Radio Białystok | Wiadomości | Klaudia Kardasz i Damian Czykier ze złotymi medalami Mistrzostw Polski

Klaudia Kardasz i Damian Czykier ze złotymi medalami Mistrzostw Polski

autor: Robert Bońkowski

17.02.2019, 21:02, akt. 21:21

Podlascy sportowcy zdobyli na zawodach łącznie trzy medale. Srebro na 3000 metrów wywalczyła również Anna Gosk.

Klaudia Kardasz, fot. Joanna Żemojda

Kardasz mistrzynią Polski

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w pchnięciu kulą. Pod nieobecność Pauliny Guby, to właśnie białostoczanka była zdecydowaną faworytką zawodów.

W swojej najlepszej próbie pchnęła kulę na odległość 18,21 m. Drugą w konkursie Agnieszkę Maluśkiewicz z Poznania wyprzedziła o ponad 2 metry.

Klauda Kardasz zapewniła sobie kilka tygodni temu udział w halowych mistrzostwach Europy w Glasgow.

Złoto dla Czykiera

Damian Czykier, który jest liderem listy krajowej w biegu przez płotki na dystansie 60 metrów również wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w swojej konkurencji.

By zostać udekorowany złotym krążkiem zawodnik Podlasia Białystok przebiegł swój dystans w czasie 7,71 s.

Srebrny medal Anny Gosk

Medal w zawodach wywalczyła również Anna Gosk. Biegaczka na dystansie 3000 metrów  zajęła drugie miejsce w zawodach w Toruniu z czasem 9:19,95 min.

Szósta na tym samym dystansie dobiegła Justyna Korytkowska z Łomży.

| red: rbon

Klaudia Kardasz poprawiła rekord życiowy podczas halowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi. Pchnęła kulę na odległość 18,14 m.

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok lekkoatletą sezonu!

30.10.2018, 21:34

Młociarz z Podlasia Białystok dostał "Złote Kolce" dla najlepszego polskiego lekkoatlety mijającego roku.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny powstał w Czartajewie [zdjęcia]

18.10.2018, 14:32

Stadion lekkoatletyczny, na którym będzie można organizować międzynarodowe zawody, otwarto w Czartajewie.

Damian Czykier tuż za podium w finale biegu na 110 m przez płotki

10.08.2018, 19:53

Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.