Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Łobodziński najszybciej wbiegł po schodach na zawodach w Japonii

Piotr Łobodziński najszybciej wbiegł po schodach na zawodach w Japonii

autor: Adam Janczewski

6.11.2018, 11:02, akt. 11:52

W tej konkurencji nie ma sobie równych. Zawodnik klubu sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża Piotr Łobodziński po raz trzeci w karierze wygrał w Japonii w zawodach cyklu Vertical World Circuit.

źródło: VWC/Sporting Republic

Konkurencja polega na jak najszybszym wbiegnięciu po schodach 60 piętrowego budynku. Piotr Łobodziński jako pierwszy wbiegł na ostatnie piętro Abeno Harukas SkyRun w Osace. Ponad 1600 stopni pokonał w 8 minut i 34 sekundy. Zameldował się na mecie z przewagą 10 sekund nad zawodnikiem z Australii oraz 13 sekund nad reprezentantem Japonii.

Polak przyznał, że przed startem czuł się bardzo dobrze przygotowany do zawodów i ta pewność siebie odegrała dużą rolę.

| red: maj

Piotr Łobodziński z LŁKS ''Prefbet Śniadowo" Łomża zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w bieganiu po schodach. Impreza odbyła się w sobotę (5.05) w Tajpej.