Dorota Sokołowska

dsokolowska@radio.bialystok.pl
Redakcja Programów Kulturalnych

Dorota Sokołowska

Dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka (wielokrotnie nagradzanych) audycji dokumentalnych i reportaży m.in. nagroda główna w kategorii Historia Regionalna przyznawana w konkursie IPN. Inicjatorka corocznego konkursu literackiego „Gwiazdka z książką”. W Polskim Radiu Białystok od 1993 roku. 

W 2007 roku nagrodzona przez Prezydenta Białegostoku za upowszechnianie kultury, w 2013 zaś przez Marszałka Woj. Podlaskiego za ochronę dóbr kultury. W 2015 została Dziennikarzem Roku, tę nagrodę przyznała Rada Programowa Polskiego Radia Białystok. Odznaczona PIK-owym Laurem 2015 za promocję czytelnictwa. Oprócz pracy radiowej doceniana jest także w dziedzinie reportażu prasowego. Jest laureatką I nagrody w konkursie na reportaż prasowy „Narew. Ludzie. Przyroda. Kultura”, inny jej reportaż znalazł się także w 2013 r w finałowej trójce tekstów wyróżnionych w Nagrodzie PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2014 została laureatką konkursu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w konkursie „Tutaj jestem”. Efektem tego jest książka „Dźwiękoczułość”. W 2016 wydała książkę „Bóg jest portem” w Wydawnictwie Espirt.

Prowadzi: Czytam książki, Nowy dzień i Podróże po kulturze

Prywatnie tu: tudorotasokolowska.pl

Dorota przy pracy:

ZOBACZ TEŻ:


"Zamaskowani" - reportaż Doroty Sokołowskiej

12.05.2020, 00:01

Oddzielamy się od siebie maseczkami, unikamy kontaktów, trzymamy dystans. Maska stała się symbolem Covid -19, ale trzeba pamiętać, że była znana od początków ludzkości.


"Nocą i w kolorze" - reportaż Doroty Sokołowskiej

27.04.2020, 00:01

W czasach pandemii szukamy kolorów, które rozjaśniają nam świat, a kiedyś mogliśmy je znaleźć... na ulicach Białegostoku. Dawały je neony: żonkil, olimpijskie kółka, rycerz, tęcza. Cały Białystok lśnił i błyskał na kolorowo!


"Stąpając po Jego śladach" - reportaż Doroty Sokołowskiej

11.04.2020, 00:01

Ta ziemia tętniła zawsze od stóp pielgrzymów, ściągających z całego świata. Teraz Ziemia Święta, jak każdy zakątek globu, jest pusta. Pandemia sprawiła, że Wielki Tydzień przeżywamy samotnie, we własnym domu.


"Dom w teatrze" - reportaż Doroty Sokołowskiej i Olgi Gordiejew [wideo]

27.03.2020, 00:01

To jest prawdopodobnie najmniejszy teatr, jaki można sobie wyobrazić - zaledwie kilka foteli przejętych po dawnym Kinie Pokój, równie maleńka scena, a wszystko w prywatnym domu, w centrum Supraśla.


"Bałagan w wierszach" - reportaż Doroty Sokołowskiej

18.03.2020, 00:01

Jest wybitnym reżyserem, jego sztuki zapadają w pamięć, a cykl "Krótkich kursów…" to już kultowe przedstawienia. Mało kto wie, że Wojciech Szelachowski imał się różnych zajęć, kiedyś miał nawet własny kiosk z gazetami.


"Dom w dolinie" - reportaż Doroty Sokołowskiej

26.02.2020, 00:01

Dolina, jako miejsce najważniejsze w życiu - tak można podsumować wybór miejsca, a potem mieszkanie i tworzenie na wzgórzu w Drozdowie. Wybrał je poeta i dramaturg Henryk Gała i przeniósł się tu z Wrocławia w latach siedemdziesiątych. Nazwał je Księstwem Nadnarwiańskim i wielokrotnie w poezji wracał do Doliny, pisanej wielką literą - tak ważnym symbolem się okazała.


"Ożeż..., czyli jak przeklinać ładniej" - reportaż Doroty Sokołowskiej

21.02.2020, 00:01

Podobno ośmiu na dziesięciu Polaków lubi rzucić mięsem. Przeklinanie  kojarzyło się z brakiem wychowania, dobrych manier czy towarzyskiej ogłady.


"Ogród w obrazie. Tadeusz Nieścier" - reportaż Doroty Sokołowskiej

4.02.2020, 00:01

Tadeusz Nieścier wraz z żoną Izą mieszka od lat w Katrynce. Wybrał to miejsce z uwagi na rośliny, które są w pobliżu: sam je sadzi, uprawia, zbiera, a potem fotografuje i na podstawie uschniętych kompozycji maluje swoje obrazy.


"Powstanie w długiej sukni" - reportaż Doroty Sokołowskiej

22.01.2020, 00:01

Ziemianki, pisarki, chłopki i robotnice - to ciche bohaterki Powstania Styczniowego. Kobiety z naszego regionu też wiodły znaczącą rolę w powstaniu. 


"Król śledzik" - reportaż Doroty Sokołowskiej

13.03.2023, 08:41

Śledź - niesamowita ryba, która potrafi rozmawiać z innymi śledziami, mimo, że przecież ryby głosu nie mają.


"Budowniczy na motorze. Ksiądz Wacław Rabczyński" - audycja dokumentalna Doroty Sokołowskiej i Mirosława Bielawskiego

21.12.2019, 12:00

Był skupiony na czymś ważniejszym niż powierzchowny wygląd, choć ludzie zapamiętali go jako kapłana o artystycznym, lekko niedbałym wyglądzie. Jego dzieło to wspaniały kościół w Wasilkowie, niezwykłe figury na cmentarzu, odbudowa Świętej Wody czy nieistniejąca już Kalwaria.


"My wszyscy z Mickiewicza" - reportaż Doroty Sokołowskiej

27.11.2019, 07:32

Mieszkają tuż przy cmentarzu na Rossie, od dziada pradziada są Polakami, zamieszkującymi te ziemie. Teraz jest to Litwa, ale najstarsi członkowie rodziny pamiętają czasy, kiedy wszystko było tu polskie.


"Tropiciel znaczków" - reportaż Doroty Sokołowskiej

11.05.2023, 11:01

Znaczki, kartki pocztowe i koperty ze specjalnymi stemplami nie maja przed nim tajemnic. Franciszek Skrypko zna najciekawsze i najdroższe egzemplarze.


"Życie jest jak podróż na kres świata. Olga Tokarczuk" - audycja Doroty Sokołowskiej

13.10.2019, 09:43

Literacki Nobel 2018 dla Olgi Tokarczuk pokazuje, że mamy wspaniałych pisarzy wokół nas.


"Los jak kromka chleba" - reportaż Doroty Sokołowskiej

6.07.2020, 00:01

Jak smakuje prawdziwy chleb? Zapamiętał to Andrzej Modzelewski z Woli Zambrowskiej i przez lata wypiekał go zgodnie z dawnymi rodzinnymi recepturami.


"Piękno jest w środku kamienia" - reportaż Doroty Sokołowskiej

2.12.2022, 00:01

Łączy ze sobą najszlachetniejsze z kamieni i zatapia je w złocie. Lubi opowiadać o turmalinach, które docenia za wspaniałą kolorystykę. Uszczęśliwia kobiety prawdziwymi arcydziełami, które noszą na sobie: pierścionkami czy kolczykami.


"Odnaleziony. Julian Kupcewicz" - reportaż Doroty Sokołowskiej

17.08.2019, 00:01

Po stu latach udało się odkryć prawdę i przywrócić imię strzelca poległego w 1920 roku.


"Nieuleczalnie chory na teatr" - reportaż Doroty Sokołowskiej

7.07.2019, 11:47

Piotr Tomaszuk skończył 60 lat. Większość życia poświęcił teatrowi, w tym szczególne miejsce zajmuje Teatr Wierszalin, który stworzył wraz z grupą przyjaciół w 1991 roku.


"Testament pani Stefanii" - reportaż Doroty Sokołowskiej

19.06.2019, 00:01

Wszystko jest tam nietypowe: dojazd przez aleję prawie stuletnich drzew, rozmach - zwłaszcza po remoncie wspaniale wyglądające zaplecze - korty, boiska, najnowocześniejsze pomoce szkolne, a przede wszystkim patronka i założycielka szkoły w Krzyżewie – Stefania Karpowicz.


"Odnaleziony po latach"- reportaż Doroty Sokołowskiej i Adama Dąbrowskiego

15.11.2021, 08:01

Przypadek sprawił, że odkryto prawdziwy grób zasłużonego kapitana Władysława Dąbrowskiego.


"Wielkanoc u państwa Bralczyków" - audycja Doroty Sokołowskiej [wideo]

21.04.2019, 00:01

"Inaczej myśli się o świętach, kiedy jest się starszym. My wspominamy, to co było miłe, wspominamy rodziców, dziadków. Jest wiele wspomnień związanych z pisankami" - mówi Lucyna Kirwil. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil.


"Cała Twoja" – reportaż Doroty Sokołowskiej

7.08.2019, 00:01

Nigdy nie sądziła, że będzie żyć właśnie tak. Życie konsekrowane widziała jako wielkie wyzwanie i trud nie do uniesienia. Tymczasem pewnego dnia poczuła potrzebę złożenia ślubów Jezusowi i mimo wielu przeszkód - od czterech lat żyje tak, jakby był jej mężem. Odpiera ironiczne komentarze, mówiąc, że taka relacja uczy ją cierpliwości i większej uwagi na drugiego, potrzebującego pomocy człowieka.


"Pauza, cisza i łza. Antologia reportażu radiowego" - reportaż Doroty Sokołowskiej

16.10.2019, 00:01

Reportaż - jeden z najbardziej wymagających gatunków literackich. Żeby go robić, trzeba umieć szukać, słuchać, współodczuwać. I być artystą, bo ta forma, jak żadna inna w radiu, potrzebuje także pięknej oprawy.


„Rzemieślnik zawsze pierwszy. Bema 11”- reportaż Doroty Sokołowskiej

23.07.2019, 10:01

Jedno z najważniejszych miejsc Białegostoku w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych - rynek na Bema. To tu powstała pierwsza galeria w mieście czyli Rzemieślnik przy Bema 11. Historia budynku jest powiązana z dożynkami centralnymi, które w 1973 r. odbywały się w Białymstoku. Ówczesne władze chcąc zlikwidować zbiorowisko obskurnych budek na Siennym Rynku zezwoliły na budowę pierwszego w naszym regionie pawilonu, mieszczącego prywatnych rzemieślników i kupców.


"Jasne z pianką. Historia białostockiego browaru" - audycja dokumentalna Doroty Sokołowskiej

1.01.2022, 00:01

Kiedy uwarzono pierwsze piwo w Białymstoku? Czy Browar Dojlidy naprawdę działał od 1768 roku, kiedy to został wybudowany przez Jana Klemensa Branickiego? Dlaczego majątek dojlidzki znalazł się w rękach hrabiowskiego rodu Rüdigerów? I co jest takiego w piwie, że od 250 lat niezmiennie piją je obywatele? 


"A to historia. Zambrów" - reportaż Doroty Sokołowskiej

20.11.2018, 09:17

Zambrów- niewielkie miasto z dużą historią wojskowości. To tu nauki pobierał w Mazowieckiej Szkole Rezerwy Artylerii Konstanty Ildefons Gałczyński, a chłopcy, z korzeniami szlacheckimi jeszcze do II połowy XX wieku nosili specjalne fryzury, jak ich pradziadowie. Zambrów słynie z dawnych zakładów włókienniczych, pracowało w nich więcej osób niż w samym mieście.
Ma też piękny cmentarz, a także sporo lokalnych historyków, którzy pielęgnują pamięć.


"Równolatek Niepodległej" - reportaż Doroty Sokołowskiej

2.08.2021, 00:01

Dziś kończy 100 lat, ale mimo to ciągle jeszcze w znakomitej formie - śpiewaja piosenki z napisanymi do nich słowami i muzyką.


"Uśmiech do całego świata" - reportaż Doroty Sokołowskiej

2.11.2018, 00:01

Zanim został gwiazdą telewizyjną i radiową, znaną w całej Polsce - pracował w biurze marketingu Polskiego Radia Białystok. Bogdan Sawicki to był dla nas po prostu Boguś - chłopak z uroczym uśmiechem, serdeczny, ciepły, tworzący głębokie relacje z wieloma osobami. Był nie tylko naszym przyjacielem, także świadkiem na ślubach czy ojcem chrzestnym naszych dzieci.


"Na końcu świata" - reportaż Doroty Sokołowskiej

26.06.2019, 00:48

Mała miejscowość tuż przy naszej wschodniej granicy - Chomontowce. Kiedyś mieszkało tu dużo ludzi, a wieś tętniła życiem. Teraz starsi umarli, a młodsi powyjeżdżali do pobliskich miast, w miejscowości jest tylko kilka zamieszkałych domów.
Nie przeszkadza to jednak robić w jednym z nich spotkań literacko-artystycznych, na których bawić się mogą miejscowi z przyjezdnymi. Takie spotkania zapoczątkował nasz nieżyjący kolega redakcyjny Wiesław Szymański...


"Czytając Żeromskiego" - audycja Doroty Sokołowskiej

8.09.2018, 00:01

Dlaczego "Przedwiośnie" ciągle jest aktualną lekturą, w której młodzi ludzie mogą znaleźć drogę do naśladowania? Czym Stefan Żeromski potrafi zaintrygować współczesnego człowieka?


"Tajemnica sprzed stu lat" - reportaż Doroty Sokołowskiej

15.08.2018, 00:01

Jan Kuncewicz czy Julian Kurcewicz? Kto jest pochowany w grobie tuz przy zabytkowym kościele w Narwi? I dlaczego ktoś chciał zatrzeć bohaterską śmierć polskiego żołnierza, poległego w wojnie bolszewickiej?


"Śledzik w poezji" reportaż Doroty Sokołowskiej

17.07.2018, 00:01

Wszystko zaczęło się dwadzieścia lat temu. Niby banalny "Wieczór Cebulowy" zapoczątkował Salon Muz, który narodził się na drugim piętrze jednego z białostockich bloków. Takich spotkań, inspirowanych kulturą, z muzyka graną na żywo, wierszami i limerykami czytanymi przez znanych poetów i pisarzy, z prywatnymi wernisażami - było prawie czterdzieści.


"Sztuka życia" - reportaż Doroty Sokołowskiej

24.01.2023, 10:01

Jak Michał Anioł, rzeźbi we włoskim marmurze. I podobnie jak starożytni artyści, ma pracownię w domu, bo tu sztuka najlepiej łączy się z życiem. Michał Jackowski to znany nie tylko w Białymstoku rzeźbiarz.


"Twarze romantyzmu" - reportaż Doroty Sokołowskiej

30.07.2019, 00:01

Dwa spojrzenia na jedną z najważniejszych epok w literaturze polskiej i dwie różne osobowości. Profesor Halinę Krukowską z Uniwersytetu w Białymstoku pamiętają wszyscy studenci polonistyki: była wymagająca, ale też oddana nauce. To ona stworzyła w Białymstoku silny ośrodek badań nad „czarnym romantyzmem”. Choć zdać egzamin u pani profesor nie było łatwo…
Z książek profesor Aliny Kowalczykowej uczyli się wszyscy przyszli filologowie. Jest autorką monumentalnych słowników i monografii. Cały czas pracuje, tym razem nad uporządkowaniem historii rodzinnej, a zwłaszcza ojca Stanisława Lorenza, znanego muzeologa.


"Taka historia" - reportaż Doroty Sokołowskiej

8.09.2022, 12:01

Czy 40 lat to dużo czy mało? Co nam zostaje w pamięci z wydarzeń sprzed lat? I co zostaje w kronikach policyjnych czy aktach prokuratorskich? Zwłaszcza, jeśli chodzi o słynną kradzież kolekcji bursztynu w Łomży.


"Ten wielki dzień" reportaż Doroty Sokołowskiej i Olgi Gordiejew

10.08.2018, 00:01

W kościele czy w plenerze? Gdzie chcemy sobie ślubować, że „nie opuścimy się na wieki”? Okazuje się, że białostoczanie podchodzą do tego wyjątkowego dnia tradycyjnie, najczęściej wybierając mszę świętą z błogosławieństwem kapłana. Nie brakuje jednak par decydujących się na śluby w balonie, na pomoście, dachu opery czy w ogrodzie restauracji.


"Drugie życie szkoły" - reportaż Doroty Sokołowskiej

9.07.2018, 00:02

Miejsce to przez długie lata tętniło życiem, ale od wielu lat szkoła w Pietkowie stoi zamknięta, nikt się w niej nie uczy. Ma wielką historię i uczniów, jak Barbara Kraszewska, którzy ciągle wracają do niej pamięcią. Mieszkańcy nie mogli jednak patrzeć na to, jak niszczeje, więc postanowili ponownie wziąć sprawy we własne ręce. Budynek szkoły w Pietkowie dostał drugą szansę.


"Legenda o Kontrastach" – reportaż Doroty Sokołowskiej

29.06.2018, 00:01

Minęło 50 lat od powstania „Kontrastów”, w 1990 roku wydano ich ostatni numer. Gazeta zaczynała działalność jako „jednodniówka”, aż stała się magazynem dokumentującym białostockie życie artystyczne.


"Granice miłości" - reportaż Olgi Gordiejew i Doroty Sokołowskiej

14.02.2020, 00:01

W dzisiejszym świecie otwartych granic, szybkich kontaktów międzyludzkich i nietrwałych związków ta historia o miłości może wydawać się nieprawdopodobna.


"Gwiazdki przy moim stole" - reportaż Doroty Sokołowskiej

24.12.2016, 00:01

Święta. To słowo sprawia, że uśmiechamy się do naszych wspomnień, cieszymy na spotkanie z najbliższymi, szykujemy przyjęcie, kupujemy prezenty, czekamy.


"Jak łabędzie. Opowieść o Saszy" - reportaż Anety Gałaburdy i Doroty Sokołowskiej

7.11.2019, 00:01

Tysiące łabędzi, jedenaście krajów, jedna kobieta na moto-paralotni - brytyjska ekolog jako pierwsza kobieta na świecie podjęła się bardzo trudnej wyprawy.


"To się wytnie. Akademicka Rozgłośnia Radiowa Radio Akadera" - reportaż Doroty Sokołowskiej

22.11.2016, 00:01

Pół wieku temu nikt nie przypuszczał, że zabawa w radio przetrwa nie tylko we wspomnieniach. Radio Akadera, które zaczynało od grania w toczkach w akademikach – właśnie skończyło 50 lat.


"Z drgnienia serca" - reportaż Doroty Sokołowskiej

14.10.2021, 00:01

Pamięta swoich uczniów po imieniu. Kocha Łomżę, w której się urodził i wychował. Jest człowiekiem niezwykłym, któremu kłaniają się wychowankowie, przyjaciele i liczni znajomi. 


"Kołysanka dla aktorki" - reportaż Doroty Sokołowskiej

30.09.2016, 00:01

Piękna i szalenie zdolna- tak o Dorocie Radomskiej, aktorce Teatru Dramatycznego mówią wszyscy, którzy ją znali.


"Teatr na końcu świata" - reportaż Doroty Sokołowskiej

26.08.2016, 00:01

W Policznej koło Kleszczel w stodole Adam Walny otwiera własną, niezależną (czyli nie dotowaną przez żadnego skrytego protektora) scenę teatralną.


"Dotyk Boga" - audycja Doroty Sokołowskiej

29.07.2016, 00:01

Autorka rozmawia z księdzem Krzysztofem Kralką. To pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista.


"Odnaleźć dziecko w sobie" - reportaż Doroty Sokołowskiej

13.07.2016, 00:01

Pisane przez dzieci tajemnicze, barwne, przepełnione humorem i grozą legendy, które w formie książkowej wydała białostocka Galeria Arsenał.


"Zanurzony w życiu. Jerzy Lengiewicz" – reportaż Doroty Sokołowskiej

9.06.2016, 00:01

Białostocki malarz - Jerzy Lengiewicz pozostał wierny sztuce do końca życia.


"Ślad Świętego. Jan Paweł II w Białymstoku" – audycja dokumentalna Doroty Sokołowskiej

4.06.2016, 00:01

Po 25 latach wspominamy czas obecności Świętego Jana Pawła II w Białymstoku i wcześniejszych przygotowań.


"Radio bez skali" - reportaż Doroty Sokołowskiej

6.06.2022, 00:01

Słowo „toczka” jest regionalizmem białostockim. "Kołchoźniki" czyli głośniki radiowęzłowe to pierwowzór dzisiejszej kablówki.


"Dwór" - reportaż Doroty Sokołowskiej

25.01.2021, 08:01

Dwór w Jamiołkach-Godziebach, choć tknięty zębem czasu, próbuje zachować swoją świetność sprzed stuleci.


"Dyktando" - reportaż Doroty Sokołowskiej

23.10.2018, 00:01

Mieszkają na Łotwie od pokoleń. Bardzo często w domu posługują się kilkoma językami, najczęściej łotewski, rosyjskim. Polski słychać tylko w domach, gdzie są jeszcze dziadkowie, pamiętający swój rodzinny język. A jednak- wybierają polskie przedszkola i szkoły, słuchają polskiego radia i czytają polską literaturę, najczęściej klasyczną.


"Marzyciele. Placyda, Stanisław i Andrzej Bukowscy"- reportaż Doroty Sokołowskiej

31.10.2019, 00:00

Dlaczego tak łatwo zapominamy o tych, którzy tworzyli kulturę miasta, w którym żyjemy? Czy choroba dziecka może dawać wielką siłę do tworzenia? Co jest najważniejsze w życiu?


"Słynne, gładkie Ł" - reportaż Doroty Sokołowskiej

14.11.2022, 00:01

To będzie pożegnanie z pewną arcypolską głoską... "Ł" przedniojęzykowo-zębowe, wymawiane tak jak dawniej robili to artyści: poeci, muzycy, aktorzy - odchodzi z naszej polszczyzny.
TERAZ NA ANTENIEZNAJDŹ NAS


ZAŁOGA

Joanna Adamczewska
Joanna Adamczewska
asystentka zarządu
Paweł Antosiewicz
Paweł Antosiewicz
realizator

Sebastian Artemiuk
Sebastian Artemiuk
Reklama i Marketing

Andrzej Bajguz
Andrzej Bajguz
dziennikarz


Anna Bogdanowicz
Anna Bogdanowicz
dziennikarka
Ruta Burdyn
Ruta Burdyn
dziennikarka


Agnieszka Czarkowska
Agnieszka Czarkowska
Kierownik Studia Reportażu, dziennikarka
Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski
dziennikarz


Jacek Dąbrowski
Jacek Dąbrowski
dziennikarz

Dominika Dębska
Dominika Dębska
dziennikarka

Aneta Gałaburda
Aneta Gałaburda
dziennikarka
Marek Gąsiorowski
Marek Gąsiorowski
dziennikarzMarcin Gliński, fot. Monika Kalicka
Marcin Gliński
dziennikarz
ks. Marcin Gołębiewski
ks. Marcin Gołębiewski
duszpasterz

Olga Gordiejew
Olga Gordiejew
Wydawca i Kierownik Red. Kultury

Jarosław Iwaniuk
Jarosław Iwaniuk
dziennikarz


Marcin Iwanowicz
realizator dźwięku, dziennikarz
Raszyd Jabłoński
Reklama i Marketing


Adam Janczewski
Adam Janczewski
dziennikarz
Grażyna Kacperczyk
Grażyna Kacperczyk-Hryszko
Reklama i Marketing


Kamil Kalicki
Kamil Kalicki
dziennikarz, realizator

Marcin Kapuściński
Marcin Kapuściński
dziennikarz

Tomasz Kleszczewski
Tomasz Kleszczewski
Kierownik Nowych Mediów
Adam Klimiuk
Adam Klimiuk
dziennikarzIza Kosakowska
Iza Kosakowska
dziennikarka
Źmicier Kościn
Źmicier Kościn
Kierownik Redakcji Mniejszości Narodowych, dziennikarz

Katarzyna Kozłowska
Katarzyna Kozłowska
dziennikarka

Marcin Kozłowski
Marcin Kozłowski
Kierownik Muzyczny, dziennikarz


Sylwia Krassowska
Sylwia Krassowska
dziennikarka
Tomasz Kubaszewski
Tomasz Kubaszewski
Kierownik Studia Suwałki, dziennikarz


Wojciech Kujałowicz
Wojciech Kujałowicz
dziennikarz
Jerzy Kułakowski
Jerzy Kułakowski
dziennikarz


Ludmiła Łabowicz, fot. Monika Kalicka
Ludmiła Łabowicz
dziennikarka

Miłka Malzahn
Miłka Malzahn
dziennikarka

Marcin Mazewski
Marcin Mazewski
dziennikarz
Jakub Mikołajczuk
Jakub Mikołajczuk
dziennikarzRyszard Minko
Ryszard Minko
dziennikarz
Marta Nazarko
Marta Nazarko
dziennikarka

A. Petrovska
Anna Petrovska
dziennikarka

Tomasz Piekarski, fot. Monika Kalicka
Tomasz Piekarski
Kierownik Anteny, dziennikarz


Magdalena Pietruczak
Magdalena Pietruczak
dziennikarka
Alicja Pietruczuk
Alicja Pietruczuk
dziennikarka


Lech Pilarski
Lech Pilarski
dziennikarz
Grzegorz Pilat
Grzegorz Pilat
dziennikarz


Renata Reda
Renata Reda
dziennikarka

Eugeniusz Ryżyk
Eugeniusz Ryżyk
dziennikarz

Aleksandra Sadokierska, fot. Monika Kalicka
Aleksandra Sadokierska
dziennikarka
Sławomir Sawczuk
Sławomir Sawczuk
dziennikarzIza Serafin, fot. Monika Kalicka
Iza Serafin
Kierownik Redakcji Aktualności i Publicystyki, dziennikarka
Joanna Sikora
Joanna Sikora
dziennikarka

Robert Słowik
Robert Słowik
dziennikarz

Jan Smyk
Jan Smyk
dziennikarz


Barbara Sokolińska, fot. Monika Kalicka
Barbara Sokolińska
dziennikarka
Dorota Sokołowska
Dorota Sokołowska
dziennikarka


Marta Sołtys
Marta Sołtys
dziennikarka
Michał Stepaniuk
Michał Stepaniuk
dziennikarz


Joanna Żemojda
Joanna Szubzda
fotoreporterka

Wojciech Szubzda
Wojciech Szubzda
dziennikarz

Emil Śmigielski, fot. Monika Kalicka
Emil Śmigielski
realizator
Areta Topornicka
Areta Topornicka
dziennikarkaZyta Wasiluk
Zyta Wasiluk
dziennikarka
Paweł Wądołowski
Paweł Wądołowski
dziennikarz

Edyta Wołosik
Edyta Wołosik
dziennikarka

Mariusz Woroniewski
Mariusz Woroniewski
realizator


Marek Zabrocki
Marek Zabrocki
dziennikarz
Iwona Komor
Iwona Żukowska
sekretarkaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok