Radio Białystok | Wiadomości | Martyna Dąbrowska z UKS Bojary Białystok ze złotem na ME w Berlinie

Martyna Dąbrowska z UKS Bojary Białystok ze złotem na ME w Berlinie

12.08.2018, 16:47, akt. 16:51

Martyna Dąbrowska, reprezentująca UKS Bojary Białystok w niedzielę (12.08) otrzymała złoty medal Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

Martyna Dąbrowska biegła w piątkowych (10.08) eliminacjach sztafety 4x400 metrów, która w sobotę wywalczyła mistrzostwo Europy.

Sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie wynikiem 3.26,59. Polki biegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

źródło: PAP | red: mak

Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

Wojciech Nowicki

10.08.2018, 14:12

Wojciech Nowicki rzucił 80 metrów 12 centymetrów i wygrał konkurs rzutu młotem na Mistrzostwach Europy w Berlinie.

ME w lekkoatletyce: białostoczanka Klaudia Kardasz tuż za podium

9.08.2018, 11:35

W środę (8.08) na mistrzostwach Europy w Berlinie został rozegrany finał konkursu pchnięcia kulą kobiet. Złoto wywalczyła Paulina Guba, zaś na czwartym miejscu uplasowała się białostoczanka - Klaudia Kardasz.

Wojciech Nowicki ma dostać nagrodę od władz Białegostoku za złoty medal w Berlinie

8.08.2018, 07:46

Za sukcesem sportowym idą nagrody finansowe. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok może liczyć na nagrodę od władz Białegostoku.