Radio Białystok | Gość | prof. Andrzej Jackiewicz [wideo] - konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

28.11.2023, 08:10, akt. 09:23

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska
prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z prof. Andrzejem Jackiewiczem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego. 

Sytuację ze swoim gościem - konstytucjonalistą z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku prof. Andrzejem Jackiewiczem komentuje Renata Reda.


Renata Reda: Znamy skład nowego rządu. Już przylgnęły do niego określenia: dwutygodniowy, tymczasowy. Czy faktycznie będzie to rząd dwutygodniowy?


Andrzej Jackiewicz: Co najmniej dwutygodniowy, bo z tego co powiada premier Morawiecki, to w ciągu dwóch tygodni wystąpi z exposé do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania i myślę, że ten dwutygodniowy czas zostanie przez premiera wykorzystany.


Co do sekundy.


Nie wiem, czy co do sekundy, ale wydaje mi się, że to będą rzeczywiście dwa tygodnie. Natomiast trzeba pamiętać, że ten rząd będzie rządził do momentu powołania nowego rządu. A to, że premier Morawiecki dostanie, czy raczej nie dostanie wotum zaufania nie powoduje, że nagle zmaterializuje się nowy rząd. Trzeba będzie ten nowy, kolejny rząd powołać i Sejm w kolejnym etapie, w kolejnej procedurze będzie miał możliwość powołania innego rządu.


Czyli jak to będzie panie profesorze wyglądać czasowo? Czy do końca tego roku będzie nowy rząd, czy już z nowym rokiem możemy się spodziewać nowej Rady Ministrów?


Trudno powiedzieć, bo to zależy od tego, czy poszczególne organy konstytucyjne będą wykorzystywać swoje terminy maksymalnie. Załóżmy, że dwa tygodnie teraz czekamy na exposé i głosowanie nad wotum zaufania, a następny etap to etap sejmowy. Dwa tygodnie i Sejm wybiera premiera i głosuje następnie nad wotum zaufania dla premiera i dla rządu, nowego rządu.

Więc dwa tygodnie. Czy w kolejnym etapie Sejm wykorzysta dwa tygodnie - wątpię…


Z zapowiedzi wynika, że to się będzie szybciej działo.


Tak. Koalicja zbudowana, można powiedzieć, że już stoi w blokach i czeka tylko na tę możliwość. Więc wydaje mi się, że to będzie bardzo szybko.


Ale i tak kilka dni to potrwa.


Konstytucja przewiduje dwa tygodnie. Na pewno te dwa tygodnie nie zostaną wykorzystane, zgodnie z tymi zapowiedziami. Ale wydaje mi się, że jest potrzebny czas na zgłaszanie kandydatur, więc to nie będzie trwało dzień, dwa, ale na pewno krócej, niż dwa tygodnie - kilka dni to zajmie. Ale następnie ten rząd jeszcze musi zostać powołany przez prezydenta.


I tu jakie są terminy?


Konstytucja tutaj nie wskazuje precyzyjnie, ile czasu ma prezydent na powołanie rządu, ale skoro nie ma tego terminu, to powinien to zrobić niezwłocznie. I można zakładać, że do dwóch tygodni taki rząd powinien być powołany.


Czyli faktycznie w nowym roku.


To znaczy to przy takim maksymalnym wykorzystaniu wszystkich terminów konstytucyjnych to mogłoby się tak oczywiście zdarzyć, że na przełomie roku byśmy mieli nowy rząd. Ale wydaje mi się mimo wszystko, że to będzie troszeczkę szybciej, że to jednak będzie jeszcze przed świętami.


Czyli jednak na szczyt w sprawie unijnych traktatów pojedzie premier Mateusz Morawiecki?


Tak, zdecydowanie. Tu co do tego nie ma wątpliwości – do momentu ukonstytuowania się kolejnego rządu funkcjonuje jako rząd ten premier, ten rząd, który został oficjalnie powołany przez prezydenta.


Panie profesorze, a co tak właściwie wczoraj się zadziało i po co?


Prezydent wykorzystał swoją konstytucyjną kompetencję do desygnowania premiera. Premier zaproponował taki, a nie inny skład Rady Ministrów i wczoraj odebrał przysięgę od takiej Rady Ministrów. Więc wszystko się dzieje zgodnie z konstytucją.


Czy skład rządu ma jakieś znaczenie?


Niewielkie, wydaje mi się. Na tyle, na ile przez ten czas dwóch, trzech, może czterech tygodni da się coś zmienić. Raczej w nauce się wskazuje, że taki rząd powinien powstrzymywać się od jakichś strategicznych decyzji, że to raczej powinno być takie bieżące administrowanie różnymi sprawami.

Ale to trzeba pamiętać o tym, że cały czas w państwie się sporo dzieje, są różnego rodzaju programy rządowe cały czas realizowane, są powoływane różne organy przez ministrów chociażby, przez prezesa Rady Ministrów, kończą się kadencje różne. Więc to są dalej podejmowane ważne decyzje i przez trzy, cztery tygodnie to dużo się może dziać.

Natomiast rzeczywiście biorąc pod uwagę, że nie wszyscy ministrowie to są politycy z pierwszego szeregu, tak bym powiedział, to nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje.


Leszek Miller proponuje skrócenie okresu rządów nowej Rady Ministrów przez procedurę konstruktywnego wotum nieufności ze wskazaniem Donalda Tuska na premiera. Czy w ogóle coś takiego jest możliwe?


To bardzo kontrowersyjna propozycja. Tu konstytucjonaliści są podzieleni. Formalnie konstytucja tego nie zakazuje, ale tak systemowo odczytując tę procedurę powołania rządu, to ja bym zdecydowanie tutaj odradzał sięganie po taką procedurę. 

Ona jest wątpliwa jednak mimo wszystko, trzeba wziąć pod uwagę też to, że w ocenie prezydenta na przykład, taki rząd powołany w tym momencie, właśnie w tej procedurze konstruktywnego wotum nieufności to prezydent mógł mieć wątpliwości, czy to się działo zgodnie z konstytucją i powiedzieć, że takiego rządu nie powoła, bo został powołany niezgodnie z konstytucją.

Konstytucja przewiduje jednak prawo premiera, powołanego w tym etapie do zwrócenia się z exposé o wotum zaufania do Sejmu, więc trzeba moim zdaniem taką możliwość dać premierowi.


Dziś posiedzenie rozpoczyna Sejm. Mają być powołane trzy komisje śledcze – do spraw wyborów kopertowych, tzw. afery wizowej i Pegasusa. Po co te komisje w ogóle? Co one mogą wyjaśnić i jaka jest ich moc?


Ja bym nie przeceniał roli komisji sejmowych i tego, co są w stanie ustalić. To jest element raczej pewnej gry politycznej i w sensie politycznym każda z tych komisji do tej pory funkcjonujących jakąś tam rolę odegrała. Natomiast efekty działania tych komisji są bardzo ograniczone, bo komisje nie mają mocy wskazywania kogoś, zmiany jakieś decyzji, czegokolwiek.

Mogą wnioskować np. do Sejmu o pociągnięcie kogoś do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu do odpowiedzialności konstytucyjnej, w przypadku ustalenia, że doszło do jakiegoś przestępstwa. Mogą się zwrócić o wszczęcie postępowania karnego, ale same tego nie robią, więc uprawnienia komisji śledczych są podobne do uprawnienia oskarżyciela publicznego, podobne do tego, jak działa prokuratura. Ustala pewne fakty, ale decyzje, co do tych faktów pozostawia się organom wymiaru sprawiedliwości czy Trybunałowi Stanu.


Przed nami powołanie komisji śledczych a także, jak mówi nasz ekspert, około półtora miesiąca rządów premiera Mateusza Morawieckiego. Dziękuję za rozmowę.


Dziękuję.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR
prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.


Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.

Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.


Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.


Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.

źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.


Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.


fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".

Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.


Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda

Paweł Krutul [wideo]

wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica
1.02.2024

- Decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o prezydenturę Białegostoku, to ja jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Mieczysław Mejsak, fot. Joanna Szubzda

Mieczysław Mejsak [wideo]

wieloletni pracownik i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku
31.01.2024

- W życiu najważniejsza jest miłość. Przez tyle lat przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński nie było dla mnie rutyną. Wręcz przeciwnie.

Dzianis Procharau, fot. Źmicier Kościn

Dzianis Procharau

dowódca białoruskiego Pułku im. Konstantego Kalinowskiego walczącego w Ukrainie
31.01.2024

- Białorusini dobrze rozumieją, że kwestia naszej wolności zależy wprost od klęski "imperium rosyjskiego". Czujemy zmęczenie, owszem, ale mamy główny cel - niepodległość Białorusi.


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski [wideo]

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
30.01.2024

To obowiązek każdego młodego mężczyzny, który w tym roku kończy 19 lat. 1 lutego rozpoczyna się ogólnopolska kwalifikacja wojskowa. W naszym regionie przed komisją musi się stawić ok. 8 tys. osób.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
29.01.2024

- Od wielu lat jestem bezpartyjny i uważam, że samorząd powinien działać właśnie w tym kierunku - mówi Mariusz Chrzanowski.

fot. Marcin Gliński

Osyda

finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
27.01.2024

Osyda to zespół z Suwałk założony w 2022 r. przez Michała Osydę i Bartosza Zackiewicza. Ich muzyka to rockowa mieszanka nowoczesnych rockowych brzmień okraszonych elektronicznymi wtrętami ze starą dobrą szkołą rock'n'rolla, wyczuwalną w niektórych numerach już od pierwszych taktów.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok