Radio Białystok | Gość | gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo] - dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie

13.09.2023, 08:53, akt. 12:13

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda
gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z gen. bryg. Arkadiuszem Mikołajczykiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Podlaskiem od niedawna działa dodatkowa formacja - Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie. Jaki jest jej cel? Jakie zadania mają żołnierze?

Z generałem brygady Arkadiuszem Mikołajczykiem, dowódcą WZZ Podlasie, rozmawia Renata Reda.Renata Reda: Podlegli panu żołnierze są nie tylko przy granicy, ale też w różnych częściach regionu, m.in. w Kolnie, daleko od granicy. Czy informujecie mieszkańców o tym, jaki jest cel waszej wizyty?


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk: Tak. Staramy się dotrzeć do wszystkich, którzy dzisiaj wspólne z nami żyją, którzy nas wspierają, do tych, którzy w jakiś sposób nam pomagają. Informujemy przede wszystkim o tym, że będziemy się szkolić w terenie przygodnym, w miejscach, gdzie najczęściej dzisiaj zwykli obywatele prowadzą życie, biznes, po prostu funkcjonują na co dzień. Informujemy o tym, co będziemy tutaj robić, co robimy.

Jeśli chodzi o zadania, które zostały nałożone na nas przed przyjazdem, to skoncentrowani jesteśmy na dwóch aspektach. Jeden to jest bardzo silne wsparcie Straży Granicznej, bo wiemy, że musimy sobie tutaj radzić z naporem migrantów, więc to jest jeden z kluczowych tematów, którym się zajmujemy. Po drugie, prowadzimy intensywne szkolenie w pasie już od granicy do 150 kilometrów w tył.


Czyli totalnie w warunkach polowych.


Dosłownie. To jest to novum, z którym - jak widzimy - nie wszyscy sobie dzisiaj mentalnie radzą. Nie mówię o żołnierzach, tylko o społeczeństwie - że wyszliśmy tak naprawdę z tej sfery komfortu, czyli ze szkolenia w jednostkach wojskowych, poligonach, wyszliśmy w teren, w którym faktycznie mogłyby być prowadzone działania zbrojne, bojowe.


Gdzie przerzuciliście najwięcej żołnierzy?


To Dubicze Cerkiewne do Mielnika - na tym odcinku mamy w tej chwili najwięcej żołnierzy, ponieważ presja migracyjna jest tam największa. Można powiedzieć, że na tym odcinku najbardziej wspieramy Straż Graniczną i próbujemy zatrzymać tę falę i działania z drugiej strony.


Jaki wachlarz działań ma WZZ Podlasie?


Szeroki, bardzo szeroki. Po pierwsze to działania na granicy - patrolowanie, wspieranie Straży Granicznej. Drugi aspekt to ten szkoleniowo-operacyjny, czyli prowadzimy zajęcia taktyczne, szkolimy się do różnego rodzaju form działań - od przeciwdywersyjnych, przeciwdesantowych, przeciwpartyzanckich, wszystkich tych, które dziś mogłyby się pojawić.

Ale w ramach tego szkolenia również realizujemy w różnych miejscach szkolenia ogniowe. Będziemy również na pobliskim poligonie. Przede wszystkim chcemy korzystać także ze strzelnic, które są w posiadaniu różnego rodzaju instytucji, też osób prywatnych, tak, żebyśmy nie musieli pokonywać wielkich tras do tych obiektów, żeby się szkolić.


Ilu jest żołnierzy i jaki macie sprzęt?


Dzisiaj nasza operacja opiera się na 10 tys. żołnierzy - 4 tys. jest dedykowanych do wsparcia Straży Granicznej, czyli tak naprawdę zajmują się wsparciem na granicy i realizacją tych zadań, które ma SG i my. Natomiast pozostali, czyli 6 tys. żołnierzy, znajduje się w strefie "tylnej", gdzie prowadzimy szkolenie operacyjne, przygotowujemy się do odpierania ewentualnych zagrożeń, które mogłyby się pojawić, a o których wcześniej mówiłem.

Cieszymy się z tego, że zabraliśmy ze sobą sprzęt, który jest najnowocześniejszy. Mamy sprzęt rozpoznawczy, ale też mamy Langusty, Leopardy, Rosomaki, mamy RAK-i, więc jest tego dużo. Są także śmigłowce, drony, sprzęt, którym możemy operować zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. I to jest istota tego działania - połączenie tych dwóch obszarów. To wszystko daje nam pewien obraz działania zarówno na granicy, jak i z tyłu.


Czy te śmigłowce, które wieczorami słyszymy nad Białymstokiem, są wasze?


Niestety. Chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich mieszkańców. Śmigłowiec wytwarza dość duży hałas i osoby, które mieszkają wokół lotniska, mają dyskomfort. Nie mamy jednak na tę chwilę możliwości, aby znaleźć inne miejsce i przenieść tę lokalizację, dlatego jesteśmy tutaj. Ale staramy się słuchać mieszkańców i jak najbardziej podejmować takie działania, żeby tego hałasu było jak najmniej.


Co do tej pory udało się wypracować w ramach zgrupowania?


Przede wszystkim wydaje mi się, że znacznie poprawiliśmy współpracę ze Strażą Graniczną, z czego bardzo się cieszę, ponieważ moim zdaniem to jest jeden z ważniejszych elementów naszej współpracy i działania. Nasza dobra współpraca, komunikacja skutkuje tym, że w ostatnich tygodniach bardzo mocno zmalała liczba przekroczeń naszej granicy. Nawet zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje, ale wydaje mi się, że charakter działań, które żeśmy wprowadzili, bardzo manewrowy, i właśnie ta dobra współpraca z SG, przynoszą owoce.


W jakim stopniu monitorujecie sytuację po stronie białoruskiej? Jak to tam wygląda?


Myślę, że to nie jest tajemnicą. Jesteśmy bardzo mocno nastawieni na to, co dzieje się na Białorusi. Oczywiście my patrzymy na to z punktu widzenia militarnego, wojskowego, tak żebyśmy czytali tę sytuację w naszym znaczeniu. I właśnie odbierając te różnego rodzaju bodźce i informacje o stronie białoruskiej, a zwłaszcza tej części militarnej, o której ostatnio było bardzo dużo mówione, przygotowujemy nasze odpowiedzi poprzez to szkolenie. Czyli to szkolenie tak naprawdę jest ukierunkowane w taki sposób, żeby być przygotowanym na zagrożenia, które mogłyby się pojawić. Robimy wszystko, żeby je zminimalizować i nie być zaskoczonym, gdyby taka sytuacja się zdarzyła.


Panie generale, z jakim przyjęciem spotkaliście się wśród mieszkańców Podlasia?


Muszę powiedzieć, że nie jestem zaskoczony, bo część swojej służby spędziłem na Podkarpaciu, więc klimat wschodnich regionów jest mi znany. Natomiast bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa. Bardzo, bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje, wspiera nas i z tego się bardzo cieszę.

Organizując zajęcia i szkolenie w terenie, gdzie mieszkają nasi obywatele, często mamy z nimi do czynienia i często z nimi się spotykamy jako przełożeni, ale też żołnierze. I ta ciepła atmosfera naprawdę dobrze wpływa na nas wszystkich. Potrafimy siebie wzajemnie rozumieć.

Natomiast cieszy mnie to, że duża część naszych obywateli jest zadowolona z tego, że jesteśmy, bo jednak dostrzegają niebezpieczeństwa, dostrzegają sytuację, w której jesteśmy, dostrzegają migrantów, którzy próbują przez naszą granicę się przedostawać, więc czują tę presję, ale wydaje się, że dzięki nam troszkę łatwiej im się żyje.


W jakich warunkach służą żołnierze? Nie chodzi mi o ćwiczenia na poligonie, ale o zakwaterowanie w jednostce.


Chciałbym tutaj jedną rzecz powiedzieć, bo ostatnio dużo mówi się w mediach o naszym działaniu. Mam wrażenie, że przez chyba kilka czy kilkanaście ostatnich lat trochę żeśmy się uśpili w tym znaczeniu, że żołnierz ma mieć warunki hotelowe, że żołnierz musi żyć w jakimś obiekcie. Natomiast wszyscy zapomnieli, że tak naprawdę miejsce żołnierza dzisiaj jest w terenie. Miejsce żołnierza jest tam, gdzie będzie prowadził działania i do tego musi się przygotowywać. Zarówno psychika żołnierza, jak i wyposażenie, które ma, musi dzisiaj uwzględniać to, że będzie musiał w różnym czasie, w różnym miejscu umieć przeżyć.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok