Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska

Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska

15.01.2019, 16:26, akt. 16.01.2019, 11:29

Do dwóch ksiąg kondolencyjnych w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mogą się wpisywać mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego. Księgi zostały wyłożone we wtorek (15.01) w urzędach miejskim i marszałkowskim w centrum Białegostoku.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Białostoczanie wpisują się do ksiąg kondolencyjnych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Księgi kondolencyjne wyłożono we wtorek w południe: jedną w Pałacyku Gościnnym, drugą w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy ul. Kilińskiego, gdzie niegdyś mieściła się siedziba Książnicy Podlaskiej. Będzie można się w nich wpisywać do dnia pogrzebu Adamowicza.

"Tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza pogrążyła w żałobie cały polski samorząd. Odszedł człowiek wyjątkowo zasłużony, który wszystkie siły poświęcał swemu miastu, gdańszczankom i gdańszczanom; człowiek pełen życzliwości. Pragniemy przekazać Bliskim nasze gorące współczucie i zapewnić, iż łączymy się z nimi w modlitwie" - głosi pierwszy wpis w księdze, pod którym podpisali się czterej zastępcy prezydenta Białegostoku, skarbnik i sekretarz miasta.

W księdze w ciągu kilku godzin wpisało się jeszcze kilka osób, wpisy mówią "o żalu i smutku" po śmierci Adamowicza.

W drugiej księdze, wyłożonej w urzędzie marszałkowskim, w środę - według zapowiedzi - ma się wpisać zarząd województwa podlaskiego. "Tragiczna śmierć Pana Pawła Adamowicza to olbrzymi dramat jego rodziny, przyjaciół mieszkańców Gdańska i całej Polski. Poruszony tym aktem nieuzasadnionej agresji, łącząc się w bólu ze wszystkimi pogrążonymi w żałobie, zapraszam do wpisywania się do księgi kondolencyjnej" - napisał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Na znak żałoby po śmierci Adamowicza od poniedziałku flagi miejskie są opuszczone do połowy masztów. W poniedziałek odbyły się też msza w intencji zmarłego prezydenta Gdańska i milczący wiec pamięci.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. W niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie z Białegostoku jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach

15.01.2019, 14:53

Białostoccy uczniowie jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach dotyczących problemu języka nienawiści. To pokłosie niedzielnych (13.01) wydarzeń z Gdańska, gdzie 27-letni mieszkaniec na oczach tłumów zaatakował nożem prezydenta Pawła Adamowicza, który po kilkunastu godzinach zmarł w szpitalu.


Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach i Łomży

15.01.2019, 14:39

Minutą ciszy Suwałki uczciły pamięć zamordowanego w niedzielę (13.01) prezydenta Gdańska. Spotkanie ku czci Pawła Adamowicza odbyło się we wtorek (15.01) rano pod Dębem Wolności. Przybyli na nie przedstawiciele różnych stron lokalnej sceny politycznej.


W Białymstoku odbył się milczący wiec poświęcony pamięci prezydenta Gdańska

14.01.2019, 19:25

Milcząca manifestacja poświęcona pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się w poniedziałek (14.01) wieczorem w Białymstoku. Spotkanie miało pokazać, że w taki dzień białostoczanie potrafią być razem. Wzięło w nim udział kilkaset osób.


Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

14.01.2019, 14:43

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują kondolencje rodzinie zmarłego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok