Radio Białystok | Gość | Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo] - koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin

12.02.2024, 07:15, akt. 09:37

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka


0:00
0:00
Z Agnieszką Czyżewską-Jacquemet rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pracownicy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia wysłali list otwarty do resortu kultury oraz Sejmu i Senatu. Chcą współtworzyć nową ustawę medialną. Obawiają się utraty niezależności i połączenia z regionalnymi ośrodkami Telewizji Polskiej. 

O oddolnej akcji pracowników rozgłośni ze swoim gościem - koordynatorem inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystką Radia Lublin Agnieszką Czyżewską-Jacquemet rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Dzisiaj prawie we wszystkich rozgłośniach regionalnych pojawiła się informacja o liście otwartym do rządzących w sprawie powstającej ustawy medialnej. Co to za akcja? Bo pojawiały się głosy, że może być w tym coś politycznego.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet: Nie, to jest absolutnie pozapolityczna, pozazwiązkowa akcja, ruch oddolny, który tak naprawdę zaczął się chyba ode mnie, dlatego że miałam ogromną potrzebę i takie przekonanie, że nie możemy pozwolić po raz kolejny, żeby ktoś nam meblował świat. Że wiemy, kim jesteśmy, że było trudno w mediach przez ostatnie lata, ale to nie znaczy, że dalej ma być beznadziejnie. Że są wśród nas ludzie, którzy doskonale potrafią tym mediom przywrócić blask, tak bym powiedziała. 

I stworzyć media służby publicznej – bardzo nalegam na to określenie, dlatego że podczas spotkań z moimi kolegami na konferencjach, na seminariach międzynarodowych oni tak zawsze o sobie mówili, że pracują w mediach służby publicznej. Ja to też tak odbieram i tak bym chciała, żeby nas odbierali w świecie nasi słuchacze i żebyśmy sami tak mogli o sobie z dumą pomyśleć, że my służymy społeczeństwu.


Agnieszko, czy list otwarty do rządzących to wspólna inicjatywa wszystkich rozgłośni? Wszystkie przyłączyły się do akcji?


Nie, trzy nie, a przyłączyło się 14 rozgłośni. To nie jest tak, że te trzy się nie przyłączyły i nas nie lubią, po prostu w każdej rozgłośni jest inna sytuacja i nie w każdej można było swobodnie zbierać podpisy. Czasami jest tak dużo obaw, tak dużo lęków czy też tak dużo konfliktów albo poczucia beznadziei, że się po prostu fizycznie nie da. Też trzeba zrozumieć, że każdy ma jakąś odporność psychologiczną i intelektualną.


Czyli jakie jest poparcie? Ile osób w sumie podpisało się pod tym listem?


Mamy 741 podpisów i to są zarówno dziennikarze, jak i pracownicy administracji, pion techniczny - w zasadzie wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za te swoje rozgłośnie, za swoją pracę. To jest ponad 60 proc. składu osobowego - chodzi o etaty - regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

Już wiem, że również jedna z tych rozgłośni, Radio Zachód najprawdopodobniej w tym tygodniu do nas dołączy, więc będzie nas jeszcze więcej. Ponieważ tak mi się wydaje, że ta akcja ma sens - my naprawdę nie chcemy wchodzić w obecne konflikty wokół mediów, w jakieś polityczne rozgrywki. My chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy.


I dlatego powstanie stowarzyszenie Grupa 17.


Tak, Grupa 17. Bardzo liczymy, że już w tym tygodniu uda nam się zorganizować spotkanie założycielskie. Tym bardziej, że jutro dzień radia, więc byłoby super, gdybyśmy w tym tygodniu się spotkali i to stowarzyszenie założyli. Na razie jesteśmy na etapie formalnym, nie do przeskoczenia. Sąd tego wymaga, że muszą być własnoręczne podpisy członków-założycieli. A jak wiadomo – jesteśmy w całej Polsce jako członkowie-założyciele i ten list z podpisami musi jednak pocztą tradycyjną przejść przez całą Polskę i wrócić do Lublina, bo tu będzie siedziba.


Celem Grupy 17 jest włączenie się do prac nad nową ustawą medialną. A na ile to jest realne?


Będziemy się starać. To nie jest tak, że już wszystko wiemy i absolutnie będzie łatwo. Nie, pewnie będzie trudno, pewnie będzie pot, krew i łzy, ale uważam, że warto. Tym bardziej, że my wiemy, o czym mówimy.

Może takim dobrym omenem jest to, że już pojawiają się sygnały - bo jeszcze w połowie stycznia Bogdan Zdrojewski, który jest przewodniczącym sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu mówił o tym, że do wakacji to już na pewno ta ustawa powstanie, a od przyszłego roku media będą w nowym kształcie funkcjonować.


Czyli w jakim? Czego się obawiamy, my, wszyscy pracownicy rozgłośni?


W tym kształcie, którego się obawiamy. Ale już ostatnio pojawił się taki przekaz, że no dobrze – najpierw zobaczmy, co mamy, zróbmy audyty, wyceńmy, zastanówmy się. Więc może już sam fakt, że my zaczęliśmy głośno mówić o tym, że to nie jest dobry pomysł, żeby tę telewizję z radiem łączyć, że to zuboży pejzaż medialny, że to ujednolici informacje. Równocześnie nie ma żadnej gwarancji, że te koszty będą mniejsze, bo to będzie wielka struktura z kilkoma piętrami zarządzania, więc nie ma pewności, że jakieś oszczędności będą, a na pewno jakość i różnorodność tej informacji się zmniejszą. Bo jak będziemy mieć jeden newsroom to nie dość, że będziemy sobie przeszkadzać, to jeszcze będziemy podawać dokładnie to samo.


Na razie w różnych rozgłośniach jest różna sytuacja. Jakie głosy do ciebie docierają, gdzie jest najgorzej?


Najgorzej jest niestety w Radiu Kraków - mówimy tutaj o sytuacji finansowej. Tam nawet pensje są już zaliczkowo wypłacane, nie w całości. Są koledzy, którzy mają lepsze sytuacje finansowe - tutaj głównie Radio Opole i Radio Kielce, natomiast my wszyscy żyjemy w ogromnej niepewności. Również bardzo niejednolity jest ten status prawny rozgłośni regionalnych - co prawda 16 z 17 z nich zostało wpisane do KRS-u jako rozgłośnie w stanie likwidacji, ale np. są takie rozgłośnie, że jest równolegle likwidator i dawny prezes, którzy urzędują.

U nas (w Radiu Lublin – przyp. red) na przykład, my nie zostaliśmy wpisani do likwidacji, także nasz status jest w ogóle bardzo dziwny. Oczywiście idą odwołania, to wszystko będzie pewnie prostowane przez sądy gospodarcze, ale najpierw na poziomie sądu rejonowego, potem kolejne odwołania. Więc myślę, że to będzie dosyć długo trwało, żeby to uregulować.

W ubiegłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała nasze pieniądze z abonamentu do depozytu, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację finansową, bo teraz w zasadzie to sąd powinien decydować, kto te pieniądze dostanie, a kto nie. Nie jestem prawnikiem, ale nawet pewnie jakbym była prawnikiem, to miałabym ogromny problem z rozwikłaniem teraz kto, kiedy i jak te pieniądze będzie wypłacał.  


Ale na razie wszystko odbywa się bez szkody dla słuchaczy?


To jest troszkę tak, że my - i to właśnie, dlaczego to stowarzyszenie Grupa 17? Dlatego że my po prostu jesteśmy odpowiedzialni za to, co robimy. My wiemy, jak to robić, my bardzo szanujemy swoich słuchaczy, jesteśmy z nimi blisko i między innymi też dlatego chcielibyśmy czy też chcemy - bo nie chcę warunkowego trybu używać - my chcemy wziąć udział w pracach nad ustawą dla ich dobra, bo te media powinny do nich należeć. 

I mi się wydaje, że w tym czasie, kiedy to wszystko jest takie niepewne, kiedy tak nie do końca wiadomo, kto jest za co odpowiedzialny, to ci szeregowi dziennikarze, ci, którzy są podstawą działania tej Grupy 17 udowodnili, że są absolutnie odpowiedzialni, godni zaufania i potrafią pracować.


A czy list otwarty pracowników rozgłośni regionalnych dotarł już do sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu?


Powinien już dotrzeć, bo wysłaliśmy go we wtorek w ubiegłym tygodniu. Była to poczta polecona, ale przypuszczam, że jeśli nie w piątek, to dzisiaj powinien na pewno już dotrzeć. Będziemy to sprawdzać.


Dzisiaj w programie Gry polityczne po 13:00 naszym gościem będzie poseł Barbara Okuła z Polski 2050, która zasiada w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, więc będziemy na temat przyszłości rozgłośni rozmawiać. Będzie też u nas gościć senator PiS Marek Komorowski. A teraz gościem Polskiego Radia Białystok była reportażystka Radia Lublin Agnieszka Czyżewska-Jacquemet. Dziękuję za rozmowę.


Dziękuję serdecznie.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Krokos-Janczyło [wideo]

podlaska kurator oświaty
4.03.2024

- Uważam, że szkoła bez prac domowych jest przyszłością. Jako wieloletni nauczyciel obserwowałam, że praca domowa stawała się problematyczna, dlatego że dzieciaki, wracając ze szkoły często po 8 godz., musiały jeszcze siedzieć 4-5 godz. nad lekcjami - mówi kurator.

Jacek Protas, fot. Joanna Szubzda

Jacek Protas [wideo]

wiceminister funduszy i polityki regionalnej Polski
1.03.2024

- Koncentrujemy wsparcie na gminach i powiatach przygranicznych, bo to one dzisiaj tego wsparcia najbardziej potrzebują. Skupiamy się na tych przedsięwzięciach, które z programów europejskich nie mają szansy dofinansowania - mówi Jacek Protas.

Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.


Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.

Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.


mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.

prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.


Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".


Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.


Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.

Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.

Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.


Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.


Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.


źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.

Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.

fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".

Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok