Radio Białystok | Gość | gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo] - dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie

13.09.2023, 08:53, akt. 12:13

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda
gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z gen. bryg. Arkadiuszem Mikołajczykiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Podlaskiem od niedawna działa dodatkowa formacja - Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie. Jaki jest jej cel? Jakie zadania mają żołnierze?

Z generałem brygady Arkadiuszem Mikołajczykiem, dowódcą WZZ Podlasie, rozmawia Renata Reda.Renata Reda: Podlegli panu żołnierze są nie tylko przy granicy, ale też w różnych częściach regionu, m.in. w Kolnie, daleko od granicy. Czy informujecie mieszkańców o tym, jaki jest cel waszej wizyty?


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk: Tak. Staramy się dotrzeć do wszystkich, którzy dzisiaj wspólne z nami żyją, którzy nas wspierają, do tych, którzy w jakiś sposób nam pomagają. Informujemy przede wszystkim o tym, że będziemy się szkolić w terenie przygodnym, w miejscach, gdzie najczęściej dzisiaj zwykli obywatele prowadzą życie, biznes, po prostu funkcjonują na co dzień. Informujemy o tym, co będziemy tutaj robić, co robimy.

Jeśli chodzi o zadania, które zostały nałożone na nas przed przyjazdem, to skoncentrowani jesteśmy na dwóch aspektach. Jeden to jest bardzo silne wsparcie Straży Granicznej, bo wiemy, że musimy sobie tutaj radzić z naporem migrantów, więc to jest jeden z kluczowych tematów, którym się zajmujemy. Po drugie, prowadzimy intensywne szkolenie w pasie już od granicy do 150 kilometrów w tył.


Czyli totalnie w warunkach polowych.


Dosłownie. To jest to novum, z którym - jak widzimy - nie wszyscy sobie dzisiaj mentalnie radzą. Nie mówię o żołnierzach, tylko o społeczeństwie - że wyszliśmy tak naprawdę z tej sfery komfortu, czyli ze szkolenia w jednostkach wojskowych, poligonach, wyszliśmy w teren, w którym faktycznie mogłyby być prowadzone działania zbrojne, bojowe.


Gdzie przerzuciliście najwięcej żołnierzy?


To Dubicze Cerkiewne do Mielnika - na tym odcinku mamy w tej chwili najwięcej żołnierzy, ponieważ presja migracyjna jest tam największa. Można powiedzieć, że na tym odcinku najbardziej wspieramy Straż Graniczną i próbujemy zatrzymać tę falę i działania z drugiej strony.


Jaki wachlarz działań ma WZZ Podlasie?


Szeroki, bardzo szeroki. Po pierwsze to działania na granicy - patrolowanie, wspieranie Straży Granicznej. Drugi aspekt to ten szkoleniowo-operacyjny, czyli prowadzimy zajęcia taktyczne, szkolimy się do różnego rodzaju form działań - od przeciwdywersyjnych, przeciwdesantowych, przeciwpartyzanckich, wszystkich tych, które dziś mogłyby się pojawić.

Ale w ramach tego szkolenia również realizujemy w różnych miejscach szkolenia ogniowe. Będziemy również na pobliskim poligonie. Przede wszystkim chcemy korzystać także ze strzelnic, które są w posiadaniu różnego rodzaju instytucji, też osób prywatnych, tak, żebyśmy nie musieli pokonywać wielkich tras do tych obiektów, żeby się szkolić.


Ilu jest żołnierzy i jaki macie sprzęt?


Dzisiaj nasza operacja opiera się na 10 tys. żołnierzy - 4 tys. jest dedykowanych do wsparcia Straży Granicznej, czyli tak naprawdę zajmują się wsparciem na granicy i realizacją tych zadań, które ma SG i my. Natomiast pozostali, czyli 6 tys. żołnierzy, znajduje się w strefie "tylnej", gdzie prowadzimy szkolenie operacyjne, przygotowujemy się do odpierania ewentualnych zagrożeń, które mogłyby się pojawić, a o których wcześniej mówiłem.

Cieszymy się z tego, że zabraliśmy ze sobą sprzęt, który jest najnowocześniejszy. Mamy sprzęt rozpoznawczy, ale też mamy Langusty, Leopardy, Rosomaki, mamy RAK-i, więc jest tego dużo. Są także śmigłowce, drony, sprzęt, którym możemy operować zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. I to jest istota tego działania - połączenie tych dwóch obszarów. To wszystko daje nam pewien obraz działania zarówno na granicy, jak i z tyłu.


Czy te śmigłowce, które wieczorami słyszymy nad Białymstokiem, są wasze?


Niestety. Chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich mieszkańców. Śmigłowiec wytwarza dość duży hałas i osoby, które mieszkają wokół lotniska, mają dyskomfort. Nie mamy jednak na tę chwilę możliwości, aby znaleźć inne miejsce i przenieść tę lokalizację, dlatego jesteśmy tutaj. Ale staramy się słuchać mieszkańców i jak najbardziej podejmować takie działania, żeby tego hałasu było jak najmniej.


Co do tej pory udało się wypracować w ramach zgrupowania?


Przede wszystkim wydaje mi się, że znacznie poprawiliśmy współpracę ze Strażą Graniczną, z czego bardzo się cieszę, ponieważ moim zdaniem to jest jeden z ważniejszych elementów naszej współpracy i działania. Nasza dobra współpraca, komunikacja skutkuje tym, że w ostatnich tygodniach bardzo mocno zmalała liczba przekroczeń naszej granicy. Nawet zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje, ale wydaje mi się, że charakter działań, które żeśmy wprowadzili, bardzo manewrowy, i właśnie ta dobra współpraca z SG, przynoszą owoce.


W jakim stopniu monitorujecie sytuację po stronie białoruskiej? Jak to tam wygląda?


Myślę, że to nie jest tajemnicą. Jesteśmy bardzo mocno nastawieni na to, co dzieje się na Białorusi. Oczywiście my patrzymy na to z punktu widzenia militarnego, wojskowego, tak żebyśmy czytali tę sytuację w naszym znaczeniu. I właśnie odbierając te różnego rodzaju bodźce i informacje o stronie białoruskiej, a zwłaszcza tej części militarnej, o której ostatnio było bardzo dużo mówione, przygotowujemy nasze odpowiedzi poprzez to szkolenie. Czyli to szkolenie tak naprawdę jest ukierunkowane w taki sposób, żeby być przygotowanym na zagrożenia, które mogłyby się pojawić. Robimy wszystko, żeby je zminimalizować i nie być zaskoczonym, gdyby taka sytuacja się zdarzyła.


Panie generale, z jakim przyjęciem spotkaliście się wśród mieszkańców Podlasia?


Muszę powiedzieć, że nie jestem zaskoczony, bo część swojej służby spędziłem na Podkarpaciu, więc klimat wschodnich regionów jest mi znany. Natomiast bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa. Bardzo, bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje, wspiera nas i z tego się bardzo cieszę.

Organizując zajęcia i szkolenie w terenie, gdzie mieszkają nasi obywatele, często mamy z nimi do czynienia i często z nimi się spotykamy jako przełożeni, ale też żołnierze. I ta ciepła atmosfera naprawdę dobrze wpływa na nas wszystkich. Potrafimy siebie wzajemnie rozumieć.

Natomiast cieszy mnie to, że duża część naszych obywateli jest zadowolona z tego, że jesteśmy, bo jednak dostrzegają niebezpieczeństwa, dostrzegają sytuację, w której jesteśmy, dostrzegają migrantów, którzy próbują przez naszą granicę się przedostawać, więc czują tę presję, ale wydaje się, że dzięki nam troszkę łatwiej im się żyje.


W jakich warunkach służą żołnierze? Nie chodzi mi o ćwiczenia na poligonie, ale o zakwaterowanie w jednostce.


Chciałbym tutaj jedną rzecz powiedzieć, bo ostatnio dużo mówi się w mediach o naszym działaniu. Mam wrażenie, że przez chyba kilka czy kilkanaście ostatnich lat trochę żeśmy się uśpili w tym znaczeniu, że żołnierz ma mieć warunki hotelowe, że żołnierz musi żyć w jakimś obiekcie. Natomiast wszyscy zapomnieli, że tak naprawdę miejsce żołnierza dzisiaj jest w terenie. Miejsce żołnierza jest tam, gdzie będzie prowadził działania i do tego musi się przygotowywać. Zarówno psychika żołnierza, jak i wyposażenie, które ma, musi dzisiaj uwzględniać to, że będzie musiał w różnym czasie, w różnym miejscu umieć przeżyć.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Grzegorz Kuczyński i Przemysław Sajewski, fot. Marcin Gliński

Przemysław Sajewski i Grzegorz Kuczyński

biegacz i prezes Fundacji Białystok Biega
29.09.2023

Po raz czwarty w Supraślu odbędzie się impreza biegowa Bison Ultra Trail.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
29.09.2023

"Pojemność Europy jest ograniczona. Nie łudźmy się - także możliwości adaptacyjne. One się powoli wyczerpują, a tak naprawdę ten kryzys migracyjny chyba dopiero narasta" - mówił w Polskim Radiu Białystok ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB, prof. Daniel Boćkowski.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.


Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.

Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.


Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.

dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.


Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.


foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.


Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.

fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.


Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.


fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.


Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok