Radio Białystok | Gość | Bartosz Szolc [wideo] - organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28.02.2023, 07:37, akt. 11:40

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska
Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Bartoszem Szolcem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

1 marca - w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - ulicami stolicy regionu przejdzie Białostocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

O tej inicjatywie opowiada poranny gość Polskiego Radia Białystok - organizator tego wydarzenia Bartosz Szolc.


Adam Janczewski: Dlaczego angażuje się pan w organizację akurat takiego wydarzenia?


Bartosz Szolc: Bardzo ważne są dla mnie kwestie patriotyczne związane z podziemiem niepodległościowym, z naszymi żołnierzami, którzy walczyli mimo wszystko o niepodległość naszego krajów w bardzo trudnych czasach w historii Polski.


Co pańskim zdaniem Polacy, szczególnie młodzi ludzie wiedzą na temat Żołnierzy Wyklętych i polskiego podziemia?


Są to ludzie, którzy niezłomnie walczyli z okupantem niemieckim, jak i również sowieckim, za co później zostali wyklęci przez reżim komunistyczny, który w tamtych latach rządził w naszym kraju, czyli po II wojnie światowej, aż do 1989 roku, kiedy de facto Polska stała się niezależna od tego ustroju.


Miałem bardziej na myśli to, jaki jest stan wiedzy w społeczeństwie na temat niezłomnych, wyklętych. Czy wszyscy sobie zdają sprawę co to były za postaci i jakie to były historie?


Chyba nie wszyscy jednak sobie zdają z tego sprawę jakie to były postaci, kto to był i kto w ogóle walczył w tych formacjach. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy. Przypominamy, że to byli ludzie, którzy walczyli o naszą niepodległość i byli mordowani w katowniach ubeckich, NKWD za to, że po prostu wierzyli w takie wartości jak Bóg, honor i ojczyzna. A w naszym mieście – Białymstoku jest wiele takich miejsc, chociażby kino Ton, gdzie pokazowo byli sądzeni.


Bohaterem tegorocznego białostockiego marszu będzie Zbigniew Rećko „Trzynastka”. Skąd akurat taki wybór?


To była postać bardzo odważna, która w sposób brawurowy uciekła z więzienia Gestapo, a później była sądzona przez komunistów i zginęła w sposób niezłomny za to, że po prostu walczyła o niepodległą Polskę.


To bohater tegorocznego wydarzenia, a hasłem tegorocznego marszu jest „Stanę na każde twoje zawołanie – Polsko!”. Jak rozumiem, nawiązuje ono do historii Wyklętych, ale ma też wymiar współczesny.


Tak, owszem, jest to wymiar współczesny. Chcemy pokazać, że te ideały, w które wierzyli Żołnierze Wyklęci są nadal żywe i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Że samo przywiązanie do ojczyzny jest rzeczą elementarną dla każdego z nas. A dla nas, dla patriotów jest to w szczególności bardzo ważne, bo kto, jak nie my będzie walczył o Polskę w razie jakiegoś zagrożenia? A czasy są dość niespokojne, my na Podlasiu żyjemy jednak blisko granicy z Białorusią, z Rosją, z których terenów de facto wojska rosyjskie wkraczały na Ukrainę rok temu.

Przypomnijmy, że to też nie były zapowiedziane ataki. Musimy być gotowi na każdą okoliczność i dlatego my, jako patrioci ofiarujemy własne życie, własne zdrowie dla naszego państwa i mówimy 1 marca że tak jak Żołnierze Wyklęci staniemy na każde zawołanie i pomimo trudnych okoliczności zawsze będziemy bronić naszych rodzin, naszej ojczyzny.


Na konferencji prasowej zapowiadającej marsz powiedział pan, że niektórzy mówią, że ci ludzie nie są godni upamiętniania – chodzi o Wyklętych. Co pan miał na myśli?


Bardziej wyciągane są kontrowersyjne treści, a niektórzy nie zdają sobie sprawy, że mimo wszystko te lata, w których oni walczyli nie były łatwe dla tych ludzi. Łatwo jest powiedzieć z pozycji siedzącej, z domu jak powinni ci ludzie się zachować, jak powinni walczyć, czy powinni się poddać, gdy tak naprawdę byli zmuszeni do walki z okupantem. Bo w innym przypadku, gdyby się ujawnili to zostaliby po prostu zamordowani.


A co właśnie z tymi postaciami kontrowersyjnymi? W Białymstoku mamy chociażby Szendzielarza „Łupaszkę”, w Hajnówce Rajsa „Burego? Czy to są postaci, które w pańskiej ocenie należy również upamiętniać, czcić czy raczej wypadałoby do końca, w stu procentach wyjaśnić tę historię?


Owszem, powinno się upamiętniać te postaci z tego względu, że zostały one uniewinnione przez sąd w sposób formalny w III Rzeczpospolitej. Myślę, że tutaj kwestia jest po prostu już wyjaśniona, śledztwo w tej sprawie było prowadzone przez specjalistów, którzy dokonywali już takich ekspertyz.


Te postaci jednak budzą kontrowersje w części społeczeństwa. W trudnych czasach, w zagrożeniach z zewnątrz, o których mówiliśmy, czy nie powinniśmy szukać postaci, co do których nie ma żadnych wątpliwości? Podziały w społeczeństwie w tak trudnych czasach to chyba ostatnie, co jest nam potrzebne.


Raczej powinniśmy wyjaśniać te kwestie, które są przez różne środowiska afirmowane, niekoniecznie związane z naszą polską racją stanu, bo jednak jest to nagłaśniane przez ludzi związanych z poprzednim ustrojem, dla których ci ludzie byli po prostu niewygodni, a z którymi oni przecież walczyli, czyli z Żołnierzami Wyklętymi.

Ludzie, którzy byli de facto związani z ustrojem komunistycznym – to dla nich Żołnierze Wyklęci są niewygodni, w sensie takim, że nie powinni być bohaterami, dlatego są też niejako oczerniani. Przypisywane są im winy, których po prostu nie zrobili, bądź nie wydali takiego rozkazu, bądź nie ma na to dowodów. Bo wiadomo, po 80 latach można wiele rzeczy sobie dopisać, różne fałszywe historie można wymyśleć, gdzie na papierze de facto były rozkazy jednak powierzane tym żołnierzom.


Białostocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białymstoku – która jest to edycja i ile osób maszeruje mniej więcej w każdej edycji w stolicy regionu?


To już jest tradycyjny marsz w Białymstoku. Jest to bodajże 13. już edycja, maszeruje nas rok w rok około 1500 osób. Mam nadzieję, że w tym roku pogoda dopisze i frekwencja również. Serdecznie państwa zapraszam.


No właśnie, to kiedy i jaką trasą przejdzie Białostocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych?


Marsz Żołnierzy Wyklętych przejdzie 1 marca, o godz. 18 wyruszamy spod kina Ton, wcześniej też będzie występ słowno-muzyczny, będziemy śpiewać piosenki patriotyczne związane z tamtymi czasami, żeby mimo wszystko jakoś uświetnić ten dzień, żeby również z innej perspektywy pokazać tamte wydarzenia, że tak naprawdę ta formuła się ciągle rozwija, że nie jesteśmy wypaleni, a cały czas działamy, że nie ma tutaj zastoju.

(fragment rozmowy)

| red: bs, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.

Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.


Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.

fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.


fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.

ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.

fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.


Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.

dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.


Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.


Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski, fot. Marcin Gliński

Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski

zespół Bad Falcon, laureaci konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
25.02.2023

- Po Niebieskim Mikrofonie jeszcze się nie spotkaliśmy, nie mieliśmy żadnej próby, ale na gorąco rozmawialiśmy o teledysku. Na pewno w planach mamy teledysk do piosenki "Klątwa" - mówił w Radiu Białystok Tomasz Staranowicz z zespołu Bad Falcon.

Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
24.02.2023

- To nie jest wojna o charakterze lokalnym, regionalnym. To jest wojna, która zdeterminuje porządek europejski, z wpływem także na porządek światowy - mówi w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.

Marek Ławreszuk, fot. Joanna Szubzda

Marek Ławreszuk

z zespołu Czeremszyna - laureata plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
24.02.2023

- Ta nagroda była dla nas bardzo dużą niespodzianką. Zespoły, które grają podobną muzykę do nas i będą planowały w przyszłych latach startować w Niebieskim Mikrofonie, niech się nie wahają - warto!


Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Przemek Piotrowski

laureat konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
23.02.2023

- Niebieski Mikrofon przede wszystkim daje cenne doświadczenie. Poznałem wielu ciekawych artystów, wiele zespołów, dostałem masę motywacji i zastrzyk finansowy.

prof. Maciej Perkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Maciej Perkowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.02.2023

- Deklaracja liderów Bukaresztańskiej Dziewiątki to sygnał polityczny, który pokazuje jedność i usuwa wątpliwości wobec Rosji, na przykład w kwestiach gospodarczych.

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski, fot. Sylwia Krassowska

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski

zespół Five Stages of Grief, finaliści 4. edycji konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok"
22.02.2023

"To był duży stres, bo jesteśmy młodym zespołem, za nami dopiero drugi konkurs, ale nikt nie chciał zawieść. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy Niebieski Mikrofon" - mówi Michał Babik.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok