Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie chcą powiększenia wysypiska w Hryniewiczach

Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie chcą powiększenia wysypiska w Hryniewiczach

autor: Edyta Wołosik

18.03.2019, 16:29, akt. 19.03.2019, 14:23

Teraz jest to maksymalnie 260 tysięcy metrów sześciennych odpadów, a ma być do 500 tysięcy. Taki wniosek spółka "Lech" w sprawie wysypiska w Hryniewiczach, którym administruje, złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Tym planom stanowczo sprzeciwiają się mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny. 

Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie chcą większej ilości śmieci na wysypisku w Hryniewiczach, fot. Edyta Wołosik
Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie chcą większej ilości śmieci na wysypisku w Hryniewiczach, fot. Edyta Wołosik

Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie chcą większej ilości śmieci na wysypisku w Hryniewiczach - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mieszkańcy mówią "nie"

Ponad 3,6 tys. osób wzięło udział w konsultacjach społecznych, a część z nich zorganizowała happening przed Urzędem Marszałkowskim, gdzie ma zapaść decyzja.

Jak mówią - są dni, że nie można otworzyć okna, a jeszcze większa ilość odpadów coraz bardziej będzie pogarszać naszą jakość życia. Nie przekonują ich tłumaczenia przedstawicieli spółki "Lech", którzy zapewniają, że do końca sierpnia wybudowana będzie instalacja odgazowująca i problem odoru zniknie.

Rzecznik spółki Zbigniew Gołębiewski przypomina, że składowisko działa tam od lat 70., że wniosek nie dotyczy rozbudowy, a możliwości składowania na tej samej powierzchni więcej śmieci.


Dwa razy więcej śmieci?

Na razie nie wiadomo kiedy będzie decyzja, bo, jak mówi rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska, 12 marca spółka "Lech" złożyła wniosek o zawieszenie postępowania, tłumacząc to koniecznością uzupełnienia dokumentów. Nie rezygnują jednak ze swoich planów, by na wysypisko w Hryniewiczach trafiało prawie dwa razy więcej śmieci niż do tej pory.

Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego zapewniają, że po odwieszeniu postępowania i przy podejmowaniu decyzji wezmą pod uwagę głosy mieszkańców z zakończonych w poniedziałek (18.03) konsultacji społecznych.

| red: sk, ary

ZOBACZ TEŻ:


Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach chce przyjmować więcej śmieci

15.03.2019, 15:22

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w podbiałostockich Hryniewiczach musi przyjmować więcej śmieci, a ich większa ilość nie będzie bardziej uciążliwa dla sąsiedztwa – przekonują władze spółki.


Sześć dni w tygodniu czynny będzie Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach

2.03.2019, 11:36

Taką decyzję podjęli ostatnio białostoccy radni.


Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie zgadzają się, by na wysypisko w Hryniewiczach trafiało więcej odpadów

21.02.2019, 15:24

Jest już akcja na Facebooku, a w planach są dalsze działania. Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie zgadzają się, by na wysypisko w Hryniewiczach trafiało prawie dwa razy więcej odpadów niż do tej pory. A z takim wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wystąpiła spółka "Lech". Mieszkańcy obawiają się, że nieprzyjemny zapach, który już teraz czują, będzie jeszcze większy.


Mieszkańcy Białegostoku będą musieli segregować śmieci według nowych zasad

30.06.2018, 12:10

Od października w Białymstoku zmieniają się zasady dotyczące segregacji śmieci. Odpady będzie trzeba wrzucać do sześciu pojemników.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Hero Run


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok