Radio Białystok | Wiadomości | 5 sportowców i trenerów z Podlaskiego nagrodzonych przez zarząd województwa

5 sportowców i trenerów z Podlaskiego nagrodzonych przez zarząd województwa

5.07.2017, 14:29, akt. 15:05

To docenienie ich ciężkiej pracy na treningach i zawodach. Pięcioro sportowców i trenerów z Podlaskiego nagrodził zarząd województwa. Najlepszym sportowcem uznano młociarza Wojciecha Nowickiego, a jego trenerka Malwina Wojtulewicz zwyciężyła w kategorii najlepszy trener.

W ubiegłym miesiącu Wojciech Nowicki pobił swój rekord życiowy, po raz pierwszy rzucając młotem na odległość ponad 80 metrów.

W kategorii "najlepszy młody sportowiec" nagrodzono biegaczkę Karolinę Łozowską z Podlasia Białystok. Najlepszy sportowiec niepełnosprawny to tenisista stołowy Rafał Czuper. Za całokształt działalności nagrodę dostał trener Wojciech Niedźwiecki z Podlasia Białystok.

Nagrodzeni sportowcy i trenerzy dostali po 10 tysięcy złotych każdy.

| red: maj, zmj

Trzech polskich lekkoatletów stanęło na podium w drugim dniu mityngu im. Istvana Gyulai w węgierskim Szekesfehervarze. Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem, a za nim uplasował się Wojciech Nowicki. Także drugie miejsce zajął dyskobol Piotr Małachowski.

Lekkoatleci z naszego regionu zdobyli 6 medali podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach

1.07.2017, 06:00

3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy - to zdobycze lekkoatletów z naszego regionu podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach.

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok z rekordem życiowym i 5. wynikiem w historii polskiego rzutu młotem

28.06.2017, 07:33

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas mityngu w Ostrawie. Brązowy medalista olimpijski rzucił 80,31 metra, co jest jego rekordem życiowym.

Wojciech Nowicki szlifuje formę przed Mistrzostwami Polski w Białymstoku

18.06.2017, 09:26

Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce na mityngu lekkoatletycznym na Słowacji.

Mityng w fińskim Turku - Wojciech Nowicki drugim najlepszym zawodnikiem globu w tym sezonie

14.06.2017, 08:20

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem mityngu IAAF - 55. Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Dwukrotny mistrz globu uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie 82,40 m. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki - 76,71.