Radio Białystok | Gość | Mirosław Oliferuk [wideo] - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży

19.05.2023, 07:33, akt. 09:30

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski
Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Z Mirosławem Oliferukiem rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Od 1 lipca ma obowiązywać zakaz wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne samochody ciężarowe na drogach ekspresowych i autostradach. Czy będzie to miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa na tych drogach? Czy będzie to tylko martwy przepis, którego nikt nie będzie przestrzegał? Między innymi o to pytaliśmy gościa porannej rozmowy w Polskim Radiu Białystok - dyrektora łomżyńskiego WORD-u Mirosława Oliferuka.


Paweł Wądołowski: To rewolucja w zasadach, jeżeli chodzi o wyprzedzanie na drogach ekspresowych i autostradach. Samochody ciężarowe nie będą mogły wyprzedzać drugiego samochodu ciężarowego. Taki jest projekt ustawy przyjęty przez rząd. 

Mirosław Oliferuk: To prawda. Na pewno można by to nazwać małą rewolucją. I rzeczywiście, skutki, które są przewidywane, zdecydowanie będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To oczywiste. Natomiast, jak to zwykle bywa, część kierujących będzie zadowolona, ale druga część nie. 


Emocji nie brakuje. Rozmawiałem wczoraj z kierowcami samochodów ciężarowych - dużo niecenzuralnych słów padło na temat tych zmian. 

Tutaj należy zrozumieć rację drugiej strony. Aczkolwiek osobiście uważam, że summa summarum będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili. Chciałbym podać prosty przykład. Nie wiem, czy pan redaktor wie, z jaką dopuszczalną prędkością ciężarówki mogą jechać na drogach ekspresowych i autostradach. 


80 kilometrów na godzinę.

No właśnie. Wbrew pozorom nie dla wszystkich jest to taka oczywista odpowiedź. Gdy dopuszczalna prędkość na drogach ekspresowych to 120, a na autostradach 140 kilometrów na godzinę. 


Dla samochodów osobowych. 

Tak jest. I tutaj mamy taką sytuację, że jeżeli prawym pasem jedzie ciężarówka z prędkością 78 kilometrów na godzinę, czyli z prędkością dopuszczalną. I jedzie za nią ciężarówka, która jedzie z prędkością 80 kilometrów na godzinę, to czas wyprzedzania, gdy do niego dojdzie, przy takich prędkościach o których mówiłem, to około 4 minut. A droga wyprzedzania to już jest kilka ładnych kilometrów. W związku z powyższym, w mojej ocenie, trochę są sobie winni sami kierowcy ciężarówek, bo przecież jeżeli dochodzi o wyprzedzania jednej przez drugą, to ta wyprzedzana mogłaby zwolnić, by ten manewr został wykonany płynnie. 


Pytałem o to wczoraj kierowców samochodów ciężarowych i oni mi powiedzieli - kiedy jadą kilka godzin, te dwa kilometry na godzinę nie robią żadnej różnicy. Ale jeżeli są tydzień w trasie, to się tego nazbiera. Mogą nie zdążyć z dostawą, nie zdążą na pauzę, na parking. 

Z drugiej strony musimy wiedzieć o tym, że prędkość dopuszczalna to 80 kilometrów na godzinę. Przecież tajemnicą nie jest - a sami jeździmy po tych drogach, że te ciężarówki jeżdżą zdecydowanie szybciej. Więc gdyby odpowiednio planować trasę i czas dojazdu z jednego punktu do drugiego, zakładając, że prędkość to 80 kilometrów na godzinę, to podejrzewam, że wszyscy kierowcy ciężarówek by się w tym czasie zmieścili. 


Tutaj chyba trzeba będzie po prostu zmienić planowany czas dostawy. Będzie trzeba wykonać bardzo dużą pracę jeżeli chodzi o spedytorów, logistyków, żeby dostosować się do tych zmian. I to wszystko kosztuje. 

To prawda. Ale musimy wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną rzecz. Przybywa nam dróg ekspresowych, szczególnie w naszym regionie. W związku z powyższym te czasy i tak się z automatu skracają, ze względu na to, że kierowcy ciężarówek nie muszą już jeździć drogami krajowymi lub drogami, które mają po jednym pasie ruchu w danym kierunku. Ja wiem, że nie da się tutaj znaleźć takiego złotego środka, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale zdecydowana większość użytkowników tychże dróg to są jednak kierowcy samochodów osobowych. 


Jeden z kierowców zwrócił mi uwagę na taką sytuację - kiedy te samochody ciężarowe - nie mówię, że tak jest zawsze, ale zdarza się tak, że bardzo późno sygnalizują manewr wjazdu na lewy pas. I samochód osobowy, który nawet jedzie z dopuszczalną prędkością 120 kilometrów na godzinę na ekspresówce, musi bardzo gwałtownie hamować. To też zniknie. 

Oczywiście zdarzają się takie sytuacje. Pewnie by do takich sytuacji nie doszło, gdybyśmy na drodze siebie nawzajem szanowali. Ja nie twierdzę broń Boże, że tutaj dochodzi do braku szacunku jednej strony do drugiej, ale sami możemy decydować o tym, czy ten ruch jest płynny czy nie. W tej chwili będziemy się starali to zrobić metodami administracyjnymi. Zobaczymy, jaki to skutek wywrze. 


Zastanawiam się, czy to nie będzie martwy przepis. Czy w tym projekcie ustawy są już jakieś informacje o potencjalnych karach i mandatach. 

Te kary już są. Na niektórych drogach ekspresowych już teraz obowiązują zakazy wyprzedzania ciężarówek. Taki mandat, zgodnie z taryfikatorem, będzie wynosił 1000 zł. Natomiast przy okazji kierowca ciężarówki, bo to ich będzie dotyczyło, zarobi 15 punktów. Jest to bardzo restrykcyjna kara - zarówno finansowa jak i punktowa. Pamiętajmy, że na razie obowiązuje zapis mówiący o tym, że możemy zdobyć na koncie 24 punkty. Powyżej tej liczby, czyli 25 i więcej, niestety będzie zabrane prawo jazdy. Dla kierowcy, dla którego jazda pojazdem to wykonywanie zawodu, będzie to kara wyjątkowo dotkliwa. 


Czy będą jakieś wyjątki od tej zasady?

W tych założeniach, o których mówił minister Adamczyk, będzie można wyprzedzać na drogach ekspresowych lub autostradach, jeżeli będziemy mieli do czynienia z trzema pasami ruchu w jednym kierunku. Będzie można wyprzedzać dwoma pasami skrajnymi prawymi. Lewy pas będzie absolutnie wyłączony z wyprzedzania. Mamy z tym do czynienia - tak, żeby to zobrazować - na obwodnicy Marek. Bardzo często jeździmy do Warszawy i ta obwodnica Marek jest właśnie drogą ekspresową trzypasmową i tu kierowcy ciężarówek będą mogli się wyprzedzać, ale podkreślam - na dwóch skrajnych pasach. 


Padło pytanie jednego z kierowców - a co w sytuacji, kiedy przed nami jedzie np. pojazd z dużym gabarytem, 40 kilometrów na godzinę, samochód ciężarowy. Czy będzie wyjątek od takiej sytuacji?

Bardzo dobre pytanie, bowiem sytuacja taka może się rzeczywiście zdarzyć. Jeżeli będziemy ślepo interpretować istniejące przepisy, mówiące o zakazie wyprzedzania, bo takie znaki przecież obowiązują w naszym kraju już teraz - tu tak naprawdę nie będziemy mogli formalnie wyprzedzić. 


Musimy poczekać na rozporządzenie. 

Tak, musimy poczekać na rozporządzenie wykonawcze i dopiero wtedy będziemy mogli się odnieść do tego typu wyjątków. Jeszcze ważna uwaga dla tych, którzy chcą zdawać egzamin na prawo jazdy. Te przepisy mają wejść i na pewno zmieni się baza pytań. Żeby nie byli zdziwieni ci, którzy uczą się starych pytań, bowiem części nie będzie, a część będzie zmieniona. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
29.09.2023

"Pojemność Europy jest ograniczona. Nie łudźmy się - także możliwości adaptacyjne. One się powoli wyczerpują, a tak naprawdę ten kryzys migracyjny chyba dopiero narasta" - mówił w Polskim Radiu Białystok ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB, prof. Daniel Boćkowski.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.


Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.

Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.


prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.


Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."


fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.

dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.


Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.


Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.


Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.

fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.


dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.


fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.


Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.

gen. Waldemar Skrzypczak

gen. Waldemar Skrzypczak [wideo]

były dowódca Wojsk Lądowych RP
2.08.2023

- Mamy miażdżącą przewagę nad wojskami białoruskimi i rosyjskimi wagnerowcami. W związku z tym ci, którzy mówią o tym zagrożeniu, poddają pod wątpliwość sprawność naszego wojska. Zachowajmy spokój. Uważam, że my, Polacy, powinniśmy być odporni na propagandę Łukaszenki i Putina.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok