Radio Białystok | Wiadomości | Podróże Bożeny Kamińskiej kosztowały podatnika około 80 tys. zł

Podróże Bożeny Kamińskiej kosztowały podatnika około 80 tys. zł

autor: Tomasz Kubaszewski

19.12.2018, 10:25, akt. 19:23

W swojej parlamentarnej karierze była już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kenii, Tanzanii, Arabii Saudyjskiej, Kanadzie, Indonezji, Izraelu, Gruzji, Kazachstanie, Francji i we Włoszech.

zagorskid - Fotolia.com
zagorskid - Fotolia.com

W zastawieniu za mijający rok dotyczącym zagranicznych podróży wszystkich posłów z województwa podlaskiego suwalczanka Bożena Kamińska nie ma sobie równych. Za wyjazdy, w których uczestniczyła, podatnicy zapłacili około 80 tysięcy złotych, czyli znacznie więcej niż pisały niedawno niektóre media.

Różnica bierze się prawdopodobnie stąd, że w tych informacjach nie uwzględniono najnowszych danych. W ubiegłym roku wyjazdy suwalskiej posłanki kosztowały ponad 70 tys. zł.

Na przykład do Kenii - Kamińska pojechała na forum inwestycyjne, do Indonezji na debatę o zrównoważonym rozwoju, a do Włoch czy Gruzji na festiwale artystyczne. Jednocześnie suwalska posłanka należy do grona tych parlamentarzystów, którzy najczęściej opuszczają głosowania sejmowe.

W tej kadencji nie uczestniczyła w aż jednej piątej z nich.

Dodajmy, że podróże kolejnych w tegorocznym rankingu posłów z naszego regionu - Kazimierza Gwiazdowskiego i Krzysztofa Truskolaskiego kosztowały po kilkanaście tysięcy złotych.


| red: kap, rbon

ZOBACZ TEŻ:


Wiceminister Jarosław Zieliński odpiera zarzuty z anonimowych donosów

17.12.2018, 09:10

- W anonimach na mój temat, które ostatnio nagłośniła posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, są same oszczerstwa i kłamstwa - stwierdził poniedziałkowy (17.12) gość Radia Białystok, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.


Podsumowaliśmy dotychczasowe dokonania posłów z województwa podlaskiego

13.11.2018, 14:09

Rekordziści nie opuścili praktycznie żadnego głosowania. Są tacy, którzy lubią pisać - na koncie mają po kilkaset interpelacji. Posłowie trzy lata temu złożyli w Sejmie ślubowanie. Podsumowaliśmy ich dotychczasowe dokonania.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
Zakład karny w Białymstoku, fot. Wojciech Szubzda
REGION
17.02.2020, 15:44, akt. 20:34

Coraz więcej skazanych pracuje
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok