do naszej służby trafił jak najlepszy kandydat.


Czyli przede mną siedzi jeden z najspokojniejszych komendantów wojewódzkich w tym kraju, niemartwiący się o zasoby ludzkie w najbliższym czasie?


Nie martwię się o zasoby ludzkie. Ja generalnie chyba jestem spokojnym człowiek i staram się ten spokój wprowadzać w garnizonie, bo nie ma nic gorszego niż nerwowy przełożony. Nie chciałbym, żeby jakieś niepotrzebne emocje udzielały się podległym mi policjantom.

Natomiast myślę, że cały wschód, mimo tego, że rzeczywiście jesteśmy obciążeni dodatkowymi zadaniami, jest spokojny o ludzi, bo tutaj chętnych nie brakuje. Wcześniej pracowałem w garnizonie lubelskim i tam też chętnych do pracy nie brakowało. Z tego, co wiem, Podkarpacie też tego problemu nie ma. Generalnie więc ta nasza ściana wschodnia jest spokojna o kandydatów.

Zobaczymy, jak długo ten stan będzie trwał. Może sytuacja geopolityczna spowoduje, że ludzie zaczną się obawiać pewnych rzeczy i uznają, że jednak tutaj jest niebezpiecznie, ale nie chciałbym iść w tak daleką przyszłość.

Raz jeszcze uspokajam - to wzmocnienie etatowe absolutnie nie służy temu, aby wywołać jakieś niepotrzebne napięcie i wyciągać błędne wnioski. To jest po prostu zwykła ekonomia i potrzeba.

Dodam, że nie tylko oddziały prewencji policji zostały zasilone. To jest niewielka cyfra, ale otrzymaliśmy 17 etatów na wsparcie posterunków policji. Wystąpiliśmy o kolejne wsparcie etatowe i liczę na nie, bo ustawa modernizacyjna zakłada dosyć spore wsparcie etatowe całej naszej formacji. Można by dużo mówić o tym, bo to jest wsparcie nowego pionu - cyberbezpieczeństwa, który powstał w maju tego roku. To wsparcie etatowe na odtwarzane posterunki policji, wsparcie laboratoriów kryminalistycznych, nowe pracownie genetyki.

Wybiegamy więc już w przyszłość i patrzymy na to, co nas czeka, bo jesteśmy formacją - jak sądzę - nowoczesną i reagującą na zmieniające się sytuacje i zagrożenia.


| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie
Maciej Makuszewski, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Makuszewski [wideo]

pięciokrotny reprezentant Polski
1.12.2022

"To historyczny sukces naszej reprezentacji, po 36 latach wyszliśmy z grupy. (...) Wojciech Szczęsny na pewno będzie w jedenastce tego mundialu. Myślę, że być może jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii Mistrzostw Świata" - mówi Maciej Makuszewski.

Sebastian Rynkiewicz, fot. Marcin Gliński

Sebastian Rynkiewicz [wideo]

prezes Klastra Obróbki Metali
30.11.2022

"Ucieszyła nas decyzja o zamrożeniu cen energii. Wprawdzie jest to cena znacząco wyższa w stosunku do tego, jak ceny kształtowały się w ubiegłym roku na tym poziomie, natomiast jest to radykalne zmniejszenie kosztów w stosunku do tych pików cenowych, które były na poziomie sierpnia, września" - mówi prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

Źródło: mlekpol.com.pl

Edmund Borawski

prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie
29.11.2022

Ta zmiana to ewolucja, a nie rewolucja - tak o swoim odejściu po 40 latach kierowania Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol w Grajewie mówi jej prezes Edmund Borawski.


fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
29.11.2022

- W nowym budżecie, w nowych środkach europejskich będzie praktycznie około 80 mln euro więcej. Taką sytuacją mogą się poszczycić tylko cztery województwa w Polsce, w tym właśnie województwo podlaskie.

Marek Zaniewski, fot. Monika Kalicka

Marek Zaniewski

wiceprezes Związku Polaków na Białorusi
28.11.2022

"Więzienie śledcze w Grodnie, w którym przebywa Andrzej Poczobut, jest jednym z najcięższych miejsc do odsiadki na terytorium Białorusi" - mówi Marek Zaniewski.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
25.11.2022

"Nieprzewidywalność, brak stabilności w zasadach - to nas najbardziej niepokoi. Z resztą radzimy sobie w różnych okolicznościach i wierzę, że poradzimy również teraz, ale zbieg okoliczności zewnętrznych, czyli wzrost cen energii, zagrożenia covidem, nieprzewidywalność inflacyjna po prostu nas trochę przeraża" - mówi Grzegorz Jakuć.


fot. Wacław Matysek / archiwum prywatne

Wacław Matysek

rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego Wacław Matysek
24.11.2022

"Sprawa już się toczy przed rzecznikiem dyscyplinarnym i po jej rozpoznaniu myśliwy zostanie skreślony z listy członków Polskiego Związku Łowieckiego. Takiej osoby pozbywamy się jak najszybciej, bo z takimi osobami po prostu nie chcemy mieć nic wspólnego. To jest dla nas plama na honorze" - mówił Wacław Matysek.

Jadwiga Rogoża, archiwum prywatne

Jadwiga Rogoża

z Ośrodka Studiów Wschodnich
24.11.2022

"Ukraina jest na progu katastrofy humanitarnej. Ostrzały rakietowe (...) mają na celu postawienie Ukrainy pod ścianą; zamrożenie, zagłodzenie i zmuszenie jej do jakichś ustępstw" - mówiła na antenie Polskiego Radia Białystok Jadwiga Rogoża.

Mirosław Dymek, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Dymek [wideo]

były bramkarz Jagiellonii Białystok, Mobilna Akademia Młodych Orłów
23.11.2022

"Patrząc na historię, jak rozpoczynaliśmy wielkie turnieje, to po meczu z Meksykiem trzeba być optymistą. Niedosyt jest, ale w perspektywie całego turnieju, drzwi są cały czas otwarte" - mówi Mirosław Dymek.


foto: Monika Kalicka

Mateusz Zaremba [wideo]

z Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców
22.11.2022

Od 1 grudnia będą obowiązywały maksymalne stawki za energię elektryczną. Z zamrożenia cen będą mogły skorzystać małe i średnie mikrofirmy, ale do końca miesiąca przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenie u swojego dostawcy energii.

dr Wiesław Smolski, fot. Joanna Szubzda

dr Wiesław Smolski [wideo]

z Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku
21.11.2022

Eksperci podkreślają, że nowoczesne bezpieczeństwo to nowoczesny system obrony cywilnej. Czy mamy taką w Polsce?

Aleksandra Sadokierska i Joanna Sikora, źródło PRB

Aleksandra Sadokierska i Joanna Sikora

reportażystki Polskiego Radia Białystok
18.11.2022

- Z reportażem jest tak, że zaczyna się oczywiście od tematu, od bohatera. Te tematy przychodzą do nas. Są przeróżne sytuacje, pomysłów i historii jest tysiąc - mówi Joanna Sikora, która otrzymała Grand Prix Konkursu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za reportaż "Tola". Aleksandra Sadokierska dostała główną nagrodę w kategorii Dokument Roku na Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów "Melchiory".


Joanna Buźniak, fot. Paweł Wądołowski

Joanna Buźniak

naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Łomży
18.11.2022

Dziś w Łomży będą włączone syreny alarmowe - dlaczego tak się stanie? A także jak powinniśmy się zachować kiedy takie syreny usłyszymy?

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2022

- To nie jest tak, że władze Polski mogły "machać szabelką". Wykazały się bardzo daleko idącą rozwagą, co zresztą zostało docenione przez naszych sojuszników. Nikomu nie zależy na eskalacji działań wojennych - mówi o incydencie w Przewodowie prof. Bartnicki.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
16.11.2022

"System przeciwlotniczy rozwinięty teraz na terytorium całej Polski; zabezpiecza pełną obserwację terenu tylko do wysokości 3 tys. metrów. Nie ma możliwości w czasie pokoju rozstawienia stacji aktywnie działających, które by śledziły na niższym pułapie" - mówi Maksymilian Dura.


Generał Andrzej Jakubaszek, fot. Barbara Sokolińska

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.11.2022

"Powinniśmy od początku bardziej szczegółowo komunikować to, co dzieje się na granicy. Pewne sytuacje w odbiorze społecznym wynikały, być może, z niepełnych informacji jakie były przekazywane po naszej stronie, ale mieliśmy wiele rzeczy do robienia w kontekście systemu ochrony granicy" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.

fot. Monika Kalicka

Wojciech Szewko

ekspert ds. międzynarodowych
16.11.2022

"Z całą pewnością ten fragment przestrzeni jest monitorowany od początku konfliktu przez radary i samoloty NATO, w związku z tym ustalenie trajektorii tego pocisku, skąd został wystrzelony, to jest kwestia dość krótkiego czasu" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok dr Wojciech Szewko.

Jakub Dudziak źródło: Urząd do Spraw Cudzoziemców

Jakub Dudziak

rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców
15.11.2022

- Wzrosła liczba cudzoziemców ubiegających się w Polsce o udzielenie ochrony międzynarodowej lub składających wnioski uchodźcze. Takie wnioski złożyło o 30 proc. osób więcej niż w analogicznym okresu ubiegłego roku.


Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
14.11.2022

"Z czego wynika taka słaba pozycja w tabeli? Przede wszystkim można powiedzieć, że to niespotykany pech, bo weźmy pod uwagę ilość kontuzji w jednej tylko formacji, formacji obronnej. Czy to nie można nazwać pechem, żeby pięciu stoperów doznało kontuzji w jednej rundzie?" - mówi Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
13.11.2022

Z mojej strony nie ma takich zakusów (na zwolnienie trenera Macieja Stolarczyka - przyp. red.) - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz. - Myślę, że nasz kłopot niekoniecznie tkwi w trenerze.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki

prezes Instytutu Pamięci Narodowej
11.11.2022

- Nadal będziemy bardzo aktywni w kwestii poszukiwań i identyfikacji ofiar systemów totalitarnych i ich upamiętnień - mówi prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.


Karol Świderski, fot. Barbara Sokolińska

Karol Świderski

napastnik reprezentacji Polski
10.11.2022

Wszystko jasne. Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił w czwartek (10.11) nazwiska 26 piłkarzy, którzy polecą na mistrzostwa świata w Katarze. Wybrał ich z 47-osobowej tak zwanej szerokiej kadry.

fot. Monika Kalicka

Katarzyna Cybulska

główny specjalista do spraw ochrony powietrza w woj. podlaskim
10.11.2022

"W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych cząstki pyłu nie rozprzestrzeniają się do wyższych warstw atmosfery, tylko gromadzą się niżej ziemi i wtedy powstaje zjawisko smogu. Gdy jest mgła, to wtedy daje się to odczuć. Powietrze jest ciężkie, czuć taki zapach dymu w powietrzu" - mówi Katarzyna Cybulska.

Robert Polak, fot. Barbara Sokolińska

Robert Polak

wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP
9.11.2022

"My jako pracownicy Straży Granicznej i Policji zarabiamy najmniej w stosunku do innych urzędów" - mówił w Polskim Radiu Białystok wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP Robert Polak.


Lech Dzienis, fot. Monika Kalicka

prof. Lech Dzienis

pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego do spraw utworzenia Centrum Nauki i Sztuki o Drewnie Xylopolis
8.11.2022

Ma to być zupełnie unikatowe miejsce na mapie Białegostoku i całego regionu - przedstawiające drewno, jego piękno i szerokie możliwości wykorzystania. W mieście ma powstać Centrum Nauki i Sztuki o Drewnie Xylopolis.

Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Błaszczak

wicepremier, minister obrony narodowej
8.11.2022

“Robimy wszystko żeby wzmocnić Wojsko Polskie. Jednym z elementów wzmocnienia Wojska Polskiego jest powoływanie do życia nowych jednostek wojskowych” - mówił w Radiu Białystok wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Grzegorz Kuczyński, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.11.2022

"Pierwszą imprezę "Biegnę dla Niepodległej" zrobiliśmy w setną rocznicę odzyskania niepodległości w 2018 roku i od tamtej pory co roku spotykamy się z biegaczami na alei marszałka Józefa Piłsudskiego. To sobie wymarzyliśmy już kilka lat temu i tego się trzymamy. Wspólnie chcemy uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. To bardzo radosne święto, myślę, że tak powinniśmy zamanifestować radość" - mówił w Radiu Białystok prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński.


Jarosław Kaczyński, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Kaczyński

prezes Prawa i Sprawiedliwości
7.11.2022

W miniony weekend (5-6.11) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Suwałki. Zapytaliśmy go m.in. o modernizację drogi z Białegostoku do Suwałk, o przesmyk suwalski i sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
4.11.2022

"Nie znamy do końca jakości, wiarygodności certyfikatów, bo węgiel jest bardzo specyficznym towarem. Każdy węgiel jest czarny, ale co w sobie zawiera, to się okaże dopiero w życiu" - mówi Grzegorz Jakuć.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
3.11.2022

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, na granicy z obwodem kaliningradzkim powstanie tymczasowa zapora. Dlaczego polskie wojsko wzmocni kolejną granicę? Jakie zagrożenie może czekać nas ze strony Rosji?


Marcin Wroński, fot. Monika Kalicka

Marcin Wroński

zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
2.11.2022

"Jak prześledzimy giełdy surowców rolnych, które są wyznacznikami cen na całym świecie, to w przeciągu ostatniego roku widzimy ogromne wzrosty. Te koszty przekładają się na ceny żywności, niekiedy z pewnym opóźnieniem" - mówi Marcin Wroński.

Konrad Trzonkowski, źródło: arp.pl

prof. Konrad Trzonkowski

dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu
2.11.2022

"Wszyscy marzymy o tym, żeby rok 2024 był już rokiem stabilności gospodarczej" - mówi prof. Konrad Trzonkowski.

Jerzy Kopania, fot. Sylwia Krassowska

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
31.10.2022

"Wydaje mi się, że wszystkie marzenia o tym, że Rosja stanie się kiedyś państwem demokratycznym są jednak próżnymi marzeniami" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok prof. Jerzy Kopania.


Jesus Imaz, fot. Joanna Szubzda

Jesus Imaz

napastnik Jagiellonii Białystok
30.10.2022

- Nikt nie lubi przegrywać 2:5, a szczególnie boli porażka przed własną publicznością - mówi o meczu z Legią Warszawa Jesus Imaz.

ks. Jan Pochodowicz i Sebastian Ptaszyński, fot. Marcin Gliński

ks. Jan Pochodowicz i Sebastian Ptaszyński [wideo]

proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie i koordynator kwesty
28.10.2022

"Cmentarz w Wasilkowie jest jednym z piękniejszych w okolicy. Jest zabytkowy i dlatego też wymaga opieki, wymaga konserwacji" - mówił w Radiu Białystok ks. Jan Pochodowicz.

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
27.10.2022

"Moja propozycja w tej książce jest taka, żeby przestać się kłócić i powrócić do ekonomii jako nauki empirycznej, która pozwala rozwiązać konkretne problemy gospodarcze" - mówi prof. Dariusz Kiełczewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok