Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska

Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska

15.01.2019, 16:26, akt. 16.01.2019, 11:29

Do dwóch ksiąg kondolencyjnych w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mogą się wpisywać mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego. Księgi zostały wyłożone we wtorek (15.01) w urzędach miejskim i marszałkowskim w centrum Białegostoku.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Księgi kondolencyjne wyłożono we wtorek w południe: jedną w Pałacyku Gościnnym, drugą w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy ul. Kilińskiego, gdzie niegdyś mieściła się siedziba Książnicy Podlaskiej. Będzie można się w nich wpisywać do dnia pogrzebu Adamowicza.

"Tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza pogrążyła w żałobie cały polski samorząd. Odszedł człowiek wyjątkowo zasłużony, który wszystkie siły poświęcał swemu miastu, gdańszczankom i gdańszczanom; człowiek pełen życzliwości. Pragniemy przekazać Bliskim nasze gorące współczucie i zapewnić, iż łączymy się z nimi w modlitwie" - głosi pierwszy wpis w księdze, pod którym podpisali się czterej zastępcy prezydenta Białegostoku, skarbnik i sekretarz miasta.

W księdze w ciągu kilku godzin wpisało się jeszcze kilka osób, wpisy mówią "o żalu i smutku" po śmierci Adamowicza.

W drugiej księdze, wyłożonej w urzędzie marszałkowskim, w środę - według zapowiedzi - ma się wpisać zarząd województwa podlaskiego. "Tragiczna śmierć Pana Pawła Adamowicza to olbrzymi dramat jego rodziny, przyjaciół mieszkańców Gdańska i całej Polski. Poruszony tym aktem nieuzasadnionej agresji, łącząc się w bólu ze wszystkimi pogrążonymi w żałobie, zapraszam do wpisywania się do księgi kondolencyjnej" - napisał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Na znak żałoby po śmierci Adamowicza od poniedziałku flagi miejskie są opuszczone do połowy masztów. W poniedziałek odbyły się też msza w intencji zmarłego prezydenta Gdańska i milczący wiec pamięci.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. W niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę.

źródło: PAP | red: mag, maj

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie z Białegostoku jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach

15.01.2019, 14:53

Białostoccy uczniowie jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach dotyczących problemu języka nienawiści. To pokłosie niedzielnych (13.01) wydarzeń z Gdańska, gdzie 27-letni mieszkaniec na oczach tłumów zaatakował nożem prezydenta Pawła Adamowicza, który po kilkunastu godzinach zmarł w szpitalu.


Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach i Łomży

15.01.2019, 14:39

Minutą ciszy Suwałki uczciły pamięć zamordowanego w niedzielę (13.01) prezydenta Gdańska. Spotkanie ku czci Pawła Adamowicza odbyło się we wtorek (15.01) rano pod Dębem Wolności. Przybyli na nie przedstawiciele różnych stron lokalnej sceny politycznej.


W Białymstoku odbył się milczący wiec poświęcony pamięci prezydenta Gdańska

14.01.2019, 19:25

Milcząca manifestacja poświęcona pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się w poniedziałek (14.01) wieczorem w Białymstoku. Spotkanie miało pokazać, że w taki dzień białostoczanie potrafią być razem. Wzięło w nim udział kilkaset osób.


Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

14.01.2019, 14:43

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują kondolencje rodzinie zmarłego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka

Fotolia.com
WYPADEK
18.08.2019, 11:44, akt. 12:03

Wypadek koło Krynek - 4 osoby ranneźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok