Radio Białystok | Wiadomości | Nowe samochody trafiły do strażaków w Białymstoku i Sokółce

Nowe samochody trafiły do strażaków w Białymstoku i Sokółce

autor: Ryszard Minko

16.07.2018, 13:49, akt. 14:02

Podlascy strażacy będą mieli nowy sprzęt. Do jednostek w Białymstoku i Sokółce trafiło właśnie 5 specjalistycznych samochodów.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Nowe samochody trafiły do strażaków w Białymstoku i Sokółce - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Trzy samochody, to niewielkie terenówki, które mają pomagać w patrolowaniu, dwa to profesjonalne wozy bojowe przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Jeden z nich o podwyższonym, terenowym podwoziu przeznaczony jest do pracy w lasach. Drugi, wyposażono w specjalny moduł kolejowy, czyli zestaw narzędzi hydraulicznych niezbędnych do akcji podczas katastrof kolejowych. Jak mówi Podlaski Komendant Wojewódzki PSP Jarosław Wendt, zastąpią one wysłużone samochody, które wkrótce otrzymają strażacy ochotnicy.

W uroczystości przekazania samochodów wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Jak mówi, strażacy, jak i pozostałe służby mundurowe korzystają teraz z programu modernizacyjnego, a także starają się na pozyskanie pieniędzy z dotacji unijnych. Tylko w tym roku do komend PSP i ochotników może trafić ponad 400 nowych pojazdów.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Pierwszy wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP w Kolnie

3.03.2018, 07:31

Może spełniać wiele zadań a strażacy mogą go wykorzystać w praktycznie każdej akcji - tak o pierwszym bojowym wozie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie mówi jej prezes Krzysztof Jarzyło.


Druhowie z OSP w Krasnopolu mają nowy wóz strażacki

11.02.2018, 15:01

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnopolu mają nowy wóz strażacki. Pojazd kosztował prawie milion złotych, a gminę było stać na niego dzięki dofinansowaniu z programy współpracy transgranicznej.


Strażacy z OSP Świrydy koło Brańska otrzymali nowy wóz

20.02.2017, 19:12

Ochotnicza Straż Pożarna w Świrydach koło Brańska dostała w poniedziałek (20.02) wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd będzie wyjeżdżał do gaszenia pożarów, ale również do zdarzeń drogowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok